topleft
topright
Dnes je 12.07.2020, Meniny má Nina

Análny kolík: len 5,80

9988-1.jpg

 

 

Guličky: len 6,90 Eur

3122.jpg

 

 

Putá: len 6,40

puta.jpg

 

 

Čo pomôže chlapcom, aby boli chlapi icon_zdravie.png
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
21.08.2013
Rodičia by mali sledovať, či je u ich syna všetko "tak, ako má byť" a či ciká bez problémov. U niektorých chlapcov nie je možné ľahko pretiahnuť predkožku cez žaluď. To môže mať viacero príčin. U väčšiny novorodencov je predkožka so žaluďom ešte spojená. Až keď sa vytvoria dve oddelené vrstvy sliznice, dá sa predkožka ľahko a úplne pretiahnuť cez žaluď. To sa udeje v prvých troch až štyroch rokoch života.

Niekedy síce zostane zvyšné spojenie, to sa ale do puberty samo stratí. "Zlepenie" treba ošetriť len v prípade, keď dieťaťu spôsobuje problémy. Ak má napríklad bolesti pri močení alebo trpí na zápaly, keďže sa nemôže pod predkožkou poriadne umyť. Predkožku nikdy neslobodno sťahovať násilím! Môže pritom dôjsť k drobným trhlinám, ktoré sa zjazvia. Potom vznikne ďalšia anomália, tzv. zjazvená fimóza. Tvrdé a neelastické zjazvené tkanivo dodatočne zúži predkožku. Takáto fimóza, ktorá môže ostať aj po častých zápaloch, sa nestratí sama od seba a musí byť preto operovaná. V najhoršom prípade dôjde z dôvodu silného pretiahnutia predkožky ku parafimóze: predkožka uviazne za žaluďom a utiahne ho. Dôjde k napuchnutiu. Predkožku už nie je možné pretiahnuť naspäť dopredu. Je to veľmi bolestivé a tento stav sa musí okamžite odstrániť v nemocnici. Vrodené (chorobné) fimózy, ktoré sa neupravia samé od seba, treba operovať. Najlepšie ešte v predškolskom veku, pretože potom budú pre chlapca problémy s penisom čoraz trápnejšie. Operácia by sa však nemala robiť pred tretím rokom života, pretože dovtedy je možné, že sa rozšírenie uskutoční samo. Ďalšia možnosť rozšírenia predkožky pomocou masti s estrogénom je sporná: ženské hormóny by za určitých okolností mohli poškodiť spermiotvorné bunky.

 

Bolesť semenníkov

Bolesť semenníkov je vždy dôvodom na návštevu detského lekára. Keď sa chlapec sťažuje na nepríjemný pocit tam dolu, môže to mať rozličné príčiny. Najnebezpečnejšie je otočenie semenníkov. Pri ňom sa semenníky otočia okolo vlastnej osi, cievy sa zablokujú a prísun krvi je prerušený. Otočenie semenníkov je naliehavá situácia, ktorú treba okamžite operačne riešiť! Ak sa tak nestane v priebehu šiestich hodín, odumrú bunky, ktoré vytvárajú spermie. Ak sa tak stane v oboch semenníkoch, chlapec ostane neplodný. Ak prejde ešte viac času, sú ohrozené aj bunky v ktorých sa tvoria hormóny. Semenníky je potom potrebné odstrániť a chlapec bude brať celý život mužské hormóny. Neškodné sú bolesti, ktoré zapríčinil náraz alebo pád a trvajú len pár hodín. Takýto ľahký zápal semenníkov by mal byť schladený ľadom. Vedľajší zápal semenníkov býva spôsobený vírusmi alebo baktériami. Aj tu platí: Ak sa dieťa sťažuje na nepríjemný pocit, treba navštíviť lekára.

 

Vývojová anomália močovej trubice

Hypospádia - tak znie odborný názov - je jednou z najčastejších vrodených vývojových anomálií u chlapcov. Otvor, z ktorého vychádza moč, nie je v tomto prípade umiestnený vpredu na žaludi, ale na spodnej časti penisu. Niekedy sa nachádza priamo na tele penisu alebo na hrádzi. Chlapca to nebolí. Aj napriek tomu je potrebná operácia, lebo z dlhodobého hľadiska by bola táto anomália pre dieťa obtiažou. Nemôže, ako ostatní, močiť pri vysokom oblúku, na záchode často niečo ide mimo. To môže ublížiť sebavedomiu a neskôr spôsobiť aj sexuálne zábrany. Za najvhodnejší moment na zákrok, pri ktorom sa z častí kože penisu a semenníkov dotvoria chýbajúce časti močovej trubice považujú detskí lekári 12. až 15.mesiac života. Hypospádia si v puberte aj po nej môže vyžiadať ďalšie vyšetrenia: predpokladá sa, že anomália má aj hormonálne príčiny, ktoré by mohli v dospelosti zhoršiť plodnosť.

 

Zlá poloha semenníkov

Asi štyri týždne pred narodením putujú semenníky z oblasti obličiek do mieškov. Podnet k tomuto putovaniu dávajú mužské hormóny. Ak nie sú k dispozícii v dostatočnom množstve, nemôžu sa semenníky zahniezdiť: chlapci prídu na svet s prázdnymi alebo poloprázdnymi mieškami, semenníky nemožno nahmatať prstami. Pohyblivé semenníky sú najneškodnejšou formou tejto vady. Semenníky sa väčšinou nachádzajú na svojom mieste, príležitostne sa ale na určitý čas vtiahnu späť do tela. V puberte sa nakoniec uhniezdia v miešku. Liečba nie je potrebná. Pri šmýkajúcich sa semenníkoch sú semenníky umiestnené na začiatku mieška. Je možné ich nahmatať rukou a opatrne stiahnuť dole, avšak ony sa hneď vrátia do pôvodnej polohy. Rovnako ako pri vysokých semenníkov, pri ktorých sú semenníky úplne neviditeľne schované vo vnútri tela, treba aj šmýkajúce sa semenníky ošetriť. V tele sú totiž semenníky vystavené oveľa vyššej teplote ako v miešku. Toto teplo škodí spermiám a hrozí neplodnosť. Chlapci dostanú hormóny. Najprv len v malých dávkach pomocou spreja do nosa, ak to nezaberie, budú sa im hormóny podávať injekčne. U dvoch tretín malých pacientov sa semenníky potom dostanú na správne miesto. Ako sprievodný jav pri liečbe sa občas objaví "minipuberta": narastie pár chlpov v oblasti genitálií, penis sa zväčší, chlapci môžu reagovať agresívne. Keď hormóny prestanú byť potrebné, zmiznú aj tieto vedľajšie účinky. Ak sa semenníky touto liečbou neumiestnia do mieška, bude ich tam treba dať pomocou operácie. To by sa malo urobiť najneskôr do konca druhého roku života.

 

Problémy so slabinovou prietržou

Aby sa dostali do mieška, musia semenníky "preliezť" podbrušnicou. Tento priechod sa potom uzavrie. Občas však ostane malá štrbinka, cez ktorú sa môže do mieška dostať vodný sekrét (vodná prietrž) alebo časť čreva (slabinová prietrž). Mnohé bábätká prichádzajú na svet s plnými semenníkmi v dôsledku vodnej prietrže. Vyzerá to nebezpečne - ale nie je to nebezpečné. Vodnú prietrž väčšinou netreba ošetrovať, vstrebe sa sama. Slabinovú prietrž možno spoznať podľa napuchnutia v oblasti slabín a niekedy aj podľa bolesti. Odstraňuje sa operatívne, lebo v miešku zovreté časti čreva môžu poškodiť semenníky aj črevo - (slabinová prietrž sa vyskytuje aj u dievčat, tu vzniká nebezpečenstvo, že bude zovretý vaječník).

 

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

topheader.gif 0903 645 108

 

033 645 10 40

 

http://www.dares.btsolution.sk/

 

 

 

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Long Act:11,85 Eur

loac.jpg

 

 

Lubrikant: len 7,80

lub.gel.jpg

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates