topleft
topright
Dnes je 30.03.2017, Meniny má Vieroslava

i2.jpg

100% SEX LIVE VOLAJ

0986 512 496

0986 512 498

0986 512 501

Akcia! DUREX LONDON

london25.jpg

 

 

andy-privat-12-2016.jpg 

hostesky-7-15.jpg

30-a-11-10.jpg

Mladí, sexi chlapci

NAŽIVO!

 

0986 512 493


 

 

 

la-luna-8-2012.jpg

 

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!
Kultúra slobodného tela - objavte krásu nahoty icon_sexuologia.png
Hodnotenie čitateľov: / 2
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
29.06.2012
Bez ohľadu na to, či sa považujú za naturistov alebo nudistov, jednu vec majú títo ľudia spoločnú: potešenie z nahoty. Ak ste to ešte nikdy nezažili, odporúčame raz to vyskúšať. Možno začnete nahotu vnímať úplne inak ako doteraz a nie je tiež vylúčené, že sa vám bez šiat zapáči. A keby aj nie, aspoň ste to vyskúšali a viete, že sa pred druhými ľuďmi radšej prezentujete oblečení.
Nahé telá sa už dávno stali súčasťou reklamy. Nahota je predsa úplne prirodzená. V našej spoločnosti však len veľmi málo ľudí praktizuje tento prirodzený spôsob života.
Byť celkom bez šiat je však zaujímavou skúsenosťou, najmä ak ste vo voľnej prírode. Pokožka má priamy kontakt s vetrom, slnkom aj dažďom. Naše zmysly majú možnosť získavať úplne nové podnety a aj pocity sú intenzívnejšie. Aké sú ale ďalšie dôvody, pre ktoré zarytí nudisti tak vehementne vyznávajú nahotu?
asociácie naturistov je ich túžba po harmónii s prírodou natoľko silná, že s potešením svoj voľný čas aj dovolenku trávia bez oblečenia. Ani počiatočný ostych z vlastnej nahoty nie je prekážkou pri nudizme: „Pri nudizme spojenom s prírodou sa všetky pocity človeka dostanú do harmonickej rovnováhy. Medzi ne rozhodne patrí aj hanblivosť, ktorá by sa nemala ani preháňať, a ani potláčať. Je to základom ohľaduplného a pozorného správania sa voči ostatným, ktoré je nevyhnutným predpokladom umožňujúcim užívať si ničím neobmedzovanú spojitosť s prírodou a športovú aktivitu.“
Priaznivci nudizmu vnímajú ošatenie častokrát ako rušivý prvok, predovšetkým ak ide o mokré plavky alebo prepotené športové oblečenie. Rovnomerne opálené telo bez bledých miest považujú len za príjemný vedľajší efekt.
Nudizmus pôvodne predstavoval životný štýl zameraný na starostlivosť o telo, dušu a ducha. Ďalšou zásadou nahého spôsobu života je tolerancia. V súlade s ňou naturisti akceptujú všetkých ľudí, nezávisle od ich pôvodu, vierovyznania, vzdelania, veku, pohlavia či postihnutia.

Naháči v pohybe – športy, ktoré si užijete aj bez oblečenia

Čoraz viac nudistov praktizuje pohybové aktivity ako je turistika či joga. Viete, ktoré druhy športov sa robia bez šiat najčastejšie?

Plávanie
Plávanie bez kúska odevu obľuboval už dokonca J.W. Goethe. Je to jeden z najstarších a najobľúbenejších druhov športov, ktoré je možné vykonávať aj bez oblečenia. Takmer pri každom jazere vhodnom na kúpanie bývajú oddelené špeciálne časti vyhradené pre nudistov, alebo sú stanovené dni pre nudistov. Kúpanie sa bez plaviek je dokonca častokrát tolerované aj mimo miest určených na tento účel.

Cyklistika
Bicyklovanie bez ošatenia sa preslávilo v neposlednom rade aj kvôli Medzinárodnému dňu nahého bicyklovania.

Turistika
Priekopníkmi v tomto smere sú Nemci. Napríklad v  regióne Harz bol zriadený prvý turistický chodník v Nemecku, určený pre nudistických turistov. Trasa nazvaná Der Harzer Naturistenstieg začína a končí v okrese Mansfeld-Südharz (oblasť Sachsen-Anhalt) Výstroj výletníkov prechádzajúcich túto 18-kilometrovú trasu pozostáva len z ponožiek, obuvi a ruksaku. V princípe je ale možné vybrať sa na turistiku bez šiat na hociktoré miesto, kde to ostatným neprekáža. Čo sa týka ročného obdobia, vhodná je jar, leto aj jeseň. Nudistická turistika však nie je vylúčená ani pri nízkych teplotách či zlom počasí. Pokiaľ je človek v pohybe a svaly sa zahrievajú, nespôsobí to žiaden problém. Telo by sa samozrejme nemalo príliš vychladiť, preto nie sú vhodné dlhé prestávky v chôdzi.

Džoging
Intenzívny kontakt s prírodou je pri nudistickom džogingu rovnako ako pri turistike prvoradým cieľom. Príjemné je tiež, že človek nemá na sebe prepotené oblečenie a vietor cíti priamo na pokožke.

Jazdenie
Či už v sedle alebo bez neho – jazda na koni bez oblečenia je pre mnohých mimoriadnym zážitkom. Priamy kontakt so zvieraťom totiž poskytuje úplne iné vnímanie prírody a pocitu slobody. Napriek nahote ale netreba zabudnúť na jazdeckú prilbu.

Joga
Nudistická joga je novým trendom prichádzajúcim z USA, ktorý si získava čoraz väčšiu obľubu. Priaznivcom jogy umožňuje urobiť ďalší krok v smere prirodzenosti, pre ktorý neváhajú odložiť oblečenie. Nahota je totiž pre nich tá najväčšia samozrejmosť. Pri cvičení bez šiat preciťujú svoje telo ešte intenzívnejšie ako v oblečení.

Lyžovanie
V dôsledku nízkych teplôt sa dá lyžovať bez oblečenia len krátky čas, ale vyplatí sa to. Spustiť sa po zjazdovke úplne nahý je zábavné a v každom prípade vzbudíte pozornosť.

Parašutizmus
Zoskok s padákom z lietadla je ešte jedinečnejším zážitkom, ak na tele nemáte vôbec nič okrem popruhu padáka. Nudistický zoskok s padákom je možný absolvovať napríklad na nemeckom ostrove Usedom. Pristávajúca plocha pre nahých parašutistov je na nudapláži.
Komentár
Pridaj
Lili - YSLUEzKIWKq IP:94.23.1.28 | 2013-01-18 13:22:29
It's imperative that more peploe make this exact point.
omwdsasxns - kEiJYMzTGMvCPWopJ IP:82.108.148.19 | 2013-01-19 06:28:38
zum510 , [url=http://xyhtyjunuwfz.com/]xyhtyjunuwfz[/url], [link=http://soxtlewjwktz.com/]soxtlewjwktz[/link], http://weeeamnuhdzl.com/
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Akcia! DUREX GLYDER

ambass25.jpg

 

 

coloxxal-4-16.jpg 

 rakusky-klub_1-17.jpg

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0986 512 496

0986 512 498 

0986 512 499

0986 512 501

  

Fantastický! len 10

4160-1.jpg 

Video na mobil

33-1-09-07.jpgChceš sa na mňa

pozer?

Pošli sms SXT na číslo

7505 a dostaneš video

na mobil, kde ma

uvidíš! Cena 0,478 Eur

za kus. (Musíte mať nadstavený WAP)

 

 

Atlantis G: len 14,90

4910.jpg

 

 

kvatrofin-5-16.jpg 

 

 

 gigal_11-15.jpg

Guličky: len 5,90

3120.jpg

 

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates