topleft
topright
Dnes je 29.02.2020, Dnes je 29. február
Zajtra bude

Elegant: len 8,35

9645.jpg

 

Erection: len 12,60

erection.jpg

 

 

Prečo klameme o tom, čo nás vzrušuje?
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
18.04.2015

Sex – to je oblasť, kde každý vo svojom najtajnejšom vnútri cíti, že je iný ako statný, že je osobitý. Napriek tomuto faktu je sex obklopený radom spoločenských predsudkov, ktoré určujú, ako ho „normálni ľudia“ prežívajú. No pravdou je, že len veľmi málo z nás je „normálnych“, keď ide o sex. Takže potom nás všetkých začína strašiť vina alebo neurózy, fóbie a nástojčivé túžby, ľahostajnosť i znechutenie.

Sme devianti – ale len podľa nemiestnych spoločenských ideálov normálnosti!

Väčšinu z nášho sexuálneho ja nedokážeme odhaliť preto, lebo chceme, aby máš náprotivok mal o nás dobrú mienku. Zamilovaní muži a ženy inštinktívne potláčajú svoje túžby a nevyslovujú ich kvôli strachu z toho, že vyvolajú neznesiteľné znechutenie.

Čo sa odohráva medzi dvomi ľuďmi v spálni? Je to vzájomné splynutie dvoch tajných sexuálnych ja, ktoré sa našli v hriešnej tme. A v pološere sa pár môže priznať k mnohým neobyčajným alebo aj zvrhlým veciam, ktoré ich vzrušujú.

Prečo sa nedokážeme otvorenejšie baviť o sexe?

Akékoľvek nepohodlie pri rečiach o milovaní je ubíjané predstavou, že žijeme v takej uvoľnenej dobe – údajne by sme mali s témou sex narábať otvorene a bez okolkov – hlása spoločnosť. Ale pocit neistoty a hanby zostáva.

Sex nie je ani demokratický, ani ústretový. Nebude poslušne zapadať do skladačky lásky. Ak sa ho pokúsime skrotiť, spôsobí katastrofu v našom živote, zničí náš vzťah, bude nás nútiť, aby sme do skorých ranných hodín flirtovali s osobami, ktoré sa nám nepáčia, ale túžime sa dotýkať ich odhalených častí tela.

 Prečo je sex skvelým detektorom lží?

Lebo mimovoľné fyziologické reakcie ako vlhkosť pošvy alebo tvrdosť penisu sú natoľko emocionálne uspokojujúce a signalizujú takú náklonnosť, že to je  mimo dosahu nášho vedomého správania. Erekciu a zvlhčenie jednoducho neovplyvníme silou vôle, a práve preto sú to veľmi pravdivé a úprimné prejavy záujmu partnera.

Vo svete sa často stretávame s falošnými prejavmi záujmu, keď nedokážeme posúdiť, či nás naozaj dotyčná osoba má rada alebo to len predstiera. A pritom vlhká pošva a tvrdý úd sú toho jasnými znakmi.

Prečo nás tak láka sex v lietadle?

Väčšina ľudí, s ktorými prídeme denne do kontaktu, si nás ani nevšimne. Ich ľahostajnosť môže byť pre nás ponižujúca  – a z toho vyplýva zvláštna sila fantázie, že ak by si nás zrazu všimli, život by sa mohol otočiť naruby a všetko by sa vyvíjalo inak. 

Napríklad erotika „sestričkovských“ uniforiem vyplýva z rozporu medzi erotickými fantáziami a racionálnou kontrolou, ktorú bežne symbolizujú.

Tak, ako uniformy dokážu vyvolať túžbu tým, že navodzujú porušovanie pravidiel, rovnako vzrušujúca je aj predstava sexu niekde v zastrčenom rohu univerzitnej knižnice, na toaletách v reštaurácii alebo v kupé vo vlaku. Sex v lietadle plnom cestujúcich biznismenov je nabúraním obvyklej hierarchie vecí, a táto predstava prináša túžbu do atmosféry, kde inak vládne chladná disciplína.

 Sex a manželstvo

Postupné ubúdanie intenzity a frekvencie sexu je absolútne nevyhnutným faktom života a dôkazom úplnej normálnosti – hoci sexuálna terapia nás presviedča, že manželstvo by malo byť oživované neustálou túžbou.

Málo sexu vo vzťahu súvisí s ťažkosťami prehadzovať rýchlosť z každodennej rutiny do erotickej nálady. Kvality, ktoré sa od nás vyžadujú, sú v ostrom protiklade s tými, ktoré potrebujeme na vykonávanie väčšiny bežných denných aktivít. Manželstvo sa tak po pár rokoch vyvinie na riadenie domácnosti a vychovávanie detí: úkony, ktoré často pripomínajú riadenie menšieho podniku a vyžadujú si podobné schopnosti.

Sex, úplne protichodne - kladie dôraz na predstavivosť, expanzívnosť, hravosť, stratu kontroly.

A preto sa sexu vyhýbame. Nie preto, že nás nebaví, ale preto, že pôžitok z neho narúša našu následnú schopnosť zvládať náročné úlohy riadenia domácnosti. Sex zvykne tiež vyviesť z rovnováhy a pozmeniť vzťah s osobou, s ktorou vedieme domácnosť. Iniciácia sexu si vyžaduje, aby jeden alebo druhý partner odhalil svoju zraniteľnosť tým, že naznačí svoje sexuálne potreby, čo sa môže pociťovať ako ponižujúce. Prečo? Napríklad preto, že zrazu večer by ste mali  prejsť z diskusie o tom, aké spotrebiče potrebujete, na požiadavku, ako vyzvať manželku, aby sa v posteli zmenila na submisívnu zdravotnú sestru alebo si obula kožené čižmy...

Potreba uspokojovania našich potrieb nás núti k tomu, aby sme žiadali veci, ktoré sa z inej perspektívy môžu zdať ako absurdné a opovrhnutiahodné, tak sa radšej rozhodneme nezdôveriť sa s túžbami osobe, na ktorú sa spoliehame v ostatných veciach fungovania bežnej domácnosti. Je jednoduchšie nasadiť si gumenú masku alebo hrať dominantného predátora s cudzou osobou (napríklad prostitútka), ktorú nebudeme musieť vídať pri raňajkách po zvyšok svojho života.

Prečo sú omrvinky v kuchyni ničiteľom túžby?

Bežná predstava o hneve je takáto: červená tvár, zvýšený hlas a búchanie dvermi. No pomerne často hnev vyústi aj do obyčajného otupenia. Jednoducho zabudneme, že sme na partnera nahnevaní. Sme melancholickí a netúžime po sexe, lebo tie incidenty, ktoré nás rozhorčili, sa udiali tak rýchlo a neviditeľne (pri raňajkách, počas vyprevádzania detí do školy), že si to ani dostatočne neuvedomíme. Často teda vôbec nevyjadríme svoj hnev, hoci ho pociťujeme, lebo ak by sme príčinu vyslovili, mohla by vyznieť hlúpo: „Hnevám sa na teba, lebo nevieš správne nakrájať chlieb.“

No akonáhle žijeme s niekým vo vzťahu, taká vec ako nepodstatný detail neexistuje. Počas bežného týždňa môže byť každý z partnerov zasiahnutý desiatkami maličkých šípov hnevu bez toho, aby si to vôbec uvedomoval. No a jedinou odpoveďou na tieto rany je následná nechuť mať s partnerom sex. Nezvykneme mať náladu na sex, pokiaľ nás niečo irituje.

 Prečo sú hotely dôležité?

Steny, postele, pohodlné kreslá, televízor a zabalené mydielka dokážu viac ako len poskytnúť luxus. Objednať si noc v hoteli je odpoveďou na sexuálnu stagnáciu v dlhodobom vzťahu: zrazu môžeme opäť uvidieť erotickú stránku svojho partnera.

Z nedostatku sexu doma môžeme obviniť zle zariadenú obývačku - materiálne pozadie nám bráni vo vývine. Nábytok nás presviedča o tom, že sa nemôžeme zmeniť – lebo sám sa nikdy nemení.

V hotelovej izbe však opäť môžeme mať vášnivý sex, lebo sme vystúpili z úloh, ktoré hráme v bežnom živote. Objaví sa naša sexuálna podstata, ktorá nás prvý raz zviedla spolu – asistovať nám v tom bude nová posteľ a neznámy výhľad z okna. Uvidíme svojho muža (ženu) opäť tak, ako po prvý raz.

 Prečo je nevera nadhodnotená?

Partner, ktorý je neverou rozhorčený, sa vyhýba základnej, tragickej pravde: nikto nemôže byť úplne všetkým pre druhú osobu!

Skutočný omyl je v nárokoch moderného manželského zväzku: je to trvanie na tom, že naše najnaliehavejšie potreby nám môže naplniť len jedna osoba.  Vnímať manželstvo ako dokonalú odpoveď na všetky naše túžby ohľadne lásky, sexu a rodiny je naivné a nesprávne – rovnako ale aj domnievať sa, že nevera bude protijedom na sklamanie v manželstve. Nie je možné spávať s niekým mimo manželstva a nepokaziť pritom veci, na ktorých nám záleží v rámci neho.

 

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Nové! len 9,90

4374.jpg

 

Bed of Roses: 20 Eur

9826.jpg

 

 

 

Sex live

25-3-08.jpg

Vášeň, vzrušenie

a túžba vyskúšať

si niečo nezvyčajné.

To som ja.

 

VOLAJ

0986 512 499

 

 

Škrtiace krúžky

7082.jpg

 

 

 

Vibrátor: len 11,70

4187-1.jpg

 

Krém pre ženy: 10,80

g-power.jpg

 

 

Sex live

25-3-09.jpg

Máš chuť na

rýchlovku so

zrelou ženou?

ZAVOLAJ

0988 750 154

 

Násadky: len 3,80

7035.jpg

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates