topleft
topright
Dnes je 20.09.2020, Meniny má Ľuboslava

Elegant: len 8,35

9645.jpg

 

Erection: len 12,60

erection.jpg

 

 

Sheila: len 18,90

1095.jpg

 

 

Orgazmus v nedohľadne
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
13.08.2015

O orgazme a ženách už toho bolo napísané mnoho. Existujú ženy, ktoré dokážu vyvrcholiť rovnako často ako muži, ale sú aj také, ktoré orgazmus nespoznajú za celý život. Podľa výskumov je takých žien 12%. Iné zase nikdy nevyvrcholia počas pohlavného styku, tých je 75%. Odborníci si lámu hlavu, čo je toho príčinou – ide o fyzický či psychický problém? Alebo oboje?

tabu222.jpg

 

Fyzické ťažkosti

Najbežnejšou fyzickou príčinou nedosiahnutia orgazmu pri pohlavnom styku je nedostatočná stimulácia klitorisu. Väčšina žien totiž na vyvrcholenie potrebuje, aby sa jej klitorisu partner priamo dotýkal, čo sa obvykle pri súloži nedeje.

Ďalšou bežnou príčinou je celková únava tela alebo choroba. Orgazmus sa nespustí na povel tlačidla. Ak sa človek necíti dobre, prioritou pre jeho telo sa stáva spánok. Tým posledným, čo by ho zaujímalo, je sexuálna ukojenie.

Definícia orgazmu

Orgazmus muža je z fyziologického hľadiska charakterizovaný sériou rytmických sťahov, ktoré sú od seba oddelené intervalmi v trvaní zlomku sekundy. Pri vyvrcholení sú tieto sťahy veľmi silné. Sperma je vypudzovaná v záchvevoch, najprv vystrekuje tekutina produkovaná v semenníkoch, ktorá je bohatá na spermie, potom nasleduje prostatický sekrét charakteristického zápachu.

Orgazmus ženy je tiež sprevádzaný sériou rytmických sťahov, a to v erotogénnej oblasti pošvy. Vyvrcholenie sprevádzajú sťahy maternice so zvýšeným vnútromaternicovom tlakom a roztvorením krčka maternice. Ženy k pohlavnému styku často privolia skôr z emocionálnych dôvodov než na základe pohlavnej túžby, čo je tiež príčinou toho, že nie vždy orgazmu dosiahnu. Sú v tomto smere ďaleko zraniteľnejšie a citlivejšie ako muži.

Dosiahnutie súčasného vyvrcholenie u muža aj ženy nie je vždy možné. Nie je to však dôvodom na znepokojenie. Táto skutočnosť vôbec kvalitu pohlavného aktu ohroziť nemusí.

Zdravotné problémy

Ako už bolo vyššie povedané, ľudia majú často problémy s vyvrcholením kvôli chorobe. Zdravotné ťažkosti sú často vaskulárneho, neurologického alebo hormonálneho pôvodu. Problémom môžu byť aj vedľajšie účinky niektorých liekov. Niekedy môže poškodiť nervy a spôsobiť tak znecitlivenie aj chirurgická operácia v panvovej oblasti.

Ženy, ktoré majú ťažkosti s dosiahnutím orgazmu a navyše si myslia, že by sa ich mohol týkať niektorý z uvedených dôvodov, by tieto skutočnosti mali konzultovať so svojím lekárom. Tie, ktoré sú v dobrom fyzickom stave, navyše dostatočne spia, a napriek tomu nemôžu vyvrcholenie dosiahnuť, majú zrejme nejaký psychický blok.

Psychické bloky

S psychickými blokmi to nie je jednoduché.

Jedným z najčastejších blokov je túžba ženy po perfekcionizme. Snaha, aby bol sex dokonalý. Aby prostredie bolo "také" a ona bola v tej "správnej nálade". Často sa tiež stáva, že sa ženy boja straty sebakontroly.

Ďalšie problémy prináša malá sebadôvera. Ako náhle sa žena obáva, či nebude jej zadok pripadať partnerovi príliš veľký a sústredí sa na to viac než na fyzický zážitok, zabrzdí tým vlastnú vášeň.

Niektoré duševné bloky mohla spôsobiť aj výchova v detstve. Niektoré ženy majú pri sexe pocit viny a hanby, pretože im možno niekto v ranej mladosti vsugeroval, že je pohlavný styk niečo zlé, špinavé. Orgazmus blokuje aj rozptýlenosť. Len čo začne žena pri akte lásky myslieť na to, či už deti spia, či nezazvoní telefón, alebo či niečo nezačujú susedia, jej myseľ sa nedokáže na sexuálny zážitok sústrediť.

Nepriateľom orgazmu je aj prílišná sústredenosť na vec. Ak žena príliš sústredene očakáva "ten moment", vôbec si ho nemusí užiť.

A v neposlednom rade schopnosti vyvrcholiť určite neprospievajú partnerské problémy. Nemožno očakávať, že by si mohol človek vychutnať krásny sex s nepriateľom. V tomto prípade platí, že prípadné rozpory vo vzťahu by si mali ľudia vyriešiť ešte pred dverami spálne.

Riešenie

Ak máte pocit, že sa vás niektorá z popísaných príčin neúspechu týka, často pomáha, ak si o tom porozprávate so svojím partnerom. Riešenie môžu priniesť aj rôzne fyzické cvičenia.

Skúsiť môžete napríklad dychové cvičenia. Zhlboka dýchať a snažiť sa okysličiť napäté svalstvo. Uvoľnenie je pre príjemný fyzický prežitok kľúčové. Alebo skúste inú pozíciu, aby ste maximalizovali stimuláciu klitorisu. Napríklad sa prehne v chrbte. Ďalším zo cvičenie je potrebné rytmické stláčanie panvového svalstva. Pre odpútanie sa od rôznych negatívnych a rozptyľujúcich myšlienok je dobré utiecť ku svojej najobľúbenejšie predstave.

Ak nič nepomôže, nehanbite sa vyhľadať sexuálneho terapeuta. A hlavne nezabúdajte, že s dosahovaním orgazmu má problémy mnoho žien. Nie je teda dôvod sa tým nejako mimoriadne stresovať. Kvalitný sexuálny život možno viesť aj bez neho.

Komentár
Pridaj
Yomna - A cikkező vedzet pap IP:188.143.234.155 | 2015-10-23 08:36:18
A cikkező vedzet papol bort iszik-tartja a kf6zmonde1s..;)Ha enynire okoska vagy akkor nem ne9v ne9lkfcl cikkezne9l te is egy ize9 vagy..ennyike..ha valamiről cikkezek illetve okoskodom akkor beve1llalom magam..ennyi! szal menj azt takaritse1l inke1bb f6ssze ..;) xDDD
Erna - Erről mindig a L'ecs IP:188.143.234.155 | 2015-10-28 06:11:22
Erről mindig a L'ecsf3 cedmű mese aprf3-se9fje jut az esezmbe. :) Mif3ta előszf6r le1ttam, tervezem, hogy elke9szedtem, de majd most. :)) A te9szte1t kfclf6n is meg lehet hozze1 sfctni kenye9r gyane1nt, mondjuk egy tepsiben? http://zntuybgvo.com [url=http://tmzucjvnz.com]tmzucjvnz[/url] [link=http://jbmzsncrf.com]jbmzsncrf[/link]
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

topheader.gif 0903 645 108

 

033 645 10 40

 

http://www.dares.btsolution.sk/

 

 

 

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Nové! len 9,90

4374.jpg

 

Bed of Roses: 20 Eur

9826.jpg

 

 

 

Sex live

25-3-08.jpg

Vášeň, vzrušenie

a túžba vyskúšať

si niečo nezvyčajné.

To som ja.

 

VOLAJ

0986 512 499

 

 

Škrtiace krúžky

7082.jpg

 

 

 

Vibrátor: len 11,70

4187-1.jpg

 

Krém pre ženy: 10,80

g-power.jpg

 

 

Sex live

25-3-09.jpg

Máš chuť na

rýchlovku so

zrelou ženou?

ZAVOLAJ

0988 750 154

 

Násadky: len 3,80

7035.jpg

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates