topleft
topright
Dnes je 29.02.2020, Dnes je 29. február
Zajtra bude

Elegant: len 8,35

9645.jpg

 

Erection: len 12,60

erection.jpg

 

 

Odviažte sa!
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
25.08.2013

Ak máte sexuálne zábrany, tak vás asi desí predstava, že by ste pri milovaní stratili kontrolu nad sebou a ukázali sa partnerovi v nepriaznivom svetle. Niektoré ženy sa správajú zdržanlivo aj z toho dôvodu, lebo sa obávajú, že ak by sa sexu plne oddali, veľmi by sa im to zapáčilo, stali by sa promiskuitnými a ohrozili by tým svoj vzťah.

 il15.jpg

Možno bol pohlavný styk pre vás vždy aktivitou, ktorá musela prebehnúť v tichosti a bez akýchkoľvek zvukových prejavov. Možno ste si tiež mysleli, že nie je správne odviazať sa alebo prejavovať sexuálne uspokojenie. Tohto presvedčenia sa môžete zbaviť tým, že sa pri sexe vedome vzdáte sebakontroly. Vezmite na vedomie svoje pocity, napríklad tak, že pridáte viac pohybov, budete prudšie dýchať či hlasnejšie kričať. Nedržte svoje pocity pod tlakom a prejavte rozkoš akýmkoľvek spôsobom. Spočiatku bude pre vás možno jednoduchšie vyskúšať to najprv pri masturbácii a potom pri milostnom akte s partnerom postupovať rovnako.

 

Prehodnoťte svoj postoj!

 

Skúste sa inými očami pozrieť na to, aké postoje vám v období dospievania boli sprostredkované. Vyvoláva vo vás stiesnenosť myšlienka na vety typu „Poriadne dievčatá sa sexom nezaoberajú“? Alebo že „Sex sa týka viac mužov ako žien“? Či vám ako dieťaťu vštepovali presvedčenie, že na sexualitu treba reagovať rozpačito, zahanbene a s pocitmi viny? Nie sú vaše predsudky iba citlivou odpoveďou na tieto vnemy? Z racionálneho hľadiska totiž nemajú žiadne opodstatnenie.

 

Staňte sa pôžitkárom!

 

Typickou črtou osôb, ktoré v sexuálnej oblasti trpia silnými pocitmi viny, je presvedčenie, že potešenie pre potešenie je niečo zlé. Ak máte výčitky svedomia kvôli tomu, že oddychujete namiesto toho, aby ste pracovali, alebo ak si z času na čas doprajete malý luxus, potom sa určite budete cítiť nepríjemne už aj pri predstave týchto vecí.

 

Život by ste si mali užívať. Otvorte sa viac vášni a potešeniu, a to tak, že si v živote vyhradíte priestor pre zmyselné zážitky – napríklad dobré jedlo, hudbu, výtvarné umenie, erotickú literatúru, občasnú masáž alebo návštevu sauny. Potom pochopíte, že sexualita tiež nie je ničím iným, len dovoleným zdrojom potešenia.

 

Strach z penetrácie

 

U niektorých žien sa dajú ich obavy racionálne zdôvodniť. Ak má žena za sebou traumatický zážitok sexuálneho charakteru alebo bolestivé gynekologické vyšetrenie, potom je jej strach z pohlavného styku pochopiteľný. Často sa ale stáva, že sa žena mylne domnieva, že má príliš malú vagínu, alebo že by jej mohol pohlavný styk spôsobiť nejakú ujmu, hoci sama nevie akú. Toto stačí, aby sa žena dostala do začarovaného kruhu – stane sa kŕčovitou, odmieta pohlavný styk a takto sa pre ňu milovanie naozaj stane utrpením.

Tlak z očakávaného výkonu

 

Keďže ženám sa tradične prisudzuje pasívna rola, často ani presne nevedia, čo sa od nich v posteli očakáva. Len v jednej veci si je každá žena istá: očakáva sa, že zakaždým dosiahne orgazmus. Toto očakávanie však v žiadnom prípade nie je možné splniť. A ani netreba. Často stačí pocit blízkosti, nežnosti, spojenia.

 

Strach z otehotnenia

 

Obava, že riskujete nechcené tehotenstvo, dokáže takmer vždy pokaziť sexuálne uspokojenie, ale toto riziko je v dnešnej dobe také minimálne, že sa vlastne dá ignorovať.

 

Avšak môže sa stať, že napriek všemožnej ochrane sa žena nedokáže zbaviť myšlienky na prípadné otehotnenie. Ak je to aj váš prípad, potom je pravdepodobne vo vašom myslení sexualita neoddeliteľne spojená s rozmnožovaním. Vy vlastne potrebujete mať pocit, že riskujete otehotnenie, aby ste vôbec boli schopná dosiahnuť sexuálne uspokojenie. Pokiaľ budete niekoľko týždňov dodržiavať vyššie uvedené odporúčania, určite sa vám podarí zmeniť svoj postoj, aby ste mohli sexualitu vnímať ako zdroj potešenia a nie výlučne len ako spôsob splodenia detí.

Strach z pachov a sekrétov

Ak vás odpudzujú pachy a sekréty, ktoré nevyhnutne vznikajú pri pohlavnom styku, bude dôvod zrejme ten, že si sex spájate s vylučovaním moču. Vylučovanie sexuálnych sekrétov a vylučovanie moču sú však dve vôbec spolu nesúvisiace telesné funkcie a pokiaľ si človek genitálie denne umýva, nemajú obyčajne žiaden pach. Charakteristický pach nadobudnú pri sexuálnom vzrušení, rovnako u žien ako aj u mužov. Väčšine ľudí tento pach nie je len príjemný, ale dokonca aj vzrušujúci. Okrem toho sú sexuálne sekréty – vaginálny sekrét a semenná tekutina, úplne neškodné a takmer úplne bez pachu a chuti. Spoločný kúpeľ alebo sprchovanie s partnerom pred milovaním a uvoľnenie rozptýli vaše obavy, že by vás partner „nemohol cítiť“.

 

 
Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Nové! len 9,90

4374.jpg

 

Bed of Roses: 20 Eur

9826.jpg

 

 

 

Sex live

25-3-08.jpg

Vášeň, vzrušenie

a túžba vyskúšať

si niečo nezvyčajné.

To som ja.

 

VOLAJ

0986 512 499

 

 

Škrtiace krúžky

7082.jpg

 

 

 

Vibrátor: len 11,70

4187-1.jpg

 

Krém pre ženy: 10,80

g-power.jpg

 

 

Sex live

25-3-09.jpg

Máš chuť na

rýchlovku so

zrelou ženou?

ZAVOLAJ

0988 750 154

 

Násadky: len 3,80

7035.jpg

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates