topleft
topright
Dnes je 29.02.2020, Dnes je 29. február
Zajtra bude

Elegant: len 8,35

9645.jpg

 

Erection: len 12,60

erection.jpg

 

 

Preč so smutným sexom! icon_sexuologia.png
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
15.08.2013

Hoci muž môže mať pohlavný styk aj so ženou, ktorá nemá chuť na milovanie, na jeho podnety nereaguje a ani sa nevzruší, veľa potešenia z toho, samozrejme, ani jeden mať nebude. Podľa posledných tvrdení sexuológov je za túto situáciu zodpovedný muž, ktorý by mal byť schopný dosiahnuť, aby sa žena o neho sexuálne zaujímala. Väčšinou sa však muži z tejto povinnosti „vyzúvajú“ a keď ženu nedokážu vzrušiť, označia ju za „frigidnú“, a tým zo seba zhodia vinu.

 

Občasný chlad

 

Ženine sexuálne reakcie často závisia od vonkajších podmienok.

Napríklad žena nebude mať veľkú chuť prejavovať horúce city, ak je práve na svojho partnera nahnevaná. Preto väčšinou nebýva dobrým nápadom použiť sex ako prostriedok na udobrenie. V tomto prípade sa žena bude pravdepodobne cítiť zneužitá a bude mrzutá.

Podobne je to aj vtedy, ak je vyčerpaná: ak každý večer padne na smrť unavená do postele, nebude prejavovať chuť na milovanie.

Ak sa vám zdá, že na sex vám už neostáva energia, pomôže vám len lepšie si zorganizovať život. A niekedy je „plánovací kalendár sexu“ jedinou možnosťou, ako si uchovať svoj sexuálny život.

Chlad v spálni spôsobuje aj nedostatok intimity a obava, že dvojicu pri milovaní niekto vyruší. Ak máte malé deti, ktoré večer s obľubou chodievajú k vám do spálne, zamykajte si dvere. Deti neutrpia žiadnu ujmu z toho, že budú musieť zaklopať a počkať, kým im otvoríte, a vy budete oveľa uvoľnenejší.

 

Stále zamračené

 

Občas sa stáva, že žena si podvedome vytvorí bariéry proti svojim sexuálnym pocitom. Niekedy je toto vnútorné odmietanie natoľko silné, že sa vôbec nedokáže sexuálne stimulovať.

Príčina môže byť v sexuálnych ťažkostiach partnera, ktoré v priebehu rokov vniesli do milostného života priveľa nepríjemných chvíľ a sklamaní. Ak je to aj váš prípad, musíte sa systematicky učiť znova objavovať svoje pocity, ktoré ste v sebe tak dlho potláčali, alebo ktoré sa ešte vôbec nerozvinuli.

Je dôležité, aby ste si ujasnili, ktoré negatívne postoje spôsobili, že ste si vytvorili taký silný obranný múr voči sexualite.

Cvičenie pozostáva zo štyroch častí a mali by ste ich absolvovať v stanovenom poradí.

 

1.Hladenie

 

Cvičenie sa skladá z dvoch "podčastí" - prijímanie nežností a poskytovanie nežností. Je tiež známe ako „nácvik senzibility“, pretože vám pomôže sústrediť sa na vnemy, ktoré vznikajú, keď sa navzájom hladkáte a nežne sa skúmate. Dôležité je, aby pritom nedošlo k pohlavnému styku a spočiatku ani k dotyku pohlavných orgánov. Vďaka tomu nebudete pociťovať žiaden „tlak z očakávaného výkonu“. Nemôže sa ani stať, že by ste urobili niečo nesprávne, pretože sa od vás neočakávajú nijaké výsledky. Musíte byť však uvoľnení, a to dosiahnete, len ak si na túto aktivitu vyhradíte dostatok času a postaráte sa o to, že vás nikto nebude rušiť.

Vy aj partner by ste mali byť nahí. Mnoho párov využíva spoločný kúpeľ alebo sprchovanie ako prípravu, počas ktorej sa uvoľnia.

Cvičenie "poskytovanie nežností" robte minimálne dva týždne aspoň trikrát do týždňa, a až potom prejdite k ďalšej časti "prijímanie nežností". Odporúča sa, aby ste sa pri tom s partnerom striedali, takže partner, ktorý je aktívny pri prvom sedení, bude pasívny v druhej časti.

 

Poskytovanie nežností

 

Ak niekoho hladíme po tele, nemusí to mať nutne sexuálny význam. Pri tomto cvičení platí zákaz akejkoľvek stimulácie genitálií. Cvičenie si možno ešte viac vychutnáte, ak si natriete ruky telovým mliekom.

 

1. Partner si ľahne na brucho a vy si kľaknite vedľa neho, alebo sa na neho obkročmo posaďte. Hladkajte a láskajte ho po celom tele, od hlavy až po prsty na nohách. Celú réžiu máte pritom v rukách len vy. Skúmajte a bozkávajte jeho telo, ako vám je to príjemné. Ak sa mu niečo z toho, čo robíte, nebude páčiť, môže jemne odtiahnuť vašu ruku.

2. Po desiatich minútach (prípadne po dlhšej dobe) sa vymeňte. Teraz sa vy uvoľníte a budete si vychutnávať pocity, ktoré vo vás vyvolá partnerovo láskanie a masáž. Vedome preciťujte všetky dotyky a upriamte pozornosť vždy na to miesto, ktorého sa partner práve dotýka. Snažte sa byť mysľou úplne prítomná a nesledujte partnera.

3. Opäť sa  vymeňte. Váš partner nech si ľahne na chrbát a vy mu láskajte tvár a telo. Nesmiete sa pri tom dotýkať jeho genitálií.

4. Teraz si ľahnite na chrbát vy a váš partner nech vám láska telo, ale nech vynechá prsia a genitálie. Nesnažte sa usmerňovať jeho pohyby, ale ak spraví niečo, čo vám nie je príjemné, jemne mu odsuňte ruku.

5. Ak ste vnútorne napätá alebo sa celkovo cítite nepohodlne, poproste ho, aby na chvíľu prestal, kým sa opäť uvoľníte.

 

Nežnosti vo vás možno vyvolali sexuálne vzrušenie alebo vás natoľko uvoľnili, že ste zadriemali. Pre partnera bude asi ťažké vzdať sa pohlavného styku, ak je teraz silne vzrušený. „Abstinencia“ je ale dôležitá – v konečnom dôsledku pomôžete nielen sebe, ale aj jemu. Nahromadené vzrušenie môže partner prípadne odbúrať masturbáciou.

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Nové! len 9,90

4374.jpg

 

Bed of Roses: 20 Eur

9826.jpg

 

 

 

Sex live

25-3-08.jpg

Vášeň, vzrušenie

a túžba vyskúšať

si niečo nezvyčajné.

To som ja.

 

VOLAJ

0986 512 499

 

 

Škrtiace krúžky

7082.jpg

 

 

 

Vibrátor: len 11,70

4187-1.jpg

 

Krém pre ženy: 10,80

g-power.jpg

 

 

Sex live

25-3-09.jpg

Máš chuť na

rýchlovku so

zrelou ženou?

ZAVOLAJ

0988 750 154

 

Násadky: len 3,80

7035.jpg

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates