topleft
topright
Dnes je 24.02.2020, Meniny má Matej

Elegant: len 8,35

9645.jpg

 

Erection: len 12,60

erection.jpg

 

 

Malé tajomstvá ohromných slastí
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
19.10.2013
Čo nám dovoľuje cítiť skutočnú rozkoš? Schopnosť byť samým sebou a dôvera k inému človeku, umenie neponáhľať sa a čakať, tvrdí neurofyziologička Maite Sovejová. Táto lekárka sa dlhé roky zaoberá výskumom v oblasti sexuológie. Je autorkou knihy Byť samým sebou v rozkoši.

 

- Keď ste zbierali údaje do svojej knihy, stretli ste sa s množstvom ľudí, ktorí tvrdili, že ich požiadavky na sexuálny pôžitok sú dokonale uspokojené. To o sebe veru nemôže povedať veľa ľudí. Prezraďte nám, čomu sa od týchto šťastlivcov môžeme my, ostatní, len priemerne spokojní v sexe, naučiť?

iv18.jpg

- Čo znamená byť sexuálne uspokojený? To je veľmi subjektívny pocit. Ale všetci, s ktorými som sa rozprávala, opisujú jeden spoločný znak, ktorý vám priblížim na opise muža, ktorý má 45 rokov. Tento muž prežil ťažké obdobie, sexu sa už vzdal, ale potom zrazu zistil, že pohlavný styk mu vie priniesť také slastné pocity, aké vôbec, ale vôbec už od života nečakával. Teraz sa vraj cíti vo vzťahu so ženami nie „mimo obrazu“, ale  „vnútri neho“. Začal jednoducho úplne dôverovať svojím pocitom a nechal sa nimi ovládať, „vtiahnuť do deja“. Takýto pocti intenzívnej rozkoše a odovzdania opisovali aj iní, ktorí tvrdili, že rozkoš pociťujú tak ostro, že sa im zdá, že sa dostali do iného sveta, do inej reality. Keď som ich požiadala ohodnotiť stupeň uspokojenia na stupnici od jedna po desať, odpovedali, že to je málo, že oni tú slasť pociťujú asi ako číslo 1000!!! Vraj to je taký nápor hormónov, ktorý sa nedá vyčísliť. Vtedy som začala premýšľať nad otázkou, ako je možné, že niekto niečo podobné cíti a iný  zas nie. Najprv som skúmala, akú majú  títo šťastlivci pred sexom náladu.

 

- Prečo je dôležitá nálada pred sexom?

 

- Keď niečo očakávame, náš mozog sa pripravuje na zvýšenú produkciu hormónu dopamínu - hormónu slasti. Predstavte si dieťa, ktoré očakáva darčeky na Vianoce. Keď dostane darček do ruky, vyplaví sa mu do krvi obrovské množstvo hormónov. Z biologického hľadiska práve očakávanie dovoľuje formulovať želanie, a chystá pôdu pre uspokojenie. Práve preto sa netreba ponáhľať - ani v oblasti vzťahov, ani v tom, čo sa týka samotného procesu fyzickej blízkosti. Ale dnes mnoho ľudí „ide na vec“ priamo, prirýchlo, bez čakania, a teda bez mozgovej prípravy s dopamínom. A to sa týka najmä mladých ľudí.

 

- Ale slasť nezávisí len od toho, ako dlho trvá očakávanie...

 

- Samozrejme, že nie. Druhý moment je dotýkanie sa. V biologických vzťahoch  vzrušenie závisí až z 80% z dotykov, a len z 20 % zo zrakových vnemov. Takže je nutný aj fyzický kontakt všetkých častí tela. Na pokožke máme množstvo receptorov, ktoré „lovia“ pocity uspokojenia. Ľahké dotyky akoby „oslobodzovali“ iné hormóny, pomáhajúce orgazmu. Slasť opantá celé telo a vtedy má človek pocit, že patrí sám sebe, že on sám je zdrojom aj cieľom slasti. Kedysi sa tento faktor nespomínal, sexualita sa neuznávala ako základný faktor samoidentifikácie osobnosti. Pritom my všetci cítime potrebu byť uznaní ako osobnosti - to je potreba základná, odveká, možno tu bola skôr ako potreba jedla a pitia. Keď získavame slasť, vnímame samých seba pozitívne, máme zo seba dobrý pocit.

 

- Myslíte si, že vďaka pocitom "pred" a "počas" sa lepšie spoznávame?

 

- Ak si človek uvedomí sám seba, tak si, samozrejme, aj lepšie rozumie. Počas ankiet s mnohými ľuďmi som zistila, že najmä mužov stále straší scenár lásky, keď sa síce zoznámia s niekým milým, dokonca sa spolu vyspia, majú sa radi, ale odpudzuje ich „verejná mienka“, že pri láske ide o úplne fyzické i psychické splynutie. Množstvo ľudí s týmto názorom nesúhlasí a nechce sa správať tak, že odteraz už budú jedno telo a jedna duša... Zistila som, že väčšie uspokojenie v láske a sexe majú ľudia, ktorí vedia oceniť individualitu toho druhého, ktorí sa dokážu druhému otvoriť aj s vlastnými nedostatkami. Takýto vzťah by som nazvala „múdra láska“ - nejde o „zliatie sa dohromady“, ale naopak, o ocenenie individuality, osobnosti každého človeka.

 

- Je to rovnaké u mužov aj u žien?

 

- Dlhé roky nám tvrdili, že mužská rozkoš je spojená s rýchlosťou a nie vždy je spojená s citmi. A u žien sa zveličovala sentimentálna stránka ich povahy. Pritom výskumy hovoria o presnom opaku: uspokojení muži sa cítili mužnejšie, ak cítili i lásku. Tradičný obraz muža, ktorý dostáva rozkoš len mechanicky - to je katastrofa. Ale je zaujímavé, že mladí muži, na rozdiel od 50-60 ročných, plne chápu, že ak chcú dokonalú slasť, musia byť aj citovo zaangažovaní. Presným výskumom mozgu sa zistilo, že „hormonálne záplavy“ nutné pre vyššiu rozkoš a dokonalé uspokojenie vznikajú iba vtedy, ak je prítomných aspoň minimum emócií.

 

- A ženy?

 

- Predstava o pasívnej žene je zastaraná. Ak žena iba prijíma a nič nedáva, nehýbe sa, stráca až  90% zo svojej rozkoše. Je treba, aby sa žena aktívne zúčastňovala na fyzickej stránke sexu. Ale tu sú už potrebné isté vedomosti! Teraz si predstavte, čo má robiť žena, ak nevie, ako sa napríklad pohybovať, aby z toho niečo mala - ako má zistiť, čo jej spôsobí rozkoš? Podľa štatistík viac ako 70% žien nikdy nedosiahlo vaginálny orgazmus. Muž do nich vnikne, chvíľku sa tam pohybuje, ony cítia nejakú možno najprv nežnosť, potom možno aj únavu, ale nedosiahnu orgazmus. No ženy, ktoré sa cítia uspokojené, vedia jasne povedať, ako k tomu došlo. Opisujú vaginálny orgazmus, spúšťacím mechanizmom ktorého najčastejšie slúži stimulácia klitorisu. Vedia aj o tom, že pocity vaginálneho orgazmu vyvolávajú sťahy maternice. Ja osobne som sa k tomuto poznaniu aj k vaginálnemu orgazmu dopracovala až po pôrode, keď som sa zaoberala tým, ako zvýšiť elasticitu mojej „roztiahnutej“ vagíny. Cvičenia sú v tomto prípade mimoriadne prospešné.

 

- Takže čo má robiť žena počas styku, aby dosiahla svoj vrchol a ešte viac?

 

- Tak, ako by mal každý muž vedieť, ako sa kontrolovať, tak žena by mala poznať reakcie svojho tela. Ženy, ktoré cítia ozajstnú rozkoš, hovoria, že dokážu stiahnuť svaly pošvy, aby sa partner nehýbal prirýchlo. Je dôležité sledovať vlastné pocity, všímať si, čo vám spôsobuje rozkoš a slasť a snažiť sa maximálne si urobiť dobre. Keď sa budeme samé cítiť dobre, prispôsobíme si navzájom svoj rytmus a dôjdeme k orgazmu.

 

- Je snaha o dosiahnutie orgazmu egoistická?

 

- V žiadnom prípade. Kto nemá orgazmus, ochudobňuje sa vo fyzickom i psychickom zmysle. Mať orgazmus je zdravé a prirodzené, dokonca prospešné, keď hovoríme o sebahodnotení, o sebavedomí, o pocitoch, s ktorými denno-denne žijeme. Orgazmus nám dáva základ pre to, aby sme sa stali samými sebou, deje sa tak práve prostredníctvom neho.

 

- Takže vaše rady, ako na to?

 

- Neponáhľať sa. Spoznať druhého - v tanci, v reštaurácii. Zaujímať sa o sex nielen prostredníctvom hrubých vtipov, ale aj pomocou literatúry. Všetko toto pripravuje v našom mozgu dopamín, zvyšuje jeho úroveň tak, aby sme boli schopní dospieť potom, keď príde čas, k vrcholu.

 

Nevedela som kontrolovať svoje pocity

 

42 ročná žena:

 

- Keď som bola s mužom, cítila som sa podľa toho, ako sa vo mne pohyboval. Je veľa stupňov - niekedy to bolo len príjemné, niekedy vášnivé, niekedy rýchle... Ale málokedy som dosiahla orgazmus. Dokonca aj keď som sa hýbala, a často veľmi aktívne, nevedela som spojiť svoje city s pohybom tela tak, aby z toho niečo bolo. Počas dlhých rokov som bola takpovediac len „na prahu“ orgazmu. Ale všetky tieto pocity, ktoré som mala, boli veľmi nestabilné, nikdy som si nebola istá, čo bude nabudúce, či budem niečo cítiť. Až keď som porodila dieťa a moje sebavedomie vzrástlo, začala som sa cítiť ozajstnou ženou a zrazu som akosi pochopila, že mám telo, ktoré dalo život človeku, telo, ktoré si zaslúži odmenu. Tento pocit mal vplyv na moju rovnováhu a tiež sa zmenili vzťahy s mojimi najbližšími. Dnes sa cítim omnoho suverénnejšia a viem, že som schopná dosiahnuť orgazmus. Zistila som, že najkrajšie pocity mám vtedy, keď sa cítim spokojná sama so sebou, že som to celá ja, ktorá tu je s mužom, s ktorým chce byť. V tom okamihu sa mi zdá, že viem oceniť, čo mi život dáva, som si istá celou situáciou i sebou samou  a pociťujem slasť naozaj v celom tele.

 

Už sa nesnažím dominovať   

 

51 ročný muž:

 

- Predtým bol pre mňa sex len o technike. Čokoľvek som robil, snažil som sa to urobiť tak, aby to v konečnom dôsledku vzrušilo mňa a prinieslo mi to slasť a pôžitok - konkrétne šlo o to, aby sa mi postavil. Ale až dnes môžem posúdiť, že to bolo síce dobré, ale tá extáza, ktorú zažívam teraz, to sa nedá s ničím porovnať. Cítil som kedysi len povrchné vzrušenie - a to bolo všetko. Bozkával som ženy na prsia, potom ich hladkal dolu, ale len preto, aby som sám vydržal, aby som dosiahol erekciu a potom uvoľnenie. Dnes viem, že mnoho žien zostávalo v skutočnosti chladnými, nevzrušenými, nedosiahli orgazmus, ktorý bol dôležitý len pre mňa. Dominoval som nad nimi, kým... Kým som nedosiahol určitú hranicu. Dnes sa viac venujem svojej žene. Snažím sa ju uspokojiť, som nežnejší a užívam si, keď ju masírujem. Sledujem jej telo, ale cením si ju aj ako človeka, s ktorým mi je dobre. Teraz zisťujem, že až takéto správanie mi prináša naozajstný pôžitok, väčší ako predtým.

 

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Nové! len 9,90

4374.jpg

 

Bed of Roses: 20 Eur

9826.jpg

 

 

 

Sex live

25-3-08.jpg

Vášeň, vzrušenie

a túžba vyskúšať

si niečo nezvyčajné.

To som ja.

 

VOLAJ

0986 512 499

 

 

Škrtiace krúžky

7082.jpg

 

 

 

Vibrátor: len 11,70

4187-1.jpg

 

Krém pre ženy: 10,80

g-power.jpg

 

 

Sex live

25-3-09.jpg

Máš chuť na

rýchlovku so

zrelou ženou?

ZAVOLAJ

0988 750 154

 

Násadky: len 3,80

7035.jpg

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates