topleft
topright
Dnes je 12.07.2020, Meniny má Nina

i2.jpg

100% SEX LIVE VOLAJ

 

0988 572 413

0988 500 894

0988 750 154

Akcia! DUREX LONDON

london25.jpg

 

 

sexka-7-8-2020.jpg  

30-a-11-10.jpg

Mladí, sexi chlapci

NAŽIVO!

 

0986 512 493


 

 

 

sexka-7-8-2020.jpg 

montecarlo-12-2017.jpg 

 

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!
Nikdy nevyslovená túžba
Hodnotenie čitateľov: / 2
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
22.09.2013

Sexuálnu nesmelosť a hanblivosť môžeme vyjadriť aj takto: „Chcel by som, ale akosi nemôžem; túžim po tom, ale nedokážem to urobiť.“

 

Často krát však nejde len o činy, ide aj o neschopnosť hovoriť o tom, po čom človek túži. Namiesto činov stále len sníva o tom, ako by to malo byť.

 

34-ročná Vika spomína na svoj posledný vzťah so smútkom:

 

- Chápem, že som mu mala povedať, čo v skutočnosti chcem, ale nedokázala som zo seba dostať ani jediného slova. Nedokážem sa dostať cez nejakú vnútornú hranicu, bariéru, a vždy to končí rovnako: neviem rovno povedať o svojich pocitoch a túžbach. Vôbec nechápem, prečo je to tak. Tak radšej volím cestu úniku a rozchodu. Rozišli sme sa, a on vlastne ani nevie, prečo. A ja viem, že to bolo kvôli mojej slabosti.

itabu.jpg

Človek, ktorý je povahovo nesmelý, sa ani v sexe nedokáže "verejne" - t.j. otvorene prejaviť. Mlčí o tom, čo chce, a nakoniec končí v začarovanom kruhu rovnakého scenára: každý kontakt  sa končí strachom, že nás niekto za niečo odsúdi - a to nám prekáža, aby sme sa správali prirodzene a slobodne. Nasleduje rozčarovanie, sklamanie a rozchod.

Hanblivosť má každý z nás zakódovanú v sebe a môže sa prejavovať rôznym spôsobom. Niektorí z nás nikdy nehovoria o svojich pocitoch, ale dokážu sa bez problémov vyzliecť aj v prítomnosti cudzích ľudí. Iní, naopak, starostlivo schovávajú svoje telo, ale otvorene rozprávajú aj o detailoch svojho intímneho života.

 

- Hanblivý človek nemusí byť povinne aj „chronicky plachý“, - hovorí psychologička J.Steinhublová. - On sám sa rozhoduje  o tom, o čom bude mlčať a čo povie. Keď sa rozhodne hovoriť o svojich túžbach alebo pocitoch, hanblivosť zmizne. Prílišná plachosť sa prejavuje vtedy, keď sa nám žiada povedať "áno", ale hovoríme "nie", lebo sa to "tak patrí"... Nedokážeme slobodne vyjadriť to, čo cítime v skutočnosti. A práve neschopnosť dať najavo svoje želania, a nie hanblivosť, vadí v sexuálnom živote najviac.

 

Sexuálna krotkosť - to je forma potlačenia túžob, slov, gest – a vždy je spojená so strachom z odsúdenia. Jej príčiny môžu byť rôzne: pochádzajú napríklad z detstva, keď sa sex vnímal ako niečo hanebné. Ale ide tu aj o to, že človek nerozumie svojim sexuálnym túžbam a nepozná hranice svojich možností. Za krotkosťou stojí aj hlboká neistota samého v sebe. Nech máme hoci aj sto rokov, stále sa nevedomky bojíme, že nás niekto bude odsudzovať za prílišnú rozpustilosť, nevychovanosť, nezdržanlivosť - dokonca aj vtedy, ak naši rodičia už dávno nežijú, -  hovorí psychologička.

 

- Máme strach odhaliť sa telesne aj emocionálne: čo keď partner bude rozčarovaný našim telom alebo nežnosťami, čo ak odvrhne našu iniciatívu a vzťahy stroskotajú..? Tak sa snažíme vyhnúť nepochopeniu a zdá sa nám, že mlčať je bezpečnejšie ako ukázať svoje vlastné túžby. Ale v konečnom dôsledku partner nemôže pochopiť, čo cítime, či máme pôžitok z jeho dotykov, či sú nám príjemné alebo nie, a či netreba skúsiť niečo iné. Je možné, že on by aj rád splnil naše sny, ale my sami sa zbavujeme tohto pôžitku, lebo sa bojíme, že nás milovaný človek odsúdi: za to, že naše telo nie je ideálne, že nevieme pekne rozprávať o svojich pocitoch alebo že máme nejaké zvláštne prosby.

 

Komunikácia s vlastným telom

 

Tradičný názor na to, aké telo je naozaj príťažlivé, ovplyvňuje mnohých z nás. Domnievame sa, že keby sme boli majiteľmi ideálnej postavy, boli by sme automaticky smelší a odvážnejší...

 

- Myslím, že ak by som bola o desať kíl ľahšia, v posteli by som sa cítila slobodnejšie, - hovorí Danica. - Určite by som menej myslela na svoje faldy, nepredstavovala by som si, z akého uhlu sa natočiť, aby to nebolo tak vidno. Stala by som sa smelšou, sebavedomejšou, čiže aj sexuálnejšou, a môj intímny život by ma viac uspokojoval.

 

- Sú to muky, - spovedá sa 28-ročná Karin. - Všade sú časopisy s ideálnymi telami modeliek, s ich dokonalými tvárami. Vo filmoch a seriáloch sú všetci takí krásni... V porovnaní s nimi sa cítim ako úplná nula.

 

- Príčiny sexuálnej plachosti sú naozaj spojené s tým, ako vnímame svoje telo, - vysvetľuje I. Sojková, psychologička.

 

- Pri vyzliekaní sa takmer všetci cítime napnuto, niektorí sa nikdy nedokážu úplne uvoľniť.

 

Taký vzťah k sebe samému blokuje prijímanie pocitov z vlastného tela, oberá nás o možnosť počuť a pochopiť jeho signály, túžby. Pretože sa človek uzatvára do seba samého a ani náznakom nedá najavo, čoho sa mu žiada, po čom túži, partner to nemá ako zistiť a tak sa človek oberá o to najvyššie v sexe - o slasť.

 

Mýtus stále žije

 

Veľakrát to bolo povedané, ale ľudia to akosti stále nevnímajú a neprijímajú: ideálne parametre tela vôbec nie sú zárukou harmónie a radosti v sexe!

 

Nespokojnosť s vlastným telom je spojená s tým, že odmietame samých seba vo svojej podstate, v hĺbke svojej duše. Práve preto zmena zovňajšku - plastika pŕs, operácia nosa, liposukcia, v skutočnosti žiadne problémy neriešia. Keď dôjde na intímnu oblasť, človek sa aj po operácii bude prejavovať tak isto, ako pred ňou, a zostane neuspokojený, nespokojný, neschopný prejaviť sa. Boj za ideálny zovňajšok bude nekonečný.

 

Východisko z tejto situácie je len jedno: zmieriť sa so svojím telom, začať sa k nemu správať chápajúco, lepšie, dobre, s láskou.

 

- Treba sa naučiť mať rád svoje telo, hľadať a nachádzať tie pohyby, ktoré mu robia dobre, ktoré ho uspokojujú. Netreba sa hanbiť ani za cestu, ktorou sa hľadáte sami v sebe - niekomu viac vyhovuje masáž, niekomu joga, niekomu iné fyzické prejavy. No a čo? Je na tom niečo zlé? Nie! Radosť môže priniesť aj niečo nesexuálne - napríklad gurmánstvo: niekto má rád pocit, keď sa mu dobré jedlo rozplýva na jazyku, iný má rád pocit po adrenalínovom športe, niekomu vyhovuje maznanie pred televízorom na gauči. Dôležité je, aby ste pochopili, čo robí dobre Vášmu telu, učili sa s tým žiť, nachádzali v tom uspokojenie a nehanbili sa za to.

 

Tí najšťastnejší dobrí milenci neprijímajú svoje telo ako niečo, čo im patrí, ale ako niečo, pomocou čoho sú samými sebou.

 

Pochopiť svoju ostýchavosť

 

Neistotu pred prvým sexuálnom stykom prejavuje každý dospievajúci človek. Tento stav je normálnou podmienkou rastu.

 

- Keď sa obáva mladý človek, často nemá strach z toho, že sa mu niečo nevydarí, že niečo nevyjde a ho vysmejú, ale bojí sa viac toho, že všetko vyjde... A keď všetko vyjde, bude to krok k tomu, že sa stane dospelým človekom, zodpovedným za svoje činy, možno aj za činy druhých ľudí, za svoje financie. Tieto neistoty sú úplne prirodzené a netreba si z nich robiť ťažkú hlavu, netreba im venovať ani príliš veľa pozornosti. Je to jednoducho stupeň dospievania, u niekoho trvá dlhšie, u iného kratšie, ale učí mládež, ako sa chovať neskôr: chlapci sa učia byť nástojčivými, chcú dosiahnuť svoje víťazstvo, dievčatá sa učia poddajnosti, pripravenosti na rodičovstvo a partnerstvo.

 

Sexuálna plachosť je spojená s našou psychoemocionálnou skúsenosťou. Ťažko je napríklad pochopiť, prečo navonok suverénny človek je taký neistý v intímnej sfére.

 

34-ročný Peter je príjemný intelektuál, ale presvedčený o tom, že je "nudný typ, ktorého vnútorný život nemôže nikoho zaujímať".

 

- Nízke seba hodnotenie - to je jedna z hlavných príčin sexuálnej neistoty, ktorá mnohým ľuďom vadí byť otvorenými, spontánnymi a prirodzenými. Keď človek nie je zaujímavý sám pre seba, ťažko mu je predstaviť si, že by sa o neho zaujímal niekto druhý, tým viac, že by ho aj neodsúdil za jeho nedostatky, - hovorí psychologička J. Steinhublová. - Pri takomto nasmerovaní sa zdá, že je asi lepšie vôbec sa sexom nezaoberať... Práve neistota neraz donúti človeka vzdať sa sexu.  A vtedy sa človek začne podvedome brániť tým, že si zamení neuspokojivý sexuálny život za inú činnosť - šport, kariéru, koníčky - lebo sa mu zdá, že tu dosiahne úspech ľahšie.

 

Aby sa teda plachosť a neistota tak ľahko nezvíťazila a neovládla celú situáciu, je dôležité zistiť, v ktorý moment vzťahu sa objavujú vnútorné bariéry. Pocítiť, kedy a čo sa v tele sťahuje, prečo slová miznú, nájsť pre tieto pocity správne slová, povedať si, že práve toto ho na danej situácii straší. Toto je krok, ktorý sa dá nazvať prvým začiatkom oslobodenia.

 

Keď zbadáme, že sa schéma našich sexuálnych vzťahov opakuje, je dôležité spýtať sa: Páči sa mi všetko, čo spolu robíme v posteli? Nechcem niečo iné, prípadne niečo viac? Alebo aj chcem, ale sa bojím, že ma nepochopí, prípadne odsúdi za moje pocity a túžby? Možno že sa mu len prispôsobujem ako autoritatívnemu učiteľovi... Možno, že s iným by mi bolo ľahšie, príjemnejšie?         

 

Treba zmenu

 

Za sexuálnou neistotou sa často tají strach zo zmien, ktorý podporuje strach z odsúdenia: čo bude, ak poviem, po čom túžim, odvážim sa urobiť to, čo sme predtým nikdy nerobili?

 

Paradoxne, ale strach z odsúdenia zo strany partnera je silnejší v tých pároch, ktoré už dlho žijú spolu. Výsledkom je potom to, že vzťahy mrznú a pohodlie zvyku, komfortu už "zabehaných" úloh, je dôležitejšie ako skutočné pocity.

 

Krotkosť môžu sprevádzať aj premeny v živote manželského páru, ako je narodenie detí: - Po pôrode som sa už akosi neodvážila byť pre svojho muža "milenkou" - hanbila som sa pred ním vyzliekať, nenosila som peknú bielizeň. Veď teraz som sa stala matkou a on otcom - takže sa nepatrilo, aby som sa nejako provokačne správala. Dlho - veľmi dlho mi trvalo, kým som pochopila, že sa mýlim, že zas môžem pocítiť slobodu v sexe, hovorí jedna pacientka.

 

Je to ťažké

 

Zmeniť ostýchavosť za odvahu nie je jednoduché. U partnera môže namiesto túžby vzniknúť údiv alebo dokonca nespokojnosť. Aby sa nám v intímnom živote dostalo to, o čo si nedovolíme prosiť nahlas, môžeme skúsiť tzv. "zrkadlovú metódu": urobte druhému to, po čom sami túžite a opýtajte sa ho - páči sa ti to? Tak zmeníte situáciu, ktorá sa stala zvykom a začnete s malými odchýlkami. Pozorne si všímajte reakcie partnera, pýtajte sa ho, čo cíti. Postupne bude rásť aj vaša vlastná sebaistota, budete ľahšie odhaľovať svoje želania.

 

Rozhovory partnerov o sexuálnych témach sa často končia len pri debate o technikách a skúsenostiach v sexe. Ostych Vám pripomína, že v sexe nejde len o kontakt tiel, ale ide aj o citovú stránku, duševné porozumenie. Nie náhodou sa plachosť skôr prejavuje pri partnerovi, ktorého ľúbime, ako v kontakte s človekom, ku ktorému cítime iba fyzickú príťažlivosť.

 

Je sexuálna plachosť spojená aj s inými strachmi?

 

Ťažko si predstaviť, že človek je nesmelý iba v jednom. Veď sexualita - to je iba časť ľudských vzťahov. V súmraku spálne ožívajú rôzne detské strachy, ktoré má každý z nás. Človek sa môže báť zhodiť zo seba všetky "prikrývky" - aj telesné, aj duševné. Na jednej strane je strach, na druhej nedostatok dôvery k partnerovi. Bojíme sa, že ten druhý v nás odhalí to, čo sa my sami bojíme odhaliť, čo akoby schovávame aj sami pred sebou.

 

Pochádza všetka tá neistota a nesmelosť z detstva?

 

Nie. Príčin je priveľa na to, aby sme donekonečna všetko váľali na nedostatok lásky v detstve, atď. Môže to byť nešťastný začiatok milostného života, agresivita partnera, zabrzdená emocionalita, nevyriešené konflikty, atď.

 

Dá sa nad týmto nejako zvíťaziť?

 

Určite sa nedajú dosiahnuť okamžité výsledky. Najprv treba pochopiť, prečo a kvôli čomu vznikla táto osobitosť v emocionálnom živote človeka. Ak si priznáte, že máte problém a chcete ho riešiť sami, tak netreba postupovať "skokmi". Naopak - malými, opatrnými krôčikmi, nesnažiť sa niečo meniť zo dňa na deň. Veď ostych a kontrola mala kedysi dávno svoj zmysel - nútila nás byť opatrnými, aby sme prežili, udržiavala konformnú vzdialenosť v intímnych vzťahoch. Tiež treba pochopiť, kedy a v akých situáciách je nám prílišná neistota prekážkou pri zbližovaní. V každom prípade nám hanblivosť pomáha dodnes. Hovorí nám - neponáhľaj sa, sleduj situáciu. Možno je lepšie zastaviť sa, rozlúčiť pokojne s minulosťou. A potom treba nabrať odvahu začať niečo nové, oslobodené od starého stereotypu.

Komentár
Pridaj
Sofia - Rehabilitačne9 pomf4 IP:94.23.238.222 | 2013-10-01 09:37:15
Rehabilitačne9 pomf4cky, ktorfdch falohou je napraviť, uvrapiť orge1novfd defekt alebo čiastočne alebo faplne obnoviť funkciu chorobou postihnute9ho orge1nu. Druhy a postupy rehabilite1cie ze1visia vždy od toho, čo je potrebne9 urobiť v prospech postihnute9ho. Ak ide o telesne postihnute9 dieťa, je potrebne9 ho liečiť, vychove1vať, pripravovať na zaradenie do spoločnosti, ide teda o komplexnfa rehabilite1ciu. Patria sem rf4zne kliny, matrace, molitanove9 kocky, kolieska, valčeky, suche9 baze9ny, plastove9 preliezky, ske1kacie lopty, rf4zne mase1žne ležadle1 a pod.
Bruna - mlbVEK31 IP:216.104.160.151 | 2013-10-02 05:07:09
Dnes som sa konečne rozbehol a prečedtal si pooclivu tejto pre1ce. Poslanci demokratickeho parlamentu a nielen slovenskeho by mali poznať jej obsah. Po necelom roku od zverejnenia je politicke1 realita v parlamentoch taka ( Slovensko, tiež Nemecko, najnovšie Italia ) , že obsah tejto pre1ce ziskal medzi časom na aktualite. Každfd hlavne mlady politik by to mal mať ako povinne čedtanie.V parlamentoch sediacich starfdch komunistov už nikdo nepresvedčed, tam je treba čakať, kfdm df4jdu.
Ainii - ECU8ylsKQ IP:217.173.192.120 | 2013-10-02 11:46:09
A eĹĄte jedna ote1zka ako je to s tfdmi dĹ?ami,ktore9 musedm maĹĽ odrobene9,aby mi vzkniol ne1rok na materskfa? To mused byĹĽ odrobene9 vkuse u jedne9ho zamestne1vateÄža?Je to vyĹĄĹĄie spomenute9 270 dni nemocenske9ho poistenia za dobu 2 rokoch - nemused byĹĽ jeden zamestne1vateÄž. http://qlxzelrlyt.com [url=http://otdcblmi.com]otdcblmi[/url] [link=http://nmxqfbwes.com]nmxqfbwes[/link]
Omar - V7nvetdaXX IP:216.9.96.48 | 2013-10-02 18:15:49
Dobry den chcem sa spitat precujam UK pomaly 6 mesiac, na dobu neurcitu, plat cca 1200 libier mesacne,mam zaujem o hypouver vo vyske 49000 eur, nemam ziadne dlhy , ziadne vydavku ked ze vlastnimdom v UK ci ze neplatim najom iba plyn a elektrinu.Mam vyplatne paske od prvej as po doterajsiu, vypis uctu ties ale vyplaty my chodia na manzelkin ucet, v UK, zmluvu, myslim si ze vsetko mam, mozem si dovolit splacat mesacne 400 eur. prosim dajte my vediet, Tak ties myslim si ze nie je problem ked precujam ako SBSkar v Tesco, ze nebudem mat problem z risk managment atd prosimo vasu odpoved ,ASAP
Lutaya - TVquD9MbdA IP:221.178.189.230 | 2013-10-06 01:20:28
Dobry den. Chcela by som stavat dom, avsak patriel este studuje, nema staly prijem. Byvam iba s mamou a otcom, ktoreho vsak do toho neratam. Mama je na ID, ma teda prijem- ID. Ja som zamestnana na dobu urcitu, ale crta sa mi zmena na stale zamestnanie. Moj prijem je cca. 500 eur, mama ma prijem cca. 400 eur. V pripade, ze by sa nam naskytla moznost, predali by sme dom, v hodnote cca. 170000 eur. Bolo by mozne dostat v banke pozicku pre mladych, kedze by som bola platitelom len ja, alebo inu pozicku na stavbu domu? Dakujem za odpoved. http://easbqdfd.com [url=http://vafnqmeytke.com]vafnqmeytke[/url] [link=http://ovwcvpmczes.com]ovwcvpmczes[/link]
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

topheader.gif 0903 645 108

 

033 645 10 40

 

http://www.dares.btsolution.sk/

 

 

 

Akcia! DUREX GLYDER

ambass25.jpg

 

 

 rakusky-klub_1-17.jpg

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Fantastický! len 10

4160-1.jpg 

Jelly len 12

jelly.jpg

 

 

kvatrofin-3-18_1.jpg 

 

 

Guličky: len 5,90

3120.jpg

 

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates