topleft
topright
Dnes je 29.02.2020, Dnes je 29. február
Zajtra bude

Elegant: len 8,35

9645.jpg

 

Erection: len 12,60

erection.jpg

 

 

Láska stratená, kde si? 1.časť
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
25.02.2014

Mnoho manželských párov sa po niekoľkých rokoch spolužitia dostane do stavu, kedy má pocit, že to, čo medzi nimi kedysi bolo, je nenávratne preč. Je možné získať naspäť stratenú vášeň a túžbu po tom druhom, alebo sú tieto dvojice predurčené žiť spolu len zo zvyku, či od seba odísť? Netreba hádzať flintu do žita, je potrebné sa obojstranne snažiť, snažiť a zase snažiť.

tabu21.jpg

Po  rokoch spolužitia zvyčajne pár zavalí kolotoč problémov, povinností, platenie účtov a starosti s deťmi. Spočiatku môžu začať vadiť rôzne drobnosti, ktorými si ľudia po rokoch spolužitia začnú ísť na nervy - napríklad, že on chrápe, alebo že ona mľaská.

 

Do takéhoto vzťahu treba zaviať „čerstvý vzduch“. Hlavnú úlohu tu hrajú spoločné zážitky. Dôležité sú aj zaujímavé nové zážitky každého zvlášť, aby priniesli domov nejaké nové komunikačné témy. Nezostať pri stálom ohováraní svokry a suseda, lebo partneri časom nevedia, o čom sa majú zhovárať.

 

Odborníci kladú dôraz na kvalitu trávenia voľného času partnerov, pretože práca a povinnosti dokážu človeka úplne „zomlieť“. Ak sa voľný čas venuje len "domácemu desaťboju", ťažko možno očakávať, že by sa pokúšali o milenecký sex.

 

Nesúlad v spálni je aj o komunikácii

 

Ďalšou otázkou je, či nezáujem o sex nie je spôsobený citovým a sexuálnym trápením. Nie každý totiž dokáže so svojim partnerom otvorene o svojich sexuálnych prianiach a potrebách hovoriť. A preto môže dôjsť k situácii, že sa sexu partneri radšej zrieknu, než aby sa cítili frustrovaní. Na to však platí zásadné odporúčanie, že partneri spolu musia o všetkom hovoriť. Ak im to nejde doma v obývačke, mali by navštíviť rodinného, či partnerského psychológa alebo sexuológa.

 

Aj sexuálny nesúlad, či nechuť k milovaniu je dôvodom rozpadu manželstva. Počet rozvodov je vysoký. Podľa štatistík ŠÚ SR, ide o viac ako 12 tisíc rozvodov ročne, a to aj napriek tomu, že počet sobášov klesá - kým v roku 1990 uzavrelo manželstvo 40 tisíc párov, vlani to už bolo len niečo cez 25 tisíc. Rozvodom končí polovica z pôvodne uzavretých manželstiev a najčastejšie sa ľudia rozvádzajú v treťom a štvrtom roku manželstva.

 

Zvyšovače libida

 

Keď ste s partnerom/kou už dlhšiu dobu, stane sa vám občas, že jeden z vás má chuť na milostné hry, zatiaľ čo druhý na milovanie ani nepomyslí. Existujú však látky, ktoré pomôžu opäť nájsť stratenú energiu pre milostný život. Pozrime sa, čo všetko sa dá všetko na zlepšenie nálady použiť.

 

Afrodiziaká  pomôžu zvýšiť sexuálnu túžbu. Tie však účinkujú iba jednorázovo. Veľakrát v ťažkom období potrebujeme trvalejšiu podporu. Práve na to sú určené ďalšie „zvyšovače libida“, ktoré môžete používať aj dlhé mesiace v kuse.

 

Bylinky

 

Skúste navštíviť lekáreň alebo odborníka na bylinky a zverte sa mu so svojimi problémami. Mal by vám ponúknuť niečo na báze ženšenu, ginko-biloby či  žihľavy alebo johimbinu. Po čase by sa mali vaše problémy zmierniť.

 

Tabletky

 

Ak si ich chcete dať predpísať, stačí zájsť za doktorom a máte na niekoľko dní pokoj. Muži v tomto ohľade majú v porovnaní so ženami výhodu, lebo ženské vzrušenie sa od mužského veľmi líši: žena sa vzrušuje dlhšie ako muž a iným spôsobom. Ak žena trpí trvalo zníženým libidom, má smolu, pretože do dnešného dňa nevynašli lieky, ktoré by preukázateľne toto zníženie liečili. Ak teda žene nepomôžu alternatívne prípravky, partnerské masáže a ďalšie veci, väčšinou so situáciou nič nezmôže ani odborník.

 

Vôňa

 

Vôňa je a veľmi silný stimulant, ktorý sa neoplatí podceňovať. Keď nepomôžu vonné oleje alebo sa vám ich jednoducho nechce zháňať, môžete vyskúšať dve veci. Tou prvou sú špeciálne feromóny. Ich vôňa stimuluje nervový systém. Stačí si pričuchnúť a vaše libido na určitú dobu vzrastie. Takáto pomôcka je vhodná predovšetkým pre ženy, ktoré trpia nedostatočnou vzrušivosťou. Vdychovanie feromónov sa môže stať súčasťou  predohry. Je to jeden z krokov, ako zlepšiť partnerské spolužitie.

 

 

 

Nič nie je stratené

 

 Do redakcie nám napísala žena, že jej priateľ už dlhšiu dobu odmieta pohlavný styk. Respektíve nemá chuť. Vraj je to všetko vďaka liekom, ktoré mu predpísal lekár na pokojnejší spánok.

 

„Bohužiaľ už liekov vyskúšal niekoľko a výsledok je stále rovnaký. Neviem, ako mu pomôcť,“ žiadala o radu čitateľka. „Strata sexuálneho záujmu môže, samozrejme, súvisieť s predpísanými liekmi, mnohé lieky na spanie či upokojenie majú tento vplyv,“ odpovedá sexuológ. „Ale príčinou jeho nezáujmu môže byť aj množstvo iných vecí. Ak však nebude chcieť o nich hovoriť on sám, nijako mu pomôcť nemôžete.“

 

Niektorí čitatelia mali zase obavy z prílišnej náruživosti: „Dobrý deň, môže príliš veľa sexu nejako mužom ublížiť?“ pýtal sa napríklad Ján. Sexuológ Peter Weiss ho však upokojuje: „Nemôže, organizmus si sám povie, kde sú jeho hranice.“

 

Iní čitatelia mali opačný problém, napríklad Peter: „Mám problémy s erekciou, môžete mi pomôcť?“

 

„Určite áno, dnes už máme lieky, ktoré pomôžu k erekcii v 82% prípadov. Sú však len na lekársky predpis. Môže vám ich predpísať aj praktický lekár,“ odpovedá sexuológ Peter Weiss.

 

Snáď najčastejším dôvodom, prečo sa ľudia odhodlajú k návšteve sexuologickej ambulancie, je nesúlad v sexuálnom apetíte, čiže v potrebe sexuálneho vybitia. „Zvyčajne existuje rozdiel v tom, koľkokrát to potrebuje muž a koľkokrát jeho partnerka. Ak tieto rozdiely nie sú príliš veľké, možno dôjsť k takej frekvencii milovania, ktorá bude pre obe zúčastnené strany prijateľná,“ uvádza Weiss. „Avšak problémom sa tento nesúlad sexuálnych potrieb stáva vtedy, keď je rozdiel v potrebe sexuálneho vybitia príliš veľký.“

 

 Urobte s ním niečo, pán doktor

 

 Podľa Petra Weissa sa v minulosti častejšie vyskytovali páry, v ktorých to bol manžel, kto vyjadroval podstatne vyššiu potrebu sexuálneho vybitia ako jeho manželka. „Bolo obvyklé, že ju priviedol do našej ambulancie so žiadosťou: Prosím, urobte s ňou niečo, aby mala chuť na sex,“ prezrádza sexuológ. „V posledných rokoch v súvislosti s emancipáciou slovenských žien je však stále častejšie aj prípad opačný, teda že prichádzajú manželky s tým, že majú partnera, ktorý má potrebu sexuálneho vybitia nižšiu ako ony. Nepredpokladám ale, že by tieto páry tvorili v budúcnosti väčšinu, predsa len zo všetkých výskumov vyplýva, že bežnejší je prípad vyššej mužskej sexuálnej potreby.“

 

To je podľa Petra Weissa spôsobené predovšetkým tým, že mužská sexualita je podmienená viac biologicky a je viac zameraná na výkon, zatiaľ čo ženská sexuálna túžba je viac podmienená faktormi psychologickými a vzťahovými.

 

 Milovanie je ako horská túra

 

V minulosti často radili odborníci tomu z dvojice, kto mal menej chuti na sex, aby sa z času na čas prekonal a aby sa snažil vyhovieť. „Ja osobne sa ale domnievam, že je to cesta do pekla,“ myslí si profesor Weiss.

 

„Zažil som už mnohé páry, kedy sa žena veľmi snažila manželovi vyhovieť v jeho potrebách a nútila sa do sexu nad svoje možnosti. Každý tento prípad však skončí nakoniec úplným telesným odporom, kedy už nie je možná náprava.  Partner s vyššou potrebou totiž začne toho druhého do sexu nútiť. Nemusí ho nútiť fyzicky, nehovorím tu o znásilňovaní, stačí, keď o tom neustále hovorí. Partnerka sa spočiatku snaží mu vyhovieť, ale končí to tak, že ona sa už potom bojí ísť do postele alebo do nej ide so strachom, že zase bude musieť. Niet divu, že pri takýchto pocitoch sa skôr či neskôr prestane tešiť na milovanie, nakoniec pre ňu nebude vzrušujúce, prestane dosahovať orgazmus a to ďalej len zvýši jej blok a nechuť k sexu.“

 

V týchto situáciách je správny úplne opačný postup. Na vysvetlenie môže poslúžiť  analógia horskej túry. Dvaja ľudia idú spolu do hôr: jeden je trénovaný, silný, skúsený turista a druhý je slabší, netrénovaný, pomalý. Aké tempo bude pre ich pochod rozhodujúce? Ak sa budú snažiť o kompromis, teda že ten rýchly trochu spomalí a ten pomalší pridá , tak to skutočne ide, ale len chvíľu. Pretože skôr či neskôr ten slabší, ktorý sa ponáhľa nad svoje možnosti, úplne vyčerpaný odpadne. Kompromis tu dlhodobo nemôže fungovať. A rovnaké je to aj s milovaním. Jediná možnosť  je, že ten trénovaný a rýchlejší svoje tempo zvoľní a prispôsobí sa tomu pomalšiemu. Ak to neurobí, tak nemôžu ísť na tú horskú túru spoločne.

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Nové! len 9,90

4374.jpg

 

Bed of Roses: 20 Eur

9826.jpg

 

 

 

Sex live

25-3-08.jpg

Vášeň, vzrušenie

a túžba vyskúšať

si niečo nezvyčajné.

To som ja.

 

VOLAJ

0986 512 499

 

 

Škrtiace krúžky

7082.jpg

 

 

 

Vibrátor: len 11,70

4187-1.jpg

 

Krém pre ženy: 10,80

g-power.jpg

 

 

Sex live

25-3-09.jpg

Máš chuť na

rýchlovku so

zrelou ženou?

ZAVOLAJ

0988 750 154

 

Násadky: len 3,80

7035.jpg

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates