topleft
topright
Dnes je 17.11.2019, Meniny má Klaudia
inz1-8-2019.jpg 
maxim-zurich-20x28-7-2018.jpg 

i2.jpg

100% SEX LIVE VOLAJ

 

0988 572 413

0988 500 894

0988 750 154

Akcia! DUREX LONDON

london25.jpg

 

 

30-a-11-10.jpg

Mladí, sexi chlapci

NAŽIVO!

 

0986 512 493


 

 

 

montecarlo-12-2017.jpg 

 

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!
Ako prežiť emocionálnu krízu
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
24.08.2013

Podľa psychológov dokáže potenciálnu krízu s chladnou mysľou zvládnuť iba 10 až 15 % z nás. Tak, že sa vzchopíme, určime si priority a začneme robiť plány.

i34.jpg

Väčšina z nás (okolo 75%) sa bude dočasne cítiť zneistená a zmätená. Začneme sa potiť, bude nám nevoľno. Zvyšných 5 až 12 % osôb zažíva obrovskú úzkosť. Priam až hystériu, vybuchne v plač a stráca všetku racionalitu. Dobrá správa je, že nech už sa zaraďujete do akejkoľvek skupiny, môžete vylepšiť to, ako zaobchádzate so svojimi emóciami v krízových situáciách. 

 

1.

 

Zbavte sa pocitov pochybností

 

Ak prežijete šok, možno vám niekto ponúkne, že vám pripraví šálku čaju alebo kávy alebo tuhý drink. Je omnoho lepšie spraviť si drink sám, nakoľko pohyby a koncentrácia, ktorú  na to budete potrebovať, upokojí váš mozog. Ako náhle nabehne jedna mozgová pologuľa, naštartuje sa  tak hneď aj druhá, čo vám pomôže zbaviť sa pocitov pochybností. Pokiaľ nemáte na prípravu čaju čas, pomôže vám, ak si v mysli poviete abecedu. 

 

2.

 

Dajte pozor na hranice normálnosti

 

Tí s najlepšou schopnosťou prežiť veľmi dobre rozumejú tomu, čo sa považuje za „normálne“. Dokážu opustiť, adaptovať sa a využiť nové možnosti.

 

Padnúť za obeť  hranici normálnosti je veľmi jednoduché. Dostali ste už niekedy list z banky a nechceli ste ho otvoriť, pretože ste sa nechceli dozvedieť, že ste prešli do mínusu? Alebo ste ignorovali flirtovanie svojho partnera, pretože ste nechceli vo vzťahu nijaký konflikt?

 

Odkedy začala recesia, tisíce ľudí už prišlo o prácu, no mnohí sa nezačnú pripravovať na nezamestnanosť alebo hľadať si novú prácu až pokým ich reálne nevyhodia.

 

Podľa psychológov je uvedomenie si situácie dvojfázový proces. Najskôr musíte byť upozornený na hrozby a potom zmeniť postoj a zaujať opatrenia, ak by vás náhodou zasiahli. Niektorí z nás preferujú nemyslieť na nepríjemné záležitosti, aby ich náhodou neprivolali. Pozriete sa pod sedadlo v lietadle, či tam je záchranná vesta? Myslí si časť vášho ja, že obávy, že niečo nie je s lietadlom v poriadkom, by mohlo pokúšať osud?

 

Ak sa naladíte na to, že ihneď začnete vnímať fyzické prostredie okolo vás, to vám pomôže naučiť sa vnímať realitu takú, aká je a nie takú, akú ju chcete mať. To je najlepšou zbraňou proti prekročeniu hranice normálnosti. Robte niečo, čo vás povzbudí, aby ste vnímali vaše okolie. 

 

3.

 

Nezmenšujte problém

 

Osoby s vyvinutou schopnosťou prežiť mávajú dni, kedy plačú a prevaľujú sa celý deň v posteli. Čo ich odlišuje od ostatných, je ich schopnosť prepnúť gombík zo zúfalstva na akciu. Nájdu si príčinu mať opäť nádej a vyšplhať sa nahor.

 

Myslite na veci, ktoré ešte chcete zažiť a užiť si ich, a prisahajte, že keď sa z toho dostanete, urobíte aspoň jednu z nich. 

 

4,

 

Ste silnejší ako si myslíte

 

Najhoršia časť emocionálnej krízy sa objaví vždy na začiatku, kedy sa pýtate: „Dostanem sa z toho? Budem sa takto cítiť naveky?“

 

Nebudete, hovorí Dr. Richard Molllica z Harvardskej univerzity. „Mnohí ľudia sa mylne domnievajú, že zatiaľ čo rezná rana sa zahojí, rana na duši je nezahojiteľná.“

 

Mollica verí, že všetci sme sa narodili so schopnosťou zahojiť naše fyzické aj psychické ja, a že aj v tom najbeznádejnejšom človeku je kúsok nádeje.

 

Okolo 75 % z nás zažije výraznú životnú krízu, ktorá bude natoľko traumatická, aby vyvolala psychické poruchy spôsobené stresom. No naozajstné poruchy  vzniknú iba v  8 až 12 % prípadov. V skutočnosti sme odolnejší, ako si myslíme. Fyzická sila nie je jediné, čo sa naštartuje pri zvýšení adrenalínu, máme tiež neobyčajné zdroje emocionálnej sily.

 

Hoci si myslíte, že ste už dosiahli svoj limit, zabudli ste na náhradný zdroj: Ide o silu, ktorá vás dvíha z postele pripravených na deň, ktorého ste sa obávali, či už kvôli vášmu šéfovi, rodinnému konfliktu alebo nezaplateným dlhom!

 

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Akcia! DUREX GLYDER

ambass25.jpg

 

 

inz82019.jpg 

 rakusky-klub_1-17.jpg

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Fantastický! len 10

4160-1.jpg 

Video na mobil

33-1-09-07.jpgChceš sa na mňa

pozer?

Pošli sms SXT na číslo

7505 a dostaneš video

na mobil, kde ma

uvidíš! Cena 0,478 Eur

za kus. (Musíte mať nadstavený WAP)

 

 

Atlantis G: len 14,90

4910.jpg

 

 

kvatrofin-3-18_1.jpg 

 

 

Guličky: len 5,90

3120.jpg

 

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates