topleft
topright
Dnes je 29.02.2020, Dnes je 29. február
Zajtra bude

Elegant: len 8,35

9645.jpg

 

Erection: len 12,60

erection.jpg

 

 

Sex lieči icon_sexuologia.png
Hodnotenie čitateľov: / 2
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
19.08.2013

6-1-05-07.jpg Na sex nepotrebujete ospravedlnenie, lebo sám osebe zlepšuje vaše zdravie, dodáva optimizmus a napomáha v kariére. Takže - čo je tiež (okrem cvičenia a zeleniny) dobrou cestou k plnohodnotnému životu? Ukazuje sa, že psychoanalytik Wilhelm Reich nebol ďaleko od pravdy, keď v 40. rokoch minulého storočia odporúčal pre dobrý zdravotný stav človeka jeden orgazmus denne. Francúzi volajú orgazmus la petite mort: malá smrť. Ale lekári tvrdia, že časté opakovanie tejto malej smrti pomáha oddiaľovať tú, ktorá na nás čaká neskôr. Prečo?

 

Lebo sex spaľuje tuky.

Sexuálna aktivita je tiež forma fyzického cvičenia. Je pravda, že individuálny pohlavný styk nie je bohvieakým cvičením. Ale zapamätajte si ponaučenie pyramíd: jednotlivé tehly sú bezvýznamné, ale dokopy dávajú jeden z divov sveta. Ak patríte medzi šťastlivcov, ktorí majú sex trikrát do týždňa - nič náročné, len obyčajné splynutie - spálite asi 7 500 kalérií ročne. A spaľovanie kalórií rastie s ľúbostným úsilím. Ak ste raz do týždňa trochu atletickejší a raz do mesiaca si dáte niečo z Kamasútry, váš sexuálny život spáli takmer 10 000 kalórií ročne. Čím viac otáčania, zdvíhania a prirážania, tým lepšie svaly. Ale nepreháňajte to. Tak ako pri akomkoľvek inom cvičení, môže aj sexuálne preťaženie spôsobiť zranenie na mieste, kde to chcete najmenej.

 

Lebo sex ako forma cvičenia pomáha znižovať celkovú hladinu cholesterolu a zlepšuje činnosť dýchacieho ústrojenstva.

Keď dýchate rýchlo a zhlboka, krv sa vám obohacuje kyslíkom, ktorý vyživuje všetky vaše orgány a tkanivá.

 

Lebo sex zvyšuje hladinu testosterónu.

Čarovný mužský nektár má mnoho skvelých účinkov. Posilňuje sexuálny pud, svaly a kosti. Niektorí medici dokonca veria, že testosterón udržuje zdravé srdce a vysokú hladinu dobrého cholesterolu.

 

Lebo sex efektívne pôsobí proti bolesti - vrátane bolestí kĺbov a hlavy.

Hormóny endorfíny uvoľňované počas vzrušenia majú analgetický efekt. Zvýšený tok krvi cez telo, najmä do oblasti genitálií, odoberá napríklad tlak z hlavy. Uvoľnenie, ktoré prichádza s orgazmom, znižuje zas napätie krčných svalov.

 

Lebo sex dodáva telu DHEA (dehydroepiandrosterón).

Niektorí vedci ho označujú za zázračný elixír, liek na všetko od impotencie až po zlý vkus. Tesne pred orgazmom a ejakuláciou vyskočí hlavina DHEA troj až päťnásobne vyššie než normálne. Tým sa vraj zlepšuje stav pamäti, posilňuje imunitný systém, obmedzuje rast nádorov, podporuje rast kostí a niekedy funguje ako antidepresívum.

 

Lebo sex lieči prostatu.

Čo vyprázdňuje prostatu? Presne tak: s-e-x. Počas orgazmu sa svaly okolo prostatu znovu a znovu sťahujú a vytláčajú z nej tekutiny. Názory odborníkov na to, ako často by sa mal sex praktizovať, aby sa ochránila prostata, sa líšia. Jedni vravia raz do týždňa, iní niekoľkokrát týždenne. Aj napriek tomu je jasné, že pravidelný sex je plusom pre prostatu. Jedno menej pozitívne upozornenie: vyzerá to tak, že existujú dôkazy, že náhly prechod z obdobia abstinencie na divé orgie tiež prostate neprospieva. Takže ak z nejakej príčiny naberajú veci rýchly spád, odolajte silnému pokušeniu ísť od 0 k 60 tak rýchlo, ako sa len dá.

 

Lebo sex lieči stres.

Čo je najväčším dôvodom stresu u mužov? Finančné problémy? Zlý šéf? Nie, nie a nie. Nedostatok sexu. Sex schladí mužovi hlavu a zaplaví ho pocitom spokojnosti a uvoľnenia. Je mnoho výskumov, ktoré chcú dokázať, že optimizmus je dobrý pre zdravie. A je omnoho ľahšie byť optimistickým, ak existuje šanca, že vás vaša manželka môže kedykoľvek zatiahnuť do tmavej komory v hale a uskutočniť dôkladnú prehliadku vášho tela.

 

Lebo sex oddiaľuje rozvod.

Sex robí partnerstvo trvácnejším a umožňuje vám lepšie prežiť obdobia, počas ktorých sa aj v najskvelejších manželstvách objavia problémy. "Protirozvodovou" látkou by mohol byť oxytocín, hormón vylučovaný hypofýzou. Kedykoľvek sa vás niekto láskyplne dotkne, vylúči vaše telo trochu osytocínu navyše. Keď sa vás niekto dotkne tak láskyplne, že dosiahnete orgazmus, hladina oxytocínu sa dramaticky zvýši. Oxytocín sa volá aj "hormón spájania". Vďaka nemu inklinujeme k objatiam. Je jasné, že muž, ktorý má spokojný sexuálny život, bude pravdepodobne milujúcejším manželom a sladším oteckom ako muž, ktorý musí prosiť o sexuálne omrvinky.

 

Ženy a sex

Ženy by mali vedieť, že zdravotné výhody sexu sa týkajú aj ich. Pre ne môže byť sex dokonca dôležitejší ako pre mužov. Pravidelné milovania zvyšuje u žien hladinu estrogénu, chráni ich srdce a udržuje ich vaginálne tkanivo pružné a vláčne. Pravidelný sexuálny život tiež môže pomôcť napraviť nepravidelnú menštruáciu a zlepšiť premenštruálny syndróm.

 

Šťastný koniec

Takže: máte dobrý sexuálny život. Takže ste zdravý a bez stresu. Takže váš výkon v práci je skvelý. Takže prichádza povýšenie za povýšením, čím zarábate viac peňazí, žijete vo veľkom dome, jazdíte na skvelom aute, chodíte na luxusné dovolenky a máte možnosť financovať deťom najlepšie školy. A to všetko preto, že sa dvaja ľudia dostatočne starali jeden o druhého a o vlastné deti tým, že to robili, kedykoľvek to bolo možné. Keby sme len boli schopní prísť na to, ako dosiahnuť, aby nám sex poisťovňa preplatila ako prevenciu chorôb...

 

 

 

 

 

 

 

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Nové! len 9,90

4374.jpg

 

Bed of Roses: 20 Eur

9826.jpg

 

 

 

Sex live

25-3-08.jpg

Vášeň, vzrušenie

a túžba vyskúšať

si niečo nezvyčajné.

To som ja.

 

VOLAJ

0986 512 499

 

 

Škrtiace krúžky

7082.jpg

 

 

 

Vibrátor: len 11,70

4187-1.jpg

 

Krém pre ženy: 10,80

g-power.jpg

 

 

Sex live

25-3-09.jpg

Máš chuť na

rýchlovku so

zrelou ženou?

ZAVOLAJ

0988 750 154

 

Násadky: len 3,80

7035.jpg

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates