topleft
topright
Dnes je 12.07.2020, Meniny má Nina

i2.jpg

100% SEX LIVE VOLAJ

 

0988 572 413

0988 500 894

0988 750 154

Akcia! DUREX LONDON

london25.jpg

 

 

sexka-7-8-2020.jpg  

30-a-11-10.jpg

Mladí, sexi chlapci

NAŽIVO!

 

0986 512 493


 

 

 

sexka-7-8-2020.jpg 

montecarlo-12-2017.jpg 

 

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!
K milovaniu ženy nepotrebujú nutne orgazmus icon_sexuologia.png
Hodnotenie čitateľov: / 4
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
08.04.2013
Každá žena je iná a práve toto pravidlo platí stopercentne práve pri dosahovaní ženského orgazmu. Niektoré ženy túto slasť nespoznajú za celý život, iná ho dosahuje takmer pravidelne a niektoré dokonca prežívajú hneď niekoľko orgazmov za sebou. Uznávaná americká sexuologička B.Whipple tvrdí, že ľudia sú asi takí rozdielni ako snehové vločky. Každá je úplne iná.

A rovnako tak sú rozdielne naše skúsenosti s orgazmom. Ak sa veda svojimi definíciami chce priblížiť realite, potom najskôr musí túto absolútnu jedinečnosť každého z nás vziať vážne a až potom začať vyvodzovať závery. Autorka tým nechcela povedať nič negatívneho, skôr naopak. Pri orgazme jednoducho neexistuje žiaden presný návod, ako ho dosiahnuť. Vlastne nie je ani presný opis zážitku, pretože aj ten každá žena vníma inak. Neexistuje tu teda žiadna presná univerzálna norma, ktorá by bola určujúca pre všetkých. A to je dobre. Aspoň je tu priestor nielen pre kreativitu a experiment, ale aj odlišnosti.

 

Sex môže byť aj bez orgazmu

Niektorí muži sú priamo posadnutí túžbou po uspokojení ženy a ich jediným meradlom je, či dosiahla alebo nedosiahla orgazmus. Väčšina odborníkov sa pritom zhoduje, že o kvalite sexu nevypovedá len počet dosiahnutých orgazmov, ale aj spokojnosť ženy. Krásny a pritom uspokojivý sex totiž žena môže prežiť aj bez orgazmu. "Muži často podliehajú klišé a niekedy svoje ženy doslova stresujú tým, že by predsa ten orgazmus mali mať. Čo je naozajstný mýtus," hovorí Katarína Filasová a dodáva: "Raz u mňa pri konzultácii plakala jedna krásna mladá žena, ako má svojmu partnerovi vysvetliť, že sa jej milovanie s ním páči, že ho prežíva intenzívne, že je spokojná, len jednoducho nemá ten - typický orgazmus. On mal predstavu, ako má sex "správne" vyzerať. A keď to tak nebolo, v jeho očiach to znamenalo, že je niečo zle. Čo je však postoj, ktorý to "zle" skutočne spôsobil. Partnerka sa totiž ocitala vo veľkom strese, pretože cítila, že on má očakávania, ktoré ona nie je schopná splniť. To viedlo k tomu, že bola v napätí, nedokázala sa uvoľniť a milovanie si už nedokázala vychutnať. Partner bol tiež v napätí, pretože bol sústredený na to, či jeho partnerka "už konečne bude ten orgazmus mať."

 

Chybné očakávania môžu úplne zničiť vzťah

Ak muž nepochopí, že orgazmus ženy má úplne iné meradlá a jeho očakávania sú úplne mimo, prestane ich vzťah fungovať. Milovanie zrazu prestane byť zdrojom príjemných zážitkov, zblíženia a uvoľnenia, ale naopak sa stáva zdrojom stresu a napätia. A nie je vôbec divné, že sa partneri začnú sexu jednoducho vyhýbať. Bohužiaľ, sex je vo vzťahu veľmi dôležitý, preto samotné problémy v sexe sa začnú prejavovať aj v partnerstve. Veľmi často prídu na rad hádky, výčitky a potom možno aj milenky, milenci a môže dôjsť až k úplnému rozpadu vzťahu. Typický ženský orgazmus trvá oveľa dlhšie ako u muža. Predchádza mu erekcia klitorisu a zvlhčená vagína. Niektorým ženám počas sexu sčervenie pokožka kvôli zvýšenému krvnému prietoku ku koži. Keď sa žena blíži k orgazmu, klitoris sa pohybuje pod klitorálnou kapucňou (malé pysky) a stmavne. Krátko pred orgazmom vonkajšia časť vagíny sa napne a zúži, zatiaľ čo celkove sa vagína predĺži a rozšíri. Tiež ostane akoby upchatá vplyvom zväčšeného mäkkého tkaniva. Maternicou potom prebehnú svalové sťahy. Žena zažije plný orgazmus, keď jej maternica, vagína, análne a panvové svaly podstúpia sériu rytmických skracovaní. Väčšina žien pociťuje tieto skracovania ako veľmi príjemne.

 

Orgazmus a zdravie

Orgazmus a naozaj sex ako celok sú fyzické aktivity, ktoré môžu vyžadovať námahu mnohých hlavných telesných systémov. V roku 1997 zverejnil Britský lekársky časopis štúdiu, založenú na výskume 918 mužov vo veku 45-59, v ktorej sa tvrdí, že muši, ktorí mali menej orgazmov ako 10 v roku, boli dvakrát viac náchylní na smrteľné choroby ako muži s dvomi alebo viac orgazmami za týždeň. Výskum z roku 2001, ktorý zaostril pozornosť viac špecificky na kardiovaskulárne zdravie, potvrdil, že venovať sa sexu tri či viac ráz za týždeň zníži až o 50 percent riziko infarktu alebo mŕtvice.

 

Orgastická dysfunkcia

Neschopnosť mať orgazmus sa volá anorgazmia, ejakulačná anhedónia alebo inorgasmia. Ak muž zažije erekciu a ejakuláciu, avšak žiadny orgazmus, prejaví sa u neho sexuálna anhedónia. Niektorí ľudia sa rozhodnú filmovať orgazmus. Nedávno časopis Redbook robil prieskum, ktorý ukázal, že až 52 percent žien pravidelne predstiera orgazmus. Len 17 percent žien dokáže bez problémov dosiahnuť vyvrcholenie počas pohlavného styku. Dôvodom je často nedostatočná stimulácia práve klitorisu počas aktu.

 

Niekedy pomáhajú maličkosti

Podľa niektorých žien je najlepším základom pre ich orgazmus kvalitná predohra. Venovať sa žene pred samotným aktom sa jednoducho vyplatí. Práve pri predohre sa totiž mnoho žien dokonale uvoľní, zabdne na všetko nedôležité a začne vnímať naozaj len a len svoje telo a jeho potreby. Tak ako muž zažíva najlepšie orgazmy pri masturbácii, tak sa to dá povedať aj o niektorých ženách. Nie je od veci v samotnej predohre zapojiť aj ženu samotnú. Veď ona sama najlepšie vie, ktoré dotyky sú jej najpríjemnejšie a čo jej robí naozaj dobre. Niekedy žena potrebuje len viac času. Máloktorej žene sa totiž stane, že orgazmus prežije hneď pri prvom, druhom i treťom sexe s partnerom. Veľmi často k tomu dochádza až pri vzájomnej súhre. Čo môže chvíľku trvať. Ak túžite, aby žena prežila hneď niekoľko orgazmov za sebou, potom je dobré si milovanie rozdeliť do niekoľkých fáz, v ktorých je priestor pre kombinácie maznania, orálneho sexu, používania najrôznejších pomôcok a samotného aktu. Všetko záleží na individuálych potrebách partnerky.

 

 

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

topheader.gif 0903 645 108

 

033 645 10 40

 

http://www.dares.btsolution.sk/

 

 

 

Akcia! DUREX GLYDER

ambass25.jpg

 

 

 rakusky-klub_1-17.jpg

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Fantastický! len 10

4160-1.jpg 

Jelly len 12

jelly.jpg

 

 

kvatrofin-3-18_1.jpg 

 

 

Guličky: len 5,90

3120.jpg

 

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates