topleft
topright
Dnes je 27.09.2020, Meniny má Cyprián

 swiss_erotic_jobs.jpg

tiffany-7-12.jpg

 

 

saphir.jpg

 

 

salzburg-salon.jpg

 

 

hexen-bar.jpg

 

 

firehouse.jpg

 

 

Love Drops: len 7,90

spanishdrops.jpg

 

Krúžok: len 4,50

7480.jpg

 

 

Durex Ambassador

ambassad.jpg

 

 

Pumpa na prsia

5044.jpg

 

 

SEXY SMS

25-4-02.jpg Sex bez zábran!

Pošli sms v tvare:

sex87 a tvoj text

a odošli na 7504

Cena sms 0.797€

 

 

 

Miss Joy: len 9,95

3907.jpg

 

 

DVD Horúce amatérky

hotamateur.jpg

DVD film z produkcie

Diablo, päť horúcich

dievčat - amatérok, v

hlavnej úlohe s hviezdou

Sweet Cat.

 

Cena: 6,90 Eur

Nedabované

125 minút

 

 

 

Trojan: len 14,90

3891.jpg

 

 

Sexteen Doll: len 16,30

1051.jpg

 

 

Gél jahoda: 5,30

lub.g.jaho.jpg

 

 

Twinzer dildo

7321.jpg

 

 

Slim line: len 9,10

3030.jpg

 

 

Olej višňa: len 10,90

olejv.jpg

 

 

Biele guličky: 5,90

2103.jpg

 

 

Sex live

biba.jpg

Páči sa ti tento

dráždivý pohľad?

Chcel by si

vidieť viac? 

OZVI SA!

0986 512 498

 

 

 

Roky vašej lásky
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
01.03.2015

Psychoanalytik a sexuológ Alain Héril, autor mnohých kníh, vrátane The Diary of a sexuologist a What Women Want, opísal šesť fáz vývoja ženskej sexuality. Ponúkame Vám unikátnu kompiláciu jeho dvadsaťročných skúseností. Čo môžu jeho texty dať vám, čím pre vás môžu byť užitočné?   Po prvé, môžete sa pokúsiť sami určiť, v ktorom období svojho sexuálneho vývinu práve ste – ak ste žena. Ak ste muž, tak zistíte, s akými problémami a otázkami sa vaša priateľka či manželka trápi, - hovorí psychoanalytik.  Šťastie nepozná hranice, ani vek tu nerozhoduje. Dá sa dosiahnuť v ktoromkoľvek okamihu života.

16-ty až 25-ty rok života: romantika

Čas, keď dievčatá a ženy vstupujú do sveta sexuality. Dievča nevie presne, čo ju v budúcnosti čaká, a tak sa len snaží zisťovať, čo sa jej páči, čo nie, či má s niečím problém...a sníva o tom krásnom, čo bude v budúcnosti. A sú tu emócie, pocity, ktoré nikdy predtým nepoznala, vo všetkom sa zrazu objavuje erotický potenciál. Všetko má alebo môže mať sexuálny podtón.

Obdobie dospievania ju ešte chráni pred prílišnou snahou experimentovať, hoci zvedavosť jej nedá a túži po tom, čo nepozná. Preto mnohé mladé ženy hľadajú vo svojich prvých vzťahoch pocit bezpečia, ktorý im môže poskytnúť starší, skúsený muž.

Zároveň je tu  typická črta mladých ľudí – túžba po dobrodružstve, ktorá prevyšuje snahu mať všetko pod kontrolou, a tak vznikajú aj vzťahy z nerozvážnosti, s „nebezpečnými“ typmi mužov.

Tretím rysom tohto veku  je romantizmus, ktorý sa schováva v každej mladej žene, a na ktorý tak radi útočia bezohľadní dobyvatelia panien.

Z týchto vlastností vzniká dobre známa kombinácia správania sa v tomto období života: je tú túžba učiť sa nové veci v sexe, ale spojená aj s nekonečným čakaním na princa a zároveň snom o milujúcom mužovi, s ktorým bude doma bezpečne a dobre a ktorý bude mať pevné ruky, schopné prebudiť jej sexualitu.

Temná strana tohto veku: hnev, depresia

Prvé sexuálne skúsenosti sú často sprevádzané úzkosťou a strachom, keď nemá danú situáciu pod kontrolou. V období 16 až 25  rokov sa mnohé dievčatá cítia stále nemotorne, neohrabane detsky, no súčasne aj statočne a úžasne žensky.  To môže byť základom vzbury proti rodine, spoločnosti. Jej vnútorné rozpory ju oslabujú.

Na druhej strane je tu túžba prilákať k sebe „samčeka“, zvýšiť si tak sebavedomie, je tu schopnosť čakať na vyvoleného. A toto dáva mladým ženám sebaúctu, ktorá je takou atraktívnou súčasťou ich mladosti.

25-ty až 38-my rok života: tvorivosť

Nastáva stabilizácia: žena lepšie pozná svoje telo a vie, čo robiť, aby s ním bola v harmónii. Zistila už, čo je to intenzívny zážitok z orgazmu a preto dáva čoraz jasnejšie najavo svoju vôľu a chuť, aby k tomuto okamihu tvorivo prispela.  Jej sexualita je na vzostupe – snaží sa chápať aj svojho partnera a kvôli jeho túžbe je neraz ochotná ustúpiť zo svojich požiadaviek.

Po 35-tom roku života však neslávne "biologické hodiny" môžu buď znížiť jej sexualitu, lebo sa podriadi túžbe po plodení a v partnerovi vidí len „výrobcu detí“, alebo sa jej život znásobí ešte radostnejšími pocitmi, lebo si vie užívať. Ak obdobím najväčšej plodnosti prešla bez väčšej traumy a neúspechov  vo vzťahu, začína si otvorene a plne užívať svoju slobodu – dokáže byť sama sebou, užívať si orgazmus, sledovať vlastné pocity a dopriať si splnenie túžob.

Temná strana tohto veku: frustrácia a netrpezlivosť

Ak jej očakávania nie sú splnené, môže to vyústiť do frustrácie – a zo sexuality jej zostane len horká pachuť niečoho, k čomu sa nedopracovala. Naopak, ak sa stretla s partnermi, kde boli vzťahy harmonické a plodné, zistila, že čaro sexu je obohatením života, že je to niečo, pre čo sa oplatí žiť. Ak jej sexuálny život nie je naplnený, začínajú sa pocity nespokojnosti, prichádza hnev a netrpezlivosť, lebo nevie, či v budúcnosti bude mať šancu ešte toto obdobie života dohnať.

Jednou z výhod tohto obdobia života ženy je to, že je čoraz odvážnejšia. Za 30 rokov svojho života sa veľa naučila, takže stačí, aby skoncentrovala svoju vnútornú silu a určite dosiahne cieľ, ktorý si vytýči. Toto rozhodnutie jej dáva príležitosť konať tak, aby svoju túžbu uspokojila – lebo či si to prizná alebo nie, každá žena potrebuje žiť šťastný a pokojný život.

38-my až 47-my rok života: zmyselnosť

Dospelosť, skúsenosti zo všetkých oblastí života, dlhšie či kratšie okamihy pravdy, kedy každá žena konečne spozná, ako funguje jej telo, čo má rado a po čom túži.

Myšlienky o materstve sa odsunú na druhú koľaj a do popredia zas vystúpi túžba po radosti, oddávanie sa fyzickej láske v spojení s mužským telom, túžba po nových objavoch v sexe. Pre toto obdobie je príznačná zvedavosť, skúmanie vlastnej ženskosti, odvaha poddať sa žiadostivosti.

Ženy by už mala byť v súlade so svojím telom, schopná počúvať ho a aj si dopriať radosti, ktorých sa kedysi obávala alebo o nich nevedela.

Početné štúdie na tému ženskej sexuality naznačujú, že až v tomto období mnohé ženy zažívajú po prvý raz orgazmus!

Temná strana tohto veku: snaha zastaviť čas

Bohužiaľ, môžu sa vyskytnúť prvé príznaky menopauzy – prejavuje sa to záchvatmi hnevu alebo úzkosti, suchosti v pošve, poklesom libida a narušením menštruačného cyklu... Toto všetko komplikuje sexuálny život, vďaka tomu prichádzajú pocity horkosti, nostalgie, depresie. Niektoré ženy sa začnú ľutovať, že stratili zmysel života, že ešte ani nezistili, čo je „potešenie“, a teraz už je neskoro.

Ale sú to roky spojené aj s veľkými objavmi.  Chcú skúšať nové veci, a to bez pocitu viny. Majú tiež potrebu spojiť sexualitu s duchovnými hodnotami. Tieto ženy často myslia na vzťah medzi láskou, sexom a tým, čo nazývame životnou energiou. Nechcú ísť vyložene len za sexuálnym, živočíšnym nutkaním, ale chcú skúmať emocionálnu podstatu potešenia. Ak sa im darí v sexe, majú pocit, že sú vo vrcholnej forme, prichádza vzostup inšpirácie, niektoré roky ide priam o oslavu života!

47-my až 50-ty rok života: hľadanie

Toto sú kľúčové roky života ženy, ktoré predznamenávajú to, ako sa budú po milostnej stránke cítiť po zvyšok života. Všetky otázky, ktoré ju len napadnú, by mali byť teraz zodpovedané, všetko, čo by chcela skúsiť a začať, by jej malo byť umožnené. Čas nečaká, a je preto potrebné urobiť si poriadok sama v sebe a aj vo svojich vzťahoch. 

Toto "odpočítavanie" je schopné poskytnúť impulz pre nadchádzajúce roky. Treba analyzovať vlastnú minulosť a zamyslieť sa, čo ešte by sama žena chcela dosiahnuť: je to hlboké prežívanie emócií s niekým blízkym? Splnili sa jej očakávania v rodinnom živote? Prináša jej uspokojenie súčasný vzťah?

Nakoniec, v predvečer 50. výročia narodenín by žena mala znovu nájsť svoju vlastnú ženskosť, zmyselnosť a upevniť si vzťah k sexualite. Je to hlboká vnútorná cesta sebapoznania, čo je dosť náročné, a ide nielen o fyzické, ale i o duchovné hľadanie: ak sa však sexu nevzdá a bude ochotná sa mu venovať napriek prekážkam a ťažkostiam, ktoré toto obdobie sprevádza, položí základný kameň toho, že si milovanie s partnerom bude užívať do hlbokej staroby.

Temná strana tohto veku: nevera láka

Počas tohto obdobia nejedna žena bojuje so strachom zo starnutia. Niektoré si už myslia, že telo si nič viac nepýta - len oddych a že strata túžby je prirodzená. To je omyl. Je omyl nahrádzať sexualitu „sociálnymi povinnosťami“ - ženy sú v tomto období veľmi aktívne, zapájajú sa do rôznych združení, rozvíjajú kreativitu, ale nemá to byť na úkor rozkoše z milovania. Svoju vlastnú vášeň a libido si treba užívať, lebo je to prirodzené. Netreba potláčať túžby tela a schovávať ich za prácu v charite...

Toto obdobie má aj jednu špecifickú črtu – v predvečer päťdesiatky mnohé ženy opantá náhly sexuálny smäd po živote, zvykne sa to volať aj „druhá miazga“. Zrazu cítia, ako ľahko sa dokážu vzrušiť, rady sa poddávajú erotickým snom a neraz ich aj začnú uskutočňovať – bohužiaľ, s cudzím chlapom. Preto pozor na ženu okolo päťdesiatky – hormóny pracujú, a treba to využiť „vo vlastnej domácnosti“ – nedať šancu novým milencom, pre ktorých je žena schopná pochovať vlastné dlhoročne dobre fungujúce manželstvo. Vášeň si treba uchovať pre vlastného partnera. Tento krátky okamih vášne sa volá tzv. „okamih milosti“ – schopnosť milovať a mať rád sex tak, ako v mladosti a nikdy nič silnejšie v budúcnosti nezažijete.

50-ty až 55-ty rok života: zmeny

Aby ste mohli žiť plnohodnotným sexuálnym životom aj po päťdesiatke, berte do úvahy možné úskalia, ktoré vás čakajú: v prvom rade sú to problémy spojené s menopauzou (často sa prejavujú už od 45. roku života) – no po 50-tke postihne ženy v psychologickom a fyziologickom zmysle doslova hormónová búrka! Zmenené telo, znížené libido, zastavená menštruácia; sú tu  návaly horúčavy sprevádzané záchvatmi úzkosti a smútku, za čím prichádza podráždenosť. Mnoho žien si myslí, že toto je začiatok konca ich túžob po láskaní a sexe.

Ale mnoho ľudí už vie, že s nástupom menopauzy sa sexuálny život nekončí. Naopak – úľava z toho, že tie ženské problémy sú konečne za vami, by vám malo priniesť pocit slobody, ľahkosť a otvorenosť voči novým situáciám. Treba sa tešiť na nový život s radosťou, očakávať, čo nové prinesie. A to aj v prípade, že s menopauzou nastupujú rapídne viditeľné príznaky starnutia.

No a čo? Konečne môžete byť sama sebou – a to buď s partnerom alebo aj úplne sama. Prebleskujú staré známe pocity záujmu o sex, túžba po experimentovaní bez strachu, že sa niečo pokazí, bez strachu z otehotnenia. Vyzývajte svoje telo na nové experimenty. Keď si žena konečne uvedomí, že nemusí vyzerať mlado, že sa stačí mlado cítiť, tak všetko erotické šteklenie bude vítané a jej telo sa tomu poteší viac, ako inokedy.

Temná strana tohto veku: neistota z predsudkov

Žena pochybuje sama o sebe – jej telu sa stále ešte žiada zmyselných rozkoší, zatiaľ čo mozog si nahovára, že by už nemala chcieť sex... Mnohé ženy radšej schovávajú hlboko v sebe horkosť, že im nie je dopriate ešte si užívať milovanie a upriamujú sa na myšlienku, že im na tom nezáleží. Ako vyjsť von z tohto stavu? Treba si uvedomiť, že sex nie je hriech a venovať sa svojmu telu. Vrátiť sa k prameňom sexuality: doprajte si osamelú rozkoš v sprche, vedome odbúrajte zábrany a ak sa naskytne možnosť užiť si krásny milostný zážitok, nebráňte sa mu.

Ak však žena prešla predchádzajúcimi obdobiami života šťastne a spokojne, aj tieto roky zmien bude schopná prežiť naplno a slobodne. Keď žena jednoducho a prirodzene vníma potreby svojho tela, nebude sa strániť erotických radovánok a nebude sa trápiť otázkami o zmysle života – vie, že fyzická stránka tela je rovnocenná všetkým ostatným a spokojne prijíma to, že je stále sexuálne aktívna, cíti sa sebaisto a na vrchole svojich životných síl.

55-ty rok života a viac: každému niečo iné

Je absurdné hovoriť, že v 55. roku života je už telo „mŕtve“, že žiadne erotické pocity v ňom nie sú. Stále je tu túžba, ktorá je zdrojom radosti a potešenia. A keď žena úplne nerezignovala na sex, dostane sa jej nečakaného daru v podobe postmenopauzálnych orgazmov.

Sexuálna energia týchto rokov je zameraná na potešenie. Už nejde o platformu pre komplexné psychologické hry s partnerom. Ide o radosť z telesných pocitov, prinášajúcich relax a uvoľnenie.

Temná strana tohto veku: hanba

Pre väčšinu žien začína obdobie, keď sa im historicky vnucovala myšlienka, že sex už pre ne nie je vhodný.

Ale nie je to pravda. Vôbec nie je smiešne tešiť sa na to, že ešte nastanú aj v tejto oblasti lepšie časy. Lebo iba žena, ktorá sa úplne vzdala všetkých radostí zo života, vidí všetko v čiernom - stratu sily, mladosti, v dôsledku čoho nastupuje ľahostajnosť, odpútanie sa od života, nečinnosť, slabosť, nedostatok emócií...

Ak žena zostane priaznivo naklonená všetkým potrebám svojho tela, čiže bude otvorená aj k sexualite a radosti s ňou spojenej, dá základy pre tú múdrosť života, ktorá je „zapísaná“ v hlboko v jej tele: aj žena staršia ako 60 rokov môže spokojne tvrdiť, že si užíva radosť a pokoj, ktorý jej priniesol tento vek.

 

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

topheader.gif 0903 645 108

 

033 645 10 40

 

http://www.dares.btsolution.sk/

 

 

 

ivetaschick-8-13.jpg

 

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Hot Pink: len 13,90

7472.jpg

 

Dildo: len 9,80

7022-1.jpg

 

 

Guličky: len 3,90

3181-1.jpg

 

Dildo: len 14,90

7273.jpg

 

 

Nympho krém: len 9,90

nymphocream.jpg

 

 

Guličky: len 6,90

3065.jpg

 

 

So Real: 29,50 Eur

8683.jpg

 

 

Ejakulátor: 24 Eur

5029.jpg

 

 

Sex live

24-2-03.jpg

Som sama a veľmi

mi chýbajú krásne

a nežné dotyky.

Zavolaj mi na:

0988 500 894

 

 

dreamcats-studio-9-2010.jpg

 

 

Jelly: len 17,90

2013.jpg

 

 

Thai guličky: 4,90

3048.jpg

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates