topleft
topright
Dnes je 29.02.2020, Dnes je 29. február
Zajtra bude

Elegant: len 8,35

9645.jpg

 

Erection: len 12,60

erection.jpg

 

 

Prečo muži strácajú chuť
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
11.12.2014

Nechcú sex bez lásky, nepotrebujú o sex žiadať či žobroniť, vlastne asi vôbec nechcú sex. Je ťažké tomu uveriť, ale myšlienka, že všetci ľudia bez výnimky sú sexuálne bytosti, je v skutočnosti len mýtus. A v dnešnej dobe sa zdá, že sex nepotrebujú najmä muži. Z posledných sexuologických konferencií a príspevkom v odbornej tlači vyplýva, že muži strácajú chuť na sex vo väčšej miere, ako sa predpokladalo. Teraz sú to ženy, ktoré sa sťažujú, že čakajú roztúžené na muža, ale on nemá chuť alebo nemôže. O ženskej frigidite a „jej bolestiach hlavy“ sa prestáva diskutovať. V popredí záujmu je muž a jeho strata „mužnej sily“. Čo to spôsobilo?

Sila ženy

Ženy obklopujú mužov od raného veku – najprv je to mamička a babička, občas staršia sestra, potom učiteľky v školách a šikovnejšie spolužiačky... Atď. Chlapcov dnes v podstate formujú iba ženy. A tak sa k mužom dostávajú špecifické ženské formy správania, nečudo, že sa u neho objavia aj mnohé kedysi čisto ženské rysy. To platí najmä vtedy, ak sa od neho v detstve striktne dodržuje dodržiavanie predpisov, nariadení, príkazov a zákazov. Keď on ako dieťa vstrebe do seba ženské maniere, bude sa tak prejavovať aj neskôr. A to nielen v živote – ale aj v posteli. Na jednej strane bude nežný a sladký, ale aj náladový a vzťahovačný. Bohužiaľ, aj keď muži majú istú vrodenú tendenciu správať sa „mužsky“, ženská výchova spôsobí, že v mužovi môže byť toto správanie potlačené. A paradoxne takto vychovaný muž bude spôsobovať problémy tým, že je málo mužný, že žena má vedľa seba skôr kamarátku ako muža-oporu v živote.

„V poslednej dobe sa môj manžel vždy vyhovorí na únavu a zaspí,“ hovorí 35-ročná Alenka. „Nie, že by naozaj trpel fyzicky, len sa obávam, či nie je chorý alebo či nemá milenku, keď po mne netúži.“

Dôvodom jeho chladu vôbec nemusí byť milenka, ale situácia v jeho vlastnej rodine, kde strávil detstvo a odkiaľ „odkukal“, čo robiť pred spaním. Mohol napríklad vyrastať s matkou, pre ktorú sex nebol dôležitý, a tak vnímal, ako sa jeho mama večer háda s otcom a potom nasleduje odcudzenie, ktoré nevedie k žiadnym hrám v posteli. Alebo zistil, že treba počkať, kým partner zaspí, až potom ísť spať, aby sa na možnosť milovania zabudla. Alebo sa bojí toho, že by jeho žena chcela od neho niečo, čo jej nie je schopný poskytnúť – napríklad šesť orgazmov za noc – a tak sa radšej stiahne a potlačí chuť na sex.

Mnoho mužov sa bojí toho, čo sa deje v posteli. Svedčí to nielen o dôsledkoch príliš ženskej výchovy, ale aj o neúprimnosti vzťahov v rodine.  Neraz ide aj o boj, „kto z koho“, kto je silnejší. Súčasná žena je vychovávaná k tomu, aby bola sebestačná, vyrovnala sa mužovi, a tak bojuje o svoje prvenstvo aj v spálni. A muž bol ženami vychovávaný nie k boju, ale k ústupkom. Potom dochádza medzi nimi k ponižujúcemu vyrovnávaniu si účtov. Sex už nie je potešením, ale bojom o nadvládu s tým, že raz ho odopiera jeden, potom druhý. Pocit intimity a spontánnosti sa stráca. Ide o nadvládu jedného nad druhým – v živote i v posteli.

Ak žena začne bojovať mužskými zbraňami a vyžaduje priveľa, zaženie muža do kúta. Lebo ak by ju naozaj nedokázal uspokojiť, bola by to priveľká rana pre jeho „ja“, a tak sa muž radšej vzdá sexu, akoby sa mal cítiť ponížený.

Tu existuje jediná rada pre panovačné ženy: necíťte sa urazene, snažte sa pochopiť svojho partnera a verte mu.

S vekom chuti ubúda prirodzene

V živote každého z nás existujú rôzne doby, keď sa menia priority, mení spôsob života, dokonca aj názory na tú istú tému. Čo bolo kedysi podstatné, ustupuje, čo nepovšimnuté, stáva sa prioritou. „ Keď som mal šestnásť rokov, myslel som na sex od rána do večera. Teraz mám 37 a vôbec sa mi  o tom nechce ani premýšľať, ani to robiť,“ priznáva jeden mladý inžinier. „Po práci som rád, keď sa zvalím pred televízor, najem a pospím si. To je pre mňa dôležité. Sex je určite dôležitou súčasťou života, ale teraz na to nemám ani chuť, ani náladu.“

Za túto situáciu často nemôžu len muži sami svojím pracovným nasadením, ani ženy svojou nadmernou iniciatívou, ale spoločnosť. Lebo spoločnosť dnes vyžaduje od muža, aby mal aj koníčky, ktorými sa môže pochváliť. A tak mnohí z nich zisťujú, že trebárs lyžovačka alebo bicyklovanie je omnoho príjemnejšie ako sex, a často prináša aj rovnocenné fyzické zážitky. Len tá intimita dvojice... sa kdesi stratila.

Neštandardné orientácie

Ďalším faktorom, ktorý sa objavuje v procese hľadania príčin neochoty mužov milovať sa môžu byť potláčané alebo schovávané homosexuálne sklony.

Akokoľvek sa vám to môže javiť cudzo, je to fakt, ktorý v dnešnom 21.storočí treba brať do úvahy.

„Skrytá, latentná homosexualita, sa nemusí okato prejavovať navonok. Možno, že si ju aj samotní muži uvedomujú len zriedka a netrápia sa tým, lebo je to síce ich súčasťou, ale navonok sa nelíšia od väčšiny. Podľa posledných vedeckých výskumov rastie počet homosexuálov vraj aj vďaka tomu, že príroda sa bráni nadmernému množeniu ľudstva, lebo cíti, že planéta Zem nevydrží toľko hladných krkov. Takže nechuť mužov milovať sa a prípadne stvoriť aj dieťa je len dôsledkom týchto javov, ktoré nám nie sú celkom pochopiteľné, ale sú súčasťou niečoho väčšieho, čo sa deje celosvetovo,“ hovorí klinický psychológ Efim Sokol.

„Ženy dnes tiež nevedia vyvolať také sexuálne vzrušenie u muža ako to bolo kedysi – na vine je príliš otvorená spoločnosť, príliš veľa a ľahko dostupného sexu. Kedysi sa mužom hlava zakrútila, keď videli odhalený členok, Japonci považovali odhalenú šiju už priamo za výzvu, aby šli do postele, a dnes? Nič nie je tabu, takmer všetko je odhalené a dovolené, takže veľa z čara zakázaného sa stráca a muži potrebujú silnejšie podnety. Ak ich nemajú, nemajú ani chuť sexovať.

Manipulácia

Po dlhú dobu boli za sexuálne manipulátorky považované len ženy – že sťažnosti na bolesti hlavy alebo únavu väčšinou len „hrali“ kvôli tomu, aby muži splnili to, čo chceli. Rovnosť žien a mužov však priviedla k tomu, že tento vzor správania sa naučili aj niektorí muži.

Ženské  manipulatívne správanie u mužov svedčí o rôznych veciach – napríklad o tom, že on sám chce byť pánom situácie, ale nevie, ako inak to zariadiť, len tak, ako to videl kedysi u svojej mamy. Je to v podstate zlyhanie mužskej úlohy vo výchove, nedostatok mužských vzorov. Muž bude radšej odmietať sex, bude sa „hrať“ na nežnosť len vtedy, ak z toho niečo bude mať – napríklad výhodu rozkazovania, výhodu velenia celej domácnosti, výhodu byť rozmaznávaný. Je to bezcitné? Áno. A plní to účel? Asi áno. Tak je predpoklad, že takýchto mužov bude pribúdať a ženy by sa mali nachystať na novú rolu v ich živote – úlohu záchrankyne vzťahu aj intímneho života, úlohu zvodkyne a čakateľky v spálni.

Lebo muži prestali túžiť po sexe. Sú slabí, vyčerpaní, túžia po maminom pohodlí a detskej nezodpovednosti.

Šanca na lepší život?

Našim predstavám o mužnosti hrozí kolaps. Muži sa stávajú ženskejšími, sú precitlivení a sentimentálni. Ženy si vybojovali svoje miesto v kariére, mužov posunuli na ich vlastné miesto v spálni. Kto vyhrá? Kto z tohto procesu bude mať prospech? Nevedno.

Končí sa jedna predstava o „mužských“ a „ženských“ stereotypoch. Snáď je v tom len to plus, že ženy budú lepšie rozumieť takýmto „novým, slabším“ mužom a muži budú mať pochopenie pre silnejšie ženy.

Medzitým sa obom stranám treba zmieriť s tým, že v spálni to nebude také horúce, ako kedysi. Škoda.

P.S.:

Podľa  výskumov vraj muži na sex myslia najmenej 19 x denne.

 Ženy vraj len 8 x denne.

Aj to už bude asi len  mýtus...

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Nové! len 9,90

4374.jpg

 

Bed of Roses: 20 Eur

9826.jpg

 

 

 

Sex live

25-3-08.jpg

Vášeň, vzrušenie

a túžba vyskúšať

si niečo nezvyčajné.

To som ja.

 

VOLAJ

0986 512 499

 

 

Škrtiace krúžky

7082.jpg

 

 

 

Vibrátor: len 11,70

4187-1.jpg

 

Krém pre ženy: 10,80

g-power.jpg

 

 

Sex live

25-3-09.jpg

Máš chuť na

rýchlovku so

zrelou ženou?

ZAVOLAJ

0988 750 154

 

Násadky: len 3,80

7035.jpg

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates