topleft
topright
Dnes je 29.02.2020, Dnes je 29. február
Zajtra bude

Elegant: len 8,35

9645.jpg

 

Erection: len 12,60

erection.jpg

 

 

Strašidlo studenej postele icon_sexuologia.png
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
14.08.2013

Vytráca sa z vášho partnerského vzťahu pomaly a iste sex? Potom za tým môžu stáť aj najrôznejšie fyziologické a psychologické faktory. Pozrite sa s nami na najčastejších zabijakov sexu.

Stres

Ak budete dlhodobo v strese kvôli práci, financiám či vážnej chorobe niekoho v rodine a pod., potom je viac ako pravdepodobné, že na sex nebudete mať vôbec pomyslenie.

Na počudovanie práve sex môže byť ten správny liek, ktorý môže telu pomôcť stres lepšie odbúravať. Je potrebné o probléme začať hovoriť a snažiť sa situáciu riešiť.

Nevyriešené problémy

Ak vzťah príliš nefunguje a medzi partnermi koluje celý rad nevyriešených problémov, potom sa aj sex ľahko dostane k bodu mrazu. Ženy potrebujú cítiť emocionálnu blízkosť, a akonáhle sa cítia po psychickej stránke zranené či zradené, potom sa bránia aj všetkej intimite.

Alkohol

Sprvu pomáha ľudom odbúravať hanbu, ale všetko má svoje hranice. Príliš veľa alkoholu totiž potláča sexuálnu túžbu. Navyše zvyšuje agresivitu a bezohľadnosť, čo pre ženy môže byť tieť veľmi nepríjemné.

Príliš málo spánku

Keď človek zle alebo veľmi málo spí, potom je aj jeho sexuálne libido veľmi narušené. Príliš málo spánku spôsobuje celkovú únavu organizmu a tak človeku na sex ako taký jednoducho nezostáva energia.

Rodičovstvo

Mať dieťa je krásna vec, ale ak s vami spí v manželskej posteli, potom je priestor pre adekvátne milovanie jednoducho minimálny. Na kvalitný sex teda mnohokrát nemáte ani čas, nieto príležitosť. Pomôcť môže nastavenie pravidiel života v domácnosti.

Lieky

Existuje celý rad liekov, ktoré majú neblahý vplyv na libido mužov aj žien. Patria sem antidepresíva, lieky na vysoký krvný tlak, antihistaminiká, antikoncepcia, chemoterapia, lieky proti HIV, syntetický progesterón, medroxyprogesterón a pod. Samozrejme, nie je možné lieky úplne prestať brať, niekedy ale môže pomôcť iné dávkovanie.

Zlé vnímanie vlastného tela

Ak človek trpí komplexmi zo svojho vzhľadu, potom to priamo ovplyvňuje aj jeho sexualitu. Pocit hanby nedovolí jednotlivcom uvoľniť sa a užiť si sex plnými dúškami. Je to pritom veľká škoda. V skutočnosti pri samotnom sexuálnom akte všetky nedostatky strácajú význam.

Obezita

Podľa štatistík obézni ľudia prežívajú skutočne veľký nedostatok sexuálneho potešenia. Obvykle majú väčšie problémy so sexuálnou výkonnosťou, čo môže priamo súvisieť s ich celkovou kondičkou. Obézni ľudia všeobecne trpia nedostatočným sebavedomím a sebaúctou, preto sex s nimi môže vyniesť na svetlo sveta množstvo problémov.

Poruchy erekcie

Môžu u mužov upozorniť na celý rad zdravotných problémov. Podľa odborníkov ale mnohokrát ide o psychický problém, ktorý možno ľahko odbúrať. Stačí, keď muž so svojím problémom vyhľadá odborníka.

Nízka hladina testosterónu

Testosterón u mužov zvyšuje sexuálny apetít a ak jeho hladina v tele klesá, môže sa to odraziť aj na sexuálnej výkonnosti. Hladina testosterónu môže ovplyvniť aj sexuálny život žien, bohužiaľ, u nich potom ide o oveľa zložitejší problém. V každom prípade aj u nich lekári zvyčajne nájdu nejaké riešenie.

Depresia

Sexuálny život ľudí s depresiou môže byť skutočne ohrozený. Sexuálne libido znižuje choroba samotná, ale aj niektoré lieky proti tejto chorobe. Je teda nutné zvoliť šetrnejšieu liečbu.

Menopauza

Zhruba polovica žien pociťuje zníženú chuť na sex v období menopauzy. Bohužiaľ, aj niektoré príznaky menopauzy, ako je vaginálna suchosť, môžu mať na sex neblahý vplyv. Veľkú rolu hrá i psychika. Kvôli menopauze si ženy môžu začať pripadať staré, menej atraktívne, čo sa negatívne prejavuje nielen na ich sebavedomií.

Biznis vpredu, biznis vzadu

Nepodporujte v tom svojho partnera. Stanovte si čas na prácu a čas na zábavu hneď od začiatku.

Muž vidí manželku ako matku, nie ako milenku

Keď sa muž začne pozerať na ženu takto, bite na poplach. Vo väčšine prípadov ide o začiatok konca. Riešenie? Uberte na starostlivosti o domácnosť, zaujímajte sa o to, kam vyrazíte na víkend, a nie o to, či je všetko opraté.

Nie je obdivovaný

Už toľko psychológov a partnerských koučov napísalo, že muži potrebujú cítiť obdiv svojej partnerky... Doba tomu ale nepraje. Ženy ich predčia vo väčšine odborov, ktorým muži doteraz dominovali. Napriek tomu u mužov ďalej platí: ak nebudú obdivovaní, začnú si obdiv hľadať inde a strácajú záujem.

Spojil si vás so zlými správami

Zakaždým, keď vás vidia, vpálite mu do tváre výčitku, kritiku, problém? Časom dôjde k nevyhnutnému: stanete sa pre neho asociáciou zlých správ. Aj tie patria k životu, ale nič sa nemá preháňať. Radšej svoju výčitku a nadávanie na život prehltnite. Kúpte dobré víno, napustite vaňu a zapáľte sviečky.

Nehodí sa k vám

Stačia len tri slová: nezlučiteľnosť dvoch pováh. Čo viac dodať?! Niekedy to skrátka ani pri najlepšej vôli nejde.

Sex nás nemusí baviť vždy

Dokonca nás môžu myšlienky na fyzický kontakt s osobou, ktorú milujeme, priviesť k úzkosti. Odborníci tento stav označujú za sexuálnu frustráciu. A podľa nich tu a tam postihne každý pár, ktorý je spolu viac rokov. Je síce pekné, že vieme tento stav pomenovať, čo ale robiť, keď skutočne nastane?

Žiadne premáhanie

Pamätajte, že akýkoľvek problém, pred ktorým budete v živote aj vo vzťahoch stáť, sa nikdy len tak nerozplynie a nezmizne. Ak sa u vás objavila nechuť k posteľovým hrám, neprehliadajte to. Nakoniec by sa mohlo stať, že sexuálna frustrácia spôsobí vo vašom vzťahu trvalé trhliny. Zapieranie a predstieranie môže koniec koncov viesť až k nevere, obzvlášť ak odmieta sex len jeden z partnerov. Základom je, aby ste spolu hovorili. Skúste partnerovi vysvetliť svoje pocity. Snažte sa pritom vžiť do jeho kože. Spoločne sa zamyslite nad tým, ako vzniknutú situáciu zmeniť. Môžete vyskúšať stráviť viac času osamote. Porozmýšľajte, čo vás vlastne trápi, kedy sa tieto pocity prvýkrát objavili a s čím súviseli. Trebárs zistíte, že na vás zapôsobil nejaký program, rozprávanie kamarátov, zoznámenie sa s novým človekom. Keď dokážete nájsť príčinu, lepšie sa budú odstraňovať následky. Premýšľajte o svojich sexuálnych fantáziách, o tom, čo vás láka, a skúste si predstaviť, aké by to bolo v reáli. Milovanie s partnerom rozhodne nie je len pohlavný styk. Vyhraďte si dostatok času na spoločný večer, pustite si ľahko erotický film, nechajte si urobiť od partnera hoci masáž. Navnaďte sa na to, že je vám fyzicky opäť blízky. Nikdy sa ale do ničoho nenúťte, váš prístup k sexu by to ešte zhoršilo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Nové! len 9,90

4374.jpg

 

Bed of Roses: 20 Eur

9826.jpg

 

 

 

Sex live

25-3-08.jpg

Vášeň, vzrušenie

a túžba vyskúšať

si niečo nezvyčajné.

To som ja.

 

VOLAJ

0986 512 499

 

 

Škrtiace krúžky

7082.jpg

 

 

 

Vibrátor: len 11,70

4187-1.jpg

 

Krém pre ženy: 10,80

g-power.jpg

 

 

Sex live

25-3-09.jpg

Máš chuť na

rýchlovku so

zrelou ženou?

ZAVOLAJ

0988 750 154

 

Násadky: len 3,80

7035.jpg

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates