topleft
topright
Dnes je 12.07.2020, Meniny má Nina

i2.jpg

100% SEX LIVE VOLAJ

 

0988 572 413

0988 500 894

0988 750 154

Akcia! DUREX LONDON

london25.jpg

 

 

sexka-7-8-2020.jpg  

30-a-11-10.jpg

Mladí, sexi chlapci

NAŽIVO!

 

0986 512 493


 

 

 

sexka-7-8-2020.jpg 

montecarlo-12-2017.jpg 

 

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!
Strata túžby nie je sexuálna porucha!
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
25.09.2013
Nemať túžbu je také normálne, ako ju mať. Oboje patrí k životu.  Nie je problém, že ľudia z času na čas stratia svoju túžbu. Problémom je, že dnes majú mnohí pocit, že niečo také sa im nikdy nesmie stať. No stáva sa to každému. Kedysi, keď neexistovali prostriedky a lieky, vďaka ktorým môžeme byť jeden druhému stále k dispozícii, bolo úplne normálne, že si ženy dali každý mesiac na určitý čas pohov. V minulosti bolo tiež samozrejmosťou, že po niekoľkých rokoch spolužitia sex už nebol taký intenzívny, ako býval na začiatku vzťahu.  Nikto od dlhodobých párov neočakával, že by ich mala spájať práve sexuálna túžba.

 

No dnes sa propaguje myšlienka, že vášnivý, pravidelný sex je bežnou a potrebnou vecou – pre dobré manželstvo, pre pocit mužnosti alebo ženskosti. Takéto očakávania sú však väčšinou nerealistické a iba robia ľudí nešťastnými.

 

hu3.jpg

V poradni

 

- Milujeme sa a všetko by bolo dobré, keby som mala častejšie chuť na sex s mojim mužom! - tak sa začína väčšina sťažností v poradniach. Medzi ženami vyhľadávajú pomoc profesionálov najmä matky, u ktorých sexuálna túžba ochladla. U mužov je to naopak: tam prevažujú najmä tí, ktorí ešte deti nemajú.

 

"Postihnutým" sa zdá, že ich problém je niečo ako forma smútku, ktorá sa nedá ničím vysvetliť: - Majú pocit, že ich stav spôsobila nejaká bláznivá nevysvetliteľná príčina.

 

S tým sa však dnešní vystresovaní ľudia odmietajú uspokojiť. Keď sami na nič neprídu, navštívia poradňu. Sú väčšinou zúfalí.

 

Väčšina zo svojho nedostatku túžby obviňuje stres, priveľa stereotypu a málo voľného času alebo mnoho rozdielnych záujmov, zlú organizáciu domácnosti. Preto si robia plány, snažia sa tráviť spolu viac času, rozprávajú sa namiesto pozerania televízie, pravidelne spolu chodia do kina alebo na večeru.

 

No túžba sa napriek všetkému nevracia. A aj keď deň uplynie bez stresu, neznamená to, že večer budú mať partneri chuť jeden na druhého.

 

Čo potom pomôže?

 

Zvedavosť. Odcudzenosť. Tajnosti. Vzrušenie z neznámeho.

 

To je to, čo naštartuje sexuálnu túžbu.

 

No a zasa sa vraciame k nerealistickým očakávaniam: dlhoročný partner predsa nie je cudzí a plný tajomstiev, hoci ho nepoznáme na 100 percent. Očakávanie, že sex s dlhoročným partnerom bude taký vzrušujúci ako v prvých mesiacoch zaľúbenosti, je nereálne.

 

To však neznamená, že sex musí byť nuda.  Prečo teda mnohí na fyzickú lásku po čase zanevrú?

 

Pretože niečo nesedí vo vzťahu. Kto sa vyhýba sexu, vyhýba sa vo vzťahu aj iným aspektom.

 

 

Ako žiť?

 

Keď strata túžby znamená, že už nemáme chuť ďalej fungovať v každodennom živote, ktorú cestu si môžeme zvoliť?

 

Skúsenosti dokazujú, že túžobné zážitky len zriedka znamenajú leňošenie a oddychovanie (hoci aj to je dôležité). Väčšina ľudí potrebuje cieľ, úlohu, chcú sa angažovať vo vzťahoch s inými ľuďmi, aj keď je to občas namáhavé.

 

Preto môže nasadenie v nejakej spoločenskej aktivite priniesť väčšie uspokojenie ako sedenie na gauči a pozeranie lekcie španielčiny v televízii. Väčšina ľudí zas začne  prežívať  vytúžený zaujímavý život, keď sa zameria na dosiahnutie nejakého cieľa.  „Cieľ a požiadavky – a ich naplnenie – to prináša radosť zo života.“

 

Ľahko sa to hovorí, no ťažšie uskutočňuje. Niekedy je náročné nájsť radostné stránky života.

 

No to nie je jediný dôvod, prečo je málo toho radostného.

 

Túžba je v živote vždy spojená s rizikom: nakoniec sa človek nemôže spoľahnúť na to, že sa túžba sama od seba nasmeruje na partnera.

 

To znamená, že žena, ktorá žije intenzívny život, pravdepodobne do neho chce zahrnúť viac osôb, ako len svojho partnera.

 

Hoci existujú rôzne príčiny straty túžby, neexistuje všeobecný trik, ktorý ju zázračne navráti naspäť. Niektorým ženám k potrebe fyzickej blízkosti dopomôže bábätko. A sú zas muži, ktorých prítomnosť pri pôrode dieťaťa tak vystrašila, že im to vzalo všetku sexuálnu túžbu. Alebo takí, ktorí nedokážu milovať ženu, ktorá im porodila dieťa. U niektorých sa navráti túžba, keď sa svojmu partnerovi opäť „odcudzia“: nosia sexi spodnú bielizeň a skúšajú nové praktiky. Iných aj to necháva chladnými, lebo je to túžba niekoho iného.

 

Nezostáva teda nič iné, ako hľadať vlastnú túžbu a každý deň využiť všetky príležitosti, ktoré sa vám naskytnú. Až keď nič z toho nefunguje, vyhľadajte pomoc odborníka. Nezabúdajte: dlhoročná vernosť vytvára iný sex, čo ale nie je prípad pre psychológa.

 

Príbehy zo života

 

Terapeutka si spomína na jednu ženu, ktorej túžba opadla, pretože sa nikdy neodvážila povedať svojmu mužovi, ako veľmi by chcela dieťa. Mala pocit, že ju zradil tým, že nikdy dieťa ani nespomenul a ani nehovoril o ich spoločnej budúcnosti. Až keď sa na terapii rozhovoril a začal plánovať, vrátila sa jej túžba. Najskôr sa cítila závislá a slabá. Jej nechuť bola ukrytým pokusom vzbúriť sa „mocenskému“ partnerovi.

 

U inej pacientky túžba zmizla s narodením prvého dieťaťa. No nebola to zmena situácie a stres, ktoré to spôsobili. Až do narodenia dieťaťa sa cítila menejcenná, no dieťa a nové zodpovednosti jej dodali sebadôveru. To viedlo k tomu, že čoraz menej znášala utláčanie jej manžela. Podvedome mu to odplácala v jednom smere – sexuálne.

O osamostatnenie išlo aj u tretej ženy: v priebehu viacerých rozhovorov vyšlo najavo, že jej strata túžby súvisí s dávnym zážitkom, ktorý svojmu mužovi nevedela odpustiť. Keď sa neplánovane ukázalo, že je tretíkrát tehotná, snažil sa ju prinútiť k potratu. Keď sa dieťa narodilo, prešli týždne, kedy sa o bábätko takmer vôbec nestaral. Bez toho, aby si bola niečoho vedomá, nedokázala (dieťa malo už päť rokov) spať s mužom, ktorý s ňou pred mnohými rokmi otriasol až od základov.

 

 

 

 

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

topheader.gif 0903 645 108

 

033 645 10 40

 

http://www.dares.btsolution.sk/

 

 

 

Akcia! DUREX GLYDER

ambass25.jpg

 

 

 rakusky-klub_1-17.jpg

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Fantastický! len 10

4160-1.jpg 

Jelly len 12

jelly.jpg

 

 

kvatrofin-3-18_1.jpg 

 

 

Guličky: len 5,90

3120.jpg

 

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates