topleft
topright
Dnes je 12.07.2020, Meniny má Nina

i2.jpg

100% SEX LIVE VOLAJ

 

0988 572 413

0988 500 894

0988 750 154

Akcia! DUREX LONDON

london25.jpg

 

 

sexka-7-8-2020.jpg  

30-a-11-10.jpg

Mladí, sexi chlapci

NAŽIVO!

 

0986 512 493


 

 

 

sexka-7-8-2020.jpg 

montecarlo-12-2017.jpg 

 

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!
Bylinky na všetko? icon_zdravie.png
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
19.03.2013
ginko.jpeg Ľudia všetkých kultúr odpradávna používali rastliny a plody, aby nimi liečili choroby. V mnohých krajinách až štyri pätiny obyvateľstva veria v silu prírodnej medicíny. Vo svete sa dnes používa okolo 35 000 liečivých rastlín. Nielen preto, lebo lieky vyrobené farmaceutickými firmami sú príliš drahé, ale aj preto, lebo bylinky a tinktúry neraz vzbudzujú - najmä v rozvinutých krajinách - väčšiu dôveru než liečivá vyrobené na základe priemyselnej chémie.

Celé stáročia hromadili liečitelia či medicinmani veľké bohatstvo skúseností so zaobchádzaním s liečivými rastlinami. Odovzdávali ich z generácie na generáciu. História dáva prírodnej medicíne čosi, čo vzbudzuje dôveru. Ale nie je to vždy tak. Dôvera ľudí v rastlinné liečivá je veľká, občas až príliš veľká. Vysvetlí to jednoduchý príklad: väčšina priemyselne vyrábaných liečív sa dá veľmi presne dávkovať. V prípade rastlinných liečiv je to celkom inak. Predovšetkým však existuje podstatný rozdiel v kvalite: v rastlinných liekoch nepôsobí jedna, ale zmes viacerých molekúl. A tak sa v extrakte ľubovníka bodkovaného môžu vyskytovať stovky rôznych látok, z ktorých niektoré bližšie ani len nepoznáme. Rastlinná surovina môže pochádzať z Ázie alebo z Európy, z pôdy bohatej i chudobnej na živiny, v najhoršom prípade aj zaťaženej pesticídmi. Preto neplatia zovšeobecňujúce výroky, že rastliny sú lepšie ako liečivá. Toto je neseriózne - v medicíne je napríklad veľmi dôležité presné dávkovanie. Ak to všetko podceníte, namiesto úľavy vám výťažok z rastlín prinesie napríklad hnačku.

 

Čo užívať a na čo užívať?

30-x1-9-12.jpgKonvenčná medicína je úspešná najmú vtedy, ak lokálnu poruchu organizmu vyvolá nejaká jasná príčina - napríklad salmonelóza alebo bakteriálna infekcia. Ak pôvodcovia choroby po liečbe zmiznú, liek zaúčinkoval. Fytofarmaká sa naopak zameriavajú na celý organizmus, nielen na jednotlivé baktérie či vírusy, preto je ich účinnosť ťažko zmerateľná, hoci história potvrdzuje, že dlhodobé správne dávkovanie lieči podobne ako tabletky. Sila prírodných liečebných metód sa prejavuje napríklad pri chronických zápalových procesoch alebo pri slabom imunitnom systéme. Ale aj pri väčšmi či menej ťažkých zdravotných stavoch, ako sú prechladnutie, nespavosť, žalúdočné ťažkosti, menopauza a črevné problémy. Teda zvyčajne pri chorobách, pri ktorých je prechod medzi chorobou a zdravím plynulý. Je to komplexná medicína v najlepšom zmysle slova. Čím intenzívnejšie sa fytofarmaká vedeckými metódami skúmajú a overujú, tým viac podobností s liekmi, a tým napríklad aj s ich vedľajšími účinkami, vychádza najavo. Britské zdravotníctvo napríklad varovalo, že preparáty s ploštičníkom strapcovitým (Cimicufuga) používané pri ťažkostiach v menopauze môžu v niektorých prípadoch poškodzovať pečeň. Liečivému prostriedku kava-kava používanému na upokojenie psychických stavov bol v roku 2002 odobraný atest pre podozrenie, že jeho užívanie až nebezpečne poškodzuje pečeň! Pečeň je však ohrozená takmer v každom prípade - či ide o lieky priemyselné alebo rastlinky - lebo jej enzymatické systémy majú organizmus chrániť pred akýmikoľvek jedmi v potravinách - aj príliš účinnymi látkami z rastlín. Aj napríklad časté pitie zdanlivo nevinného čaju z podbeľu môže nadmerne zaťažiť obličky. Pacienti by preto nemali pred lekárom zamlčať, že popri chemických liekoch užívajú aj rastlinné. Najmä pred operáciou je dôležité fytofarmaká vysadiť - hlavne tie, ktoré zrieďujú krv.

 

Najznámejšia rastlina

Dosiaľ najlepšie preskúmané prírodné liečivo na svete je strom ginkgo biloba pochádzajúci z východnej Ázie. Existuje vyše 300 štúdií zaoberajúcich sa jeho farmakologickými a terapeutickými účinkami. Výrobky ginko sú schopné inaktivovať toxické radikály kyslíka, zlepšujú prietok krvi a ochraňujú mitochondrie - membránové organely bunky. Najbližším cieľom výrobcov je podávať ginko nielen chorým, ale aj zdravým ľuďom, ktorí si chcú zvýšiť výkonnosť mozgu.

 

Cestou do obchodu

Okrem schválených liečiv dostať na trhu aj liečivé čaje, výživové doplnky alebo "tradíciami" osvedčené liečivá. V zásade platí, že k prehnaným sľubom na vyliečenie treba pristupovať s patričnou skepsou: na zdravý rozum by sme nemali zabúdať ani pri posudzovaní bohatstva prírody. Staré dobré pravidlo, tvrdia skeptickí odborníci, platí aj v prípade prírodnej medicíny: "Ak sa niečo zdá až nepravdepodobne dobré, asi to tak aj bude."

 

NAŠE SLOVENSKÉ LIEKY Z LÚK A ZÁHRAD

 

Najúčinnejšie prírodné antidepresívum je bazalka

bazalka.jpg .. a možno preto sú Taliani stále v pohode. Žiadna stredomorská kuchyňa sa bez nej nezaobíde. Bazalka má okrem psychiky veľmi priaznivý vplyv aj na náš tráviaci trakt. Využíva sa na čaj pri kolikách a kataroch. Stimluje tvorbu žlče, pomáha pri trávení ťažkých jedál. Uľahčuje tiež vykašliavanie hlienu pri chrípke a nachladnutí. Silice v nej patria k najúčinnejším, ktoré pôsobia na našu nervovú sústavu, a tým sa vysvetľuje jej použitie ako antidepresíva. Ak chcete pestovať bazalku doma po celý rok, môžete ju zasadiť do kvetináča a uložiť na okno. Kvetináč musí mať otvor pre odtok vody. Neznáša presádzanie, treba ju často zalievať. Listy trhajte, keď sú zelené, a ak ich máte nadbytok, uložte ich do mrazničky, budú stále ako čerstvé a zachovajú si všetky účinné látky. 

 

Zázračná levanduľa ukľudní hysterku

levandula.jpg Levanduľa tíši bolesti hlavy, tlmí napätie a nervozitu. Takže kúpiť si levanduľový vankúšik pod hlavu na spanie má určite veľký význam. Tiež sa využíva v kozmetike. Okrem toho sa z levandule dá navariť čaj, ktorý dobre pôsobí pri tráviacich ťažkostiach. Uľaví pri plynatosti, kolike, ale lieči aj dýchacie problémy, angínu a chrípku. Nesmú ju užívať tehotné ženy. Ak ju chcete využiť ako korenie v kuchyni, tak pozor, má horkastú chuť. Ale v malom množstve ju využívajú Francúzi pri príprave mäsa.

 

Čo je lepšie ako viagra? Vypestujte si indický ženšen

Vitánia je nielen silné afrodiziakum, ale zlepšuje pamäť a pôsobí proti stresu. Chcete povzbudiť svoj sexuálny apetít? Nedajte na reklamu drahých tabletiek. Zelenú viagru v podobe vitánie, známu ako indický ženšen, si v pohode vypestujete doma v kvetináči. Indická ajurvéda ju pozná už 5000 vitania.jpegrokov ako omladzovací prostriedok upevňujúci zdravie a budiaci sexuálnu silu mužov a žien. Táto rastlina totiž dokáže prekrviť oblasť malej panvy a stimuluje sexuálne prežívanie. Pomáha tiež znižovať krvný tlak a priaznivo ovplyvňuje plodnosť. Rovnako ako ženšen najviac liečivých látok má v koreňoch. Tie sú maličké (3 - 10 mm) a majú výrazne horkú chuť. Odvar si ale môžete urobiť zo všetkých častí rastliny, keď použijete 3 - 5 gramov drogy. Obvyklá dávka je 0,25 až 0,4 litra denne. A ako si vitániu dopestovať? Nemá zvláštne nároky. Je to vytrvalý, na pohľad zaujímavý krík, ktorý dorastá do výšky 1 - 1,5 metra. Pekne kvitne, jeho plody sa podobajú nažkám. V našich klimatických podmienkach neprezimuje vonku, preto je vhodný ako trvalka na izbové pestovanie. Do kvetináča stačí obyčajná zemina. Má rada slnko, polieva sa ako izbová kvetina.

 

Oslaďte si diétu aztéckym cukrom!

Aztécky cukor je tisíckrát sladší ako rafinovaný, ale bez jedinej kalórie! Lipia dulcis je už na pohľad zaujímavá rastlina. Keď si ju zavesíte do závesného kvetináča, získate krásnu dekoráciu. A v lipia.jpegizbe, na slnečnom mieste, v kvetináči, sa jej bude aj dariť. Jej vetvičky vedia urobiť až metrový  previs. Toto prírodné sladidlo pochádza z Ameriky a Karibiku, kde ho domorodci používali namiesto cukru. Má silnú príchuť gáfru, využíva sa na liečenie kašľu, bronchitíd a astmy. Dá sa kúpiť v špecializovaných kvetinárstvach alebo cez internet. Treba ju pravidelne zalievať.

Ako aztécky cukor používať?

Pretože lístky rastliny neobsahujú žiadne kalórie, môžu si ňou sladiť nápoje a jedlá aj cukrovkári a tí, čo držia diétu. Do čajovej konvice stačí vložiť 3 - 5 čerstvých alebo sušených listov. Pridáva sa aj do šalátov. Ale lístky môžete aj požuť.

 

Aloe lieči popáleniny i obezitu

O tom, že lieči popáleniny, sa všeobecne vie. Ale že preventívne pôsobí aj proti rakovine a má hromadu ďalších liečivých vlastností (krvný tlak, obezita, imunita, plesne, migréna, tráviace problémy, kožné choroby), vie málokto. Aloa rastie skoro sama, potrebuje minimálnu starostlivosť.  Poznáme viac ako 200 druhov, ale na liečebné účinky sa pestujú predovšetkým tri: Aloa pravá (aloe vera), kapská a stromovitá. Aloa obsahuje z 22 aminokyselín, dôležitých pre ľudské telo, až 18! Čistý aloe.jpeggél z aloy má až 75 zložiek potrebných pre ľudský organizmus, dokonca aj vitamíny C, B 12, E a A. Z aloy užívajte len vnútornú, gélovitú hmotu, ktorá sa nanáša priamo na pokožku. "Kožený" obal môže pôsobiť dráždivo. Kvetináč na túto rastlinu by mal mať šírku polovičnej dĺžky listov. Rastlina má rada priepustnú, ľahkú pôdu. Vyhovuje jej slnečné miesto, v lete môže byť aj na balkóne alebo v záhrade.

 

Najčastejšie chyby pri pestovaní:

- rastlina veľmi neznáša prievan

- nesmiete ju prelievať vodou

- nemá rada príliš vlhký vzduch

- chradne, keď nemá dostatok slnka

- neznáša ťažkú pôdu

- teplota vonku alebo v miestnosti nesmie klesnúť pod bod mrazu

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentár
Pridaj
Hugo - canarchaudry / H IP:147.91.175.248 | 2015-10-23 06:05:16
canarchaudry / Howdy David!..glad to hear you are having soo much fun with all the amizng crew, scriptwriter, directors, casts and all who are involve in the filming of Nandito Ako .Filipinos are surely fun loving people haha..Well,I might not be actively tweeting lately but I am having a blast watching the mall shows and reading the updates all over the place. It was such a lovely surprise to hear you say the body parts in Tagalog and with a perfect accent too!! You are a fast learner and I guess your Spanish background might have helped you a bit in speaking the language really well,idk:)Food I just about fell of my chair again when I heard you had Balut haha that is a challenge in itself and I am so proud of you for trying out some of these Filipino dish lol.Actually, Adobo is my familia's fave although there are many type of adobo..not sure what type you had:)Recording glad to hear you are able to meet Regine and Olgie Alcasid. would be cool to hear what you have done in the studio with them!!..also looking forward to hear Nandito Ako very soon!!:))Oh man,this is way long now lol..good luck to the last week of filming and hope many Filipino fans will come out and take this opportunity of a lifetime to participate and experience Josh Bradley concert being filmed!! well, I would if I am there lol.K, goodnight from this side of the world and take care always David:):):)>
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

topheader.gif 0903 645 108

 

033 645 10 40

 

http://www.dares.btsolution.sk/

 

 

 

Akcia! DUREX GLYDER

ambass25.jpg

 

 

 rakusky-klub_1-17.jpg

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Fantastický! len 10

4160-1.jpg 

Jelly len 12

jelly.jpg

 

 

kvatrofin-3-18_1.jpg 

 

 

Guličky: len 5,90

3120.jpg

 

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates