topleft
topright
Dnes je 12.07.2020, Meniny má Nina

i2.jpg

100% SEX LIVE VOLAJ

 

0988 572 413

0988 500 894

0988 750 154

Akcia! DUREX LONDON

london25.jpg

 

 

sexka-7-8-2020.jpg  

30-a-11-10.jpg

Mladí, sexi chlapci

NAŽIVO!

 

0986 512 493


 

 

 

sexka-7-8-2020.jpg 

montecarlo-12-2017.jpg 

 

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!
Iba nás strašia? Nie, aj zabíjajú icon_zdravie.png
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
11.04.2013

kondom.jpg Choroby z baktérií, o ktorých vaši rodičia ani netušili...

Do polovice 90.rokov sa o nich ani veľmi nevedelo. Neznamená to, že nejestvovali, ale k ich epidemickému šíreniu prispel až moderný spôsob života. Cestovanie, presuny veľkých skupín obyvateľstva, čoraz častejšie používaná klimatizácia a časté striedanie posteľných partnerov dnes prispieva k známenu ochoreniu: reč je o chlamýdiách.

Ich rajom je teplé a vlhké prostredie. Napríklad takým pľúcnym chlamýdiám stačí málo, šíria sa ako chrípka kvapôčkami, aerosolom. Tie pohlavné sa dostanú do tela trebárs aj z uteráka - a preto sa nemusíte hneď doma vzájomne obviňovať z nevery, aj keď v tomto prípade ide o pohlavne prenosnú chorobu.

 

"Pokazené" bunky

Chlamýdie sú baktérie, ktoré žijú vo vnútri ľudských buniek. Tým zabraňujú bunkám plniť si základné funkcie, a tak sú častokrát označované ako neplnohodnotné. V močovo-pohlavnom systéme napádajú bunky pošvy, krčka maternice, samotnej maternice, vajíčkovodu. Cez vajíčkovody sa však chlamýdie môžu dostať až do brušnej dutiny, kde vyvolávajú napríklad aj zrasty. Chlamýdie, ktoré postihujú dýchací systém, napádajú bunky mandlí, hrdla, priedušiek a pľúc. Dokonca aj bunky imunitného systému. Takže životný cyklus chlamýdií prebieha v samotnom vnútre buniek. V postihnutých bunkách potom pôsobia aktívne ako rýchlo sa množiace chlamýdie alebo ako pasívne, pomaly sa množiace, alebo "spiace" chlamýdie.

Existujú rôzne druhy chlamýdií:

- Chlamydia trachomatis - vyvoláva infekcie reprodukčného a močovo-pohlavného systému

- Chlamydia pneumoniae - postihuje najmä horné a dolné dýchacie cesty

- Chlamydia psittaci - vyskytuje sa najmä u chovateľov vtákov a ľudí, ktorí prichádzajú do kontaktu s ich trusom

 

Kde sa vzala, tu sa vzala

Chlamýdie sú v súčasnosti pokladané za jednu z najrozšírenejších pohlavne prenosných ochorení, nazývané aj ako choroba mladých (kvôli striedaniu partnerov). Chlamýdiovou infekciou sa človek môže nakaziť pri pohlavnom styku s nakazenou osobou, pri frekventovanom striedaní partnerov, kedy sa partneri veľakrát ani nepoznajú a nevedia o svojom zdravotnom stave vôbec nič. Do tela sa však môže dostať aj cez bielizeň alebo uterák. Nerušené šírenie ochorenia zabezpečuje pôvodca - baktéria chlamydia trachomatis, ktorá je známa už od roku 1910, kedy bola diagnostikovaná po prvýkrát. Inkubačná doba je po vniknutí choroboplodných baktérií do organizmu okolo 1 až 3 týždňov.

 

Ženy verzus muži

Ochorenie u žien a mužov prebieha rozdielne. A niekedy aj zákerne, lebo u niektorých žien choroba na seba príliš neupozorňuje a prebieha bez príznakov... No u väčšiny mužov sa už na začiatku ochorenia objavujú isté symptómy. Muži sa po prepuknutí ochorenia vedia potrápiť s pálením pri močení, bolesťou v semenníkoch alebo čírym výtokom z pohlavného údu. U žien sa medzi symptómy sprevádzajúce ochorenia radí abnormálny výtok z pošvy, krvácanie medzi menštruáciami, bolesť alebo tlak v podbrušku, pálenie a svrbenie pri močení, časté nutkanie na močenie, bolesť pri pohlavnom styku a krvácanie po pohlavnom styku. Ak ste zachytili niektorý zo symptómov, nečakajte, vyhľadajte lekára a pokiaľ sa potvrdí toto ochorenie, nepodceňujte liečbu!

 

Liečte sa!

Ak ste sa nainfikovali baktériou a diagnóza je jasná, liečte sa! Sedem až desaťdňová kúra musí byť predpísaná nielen vám, ale aj vášmu sexuálnemu partnerovi. Chlamýdiová infekcia sa najčastejšie lieči podávaním antibiotík. Keďže sú chlamýdie ale veľmi úporné, nie vždy hneď prvá liečba antibiotikami zaberie, a potom je potrebné nasadiť nové antibiotiká. Niekedy sa takto musí antibiotická liečba opakovať aj niekoľkokrát za sebou a rovnako nemusí dôjsť k úplnému vyliečeniu pacienta bez následných recidív. Vhodné je podporiť predpísané antibiotiká liečbou pomocou systémovej enzýmoterapie wobenzymom. Enzýmy, ktoré obsahuje, zlepšujú prienik antibiotík do tkanív zasiahnutých infekciou, a tým aj účinok antibiotickej liečby. Naviac tým, že posilňujú imunitu organizmu, obmedzujú riziko opakovaných ochorení. Počas ochorenia je nutná aj úplná sexuálna abstinencia.

 

Čo ak...

Neliečenie alebo chronické opakovanie môže viesť k vážnym poruchám funkcie rady orgánov vrátane očí, kĺbov alebo čriev. V pohlavnej oblasti chlamýdie napádajú pošvu a spôsobujú zápal vajíčkovodov a vaječníkov u žien a u mužov zápal močových ciest a prostaty. Chlamýdiová infekcia často vedie aj k neplodnosti oboch pohlaví. Ak je ochorenie diagnostikované tehotnej žene, veľa z tehotenstiev končí spontánnym potratom alebo predčasným pôrodom, kedy sa dieťa nakazí. Ihneď po narodení je potom dôležitá liečba dieťaťa. Nehádžte príznaky chlamýdií za hlavu, a vyhnete sa tak problémom, ktoré vám môžu priniesť. Ak chcete prežiť neznámu lásku s príjemnou spomienkou, máte chuť na dobrodružstvo, myslite na ochranu, skôr ako vás pohltí ochorenie v podobe chlamýdií.

 

 

 

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

topheader.gif 0903 645 108

 

033 645 10 40

 

http://www.dares.btsolution.sk/

 

 

 

Akcia! DUREX GLYDER

ambass25.jpg

 

 

 rakusky-klub_1-17.jpg

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Fantastický! len 10

4160-1.jpg 

Jelly len 12

jelly.jpg

 

 

kvatrofin-3-18_1.jpg 

 

 

Guličky: len 5,90

3120.jpg

 

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates