topleft
topright
Dnes je 28.02.2020, Meniny má Zlatica

Análny kolík: len 5,80

9988-1.jpg

 

 

Guličky: len 6,90 Eur

3122.jpg

 

 

Putá: len 6,40

puta.jpg

 

 

Muži-idoly a kozmetické salóny icon_zdravie.png
Hodnotenie čitateľov: / 2
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
19.12.2011
Stresom zbrázdenú tvár pred záberom do Smotánky alebo Prominovín treba oživiť; odhalená hruď v Let s dance musí byť bez chĺpkov, prešedivené vlasy sa musia zafarbiť. Nehovoríme o ženách – téma kozmetických zákrokov, odchlpovania a botoxových injekcií sa čoraz viac týka mužov. Výskumy úspešnosti manažérov to majú zmapované už dávno: čoraz viac mužov musí venovať pozornosť tomu, aby vyzerali mladšie a zdravšie. Len preto, aby uspeli v konkurencii a viac zarobili. Ale ani muži ostatných profesií si nemôžu dovoliť zaspať na vavrínoch. Napríklad 50-ročný herec Štefan Skrúcaný sa dal  tiež „vylepšiť” – podstúpil kozmetický zákrok na tvári: „Dal som si spraviť tri vpichy do oblasti medzi nosom a perami. Nebol to však botox, ale kyselina hyalurónová. Mal som tam takú ´vrodenú´ chybičku,“ priznal sa novinárom a pripomenul, že by iný kozmetický zákrok nepodstúpil. „Myslím si, že chlap by sa nemal o seba prehnane starať. A vrásky sú podľa mňa prirodzené, dokonca by som povedal, že aj šarmantné. Muž by mal mať čisté nechty i topánky a dobre voňať,“ dodal herec.
Čoraz viac hercov, spevákov a iných verejnosti známych ľudí sa dáva vylepšovať. Pričom nie tajne, alebo – aby sme neurážali – súkromne, ale dávajú sa masírovať, chudnúť, omladzovať a všemožne vylepšovať tvár i telo ako svojho druhu bártrový obchod: dajú sa odfotiť v kresle daného kozmetického salónu, v texte sa spomenie buď majiteľka alebo ošetrujúca lekárka a je možné, že danú procedúru majú na oplátku buď za znížené ceny alebo aj zadarmo. Je to výhodný obchod pre obe strany: zákroky sú čoraz drahšie a takáto reklama by sa mala neskôr v tržbách vrátiť i danému salónu. 

Maska pohody

Aký najčastejší dôvod však vedie obyčajných, verejnosti neznámych mužov do kozmetických salónov a ordinácií dermatológov?
Budúci spevák, ktorý cez deň pracuje v banke a po večeroch skúša s kapelou, vysvetľuje: „Keď som začal chodiť na botox, mlčal som o tom ako hrob. V každej chvíli chcem vyzerať dobre a uvoľnene. Keď v mojej práci vyzeráte strhano, znamená to, že to nezvládate. Ak si to niekto všimne, najmä klienti, začnú pochybovať nielen o mne, ale aj o banke. A to ja nemôžem riskovať, aby som neprišiel o zamestnanie. Hudba ma zatiaľ neuživí, musím preto myslieť na svoju vizáž.“
Takto spomína na svoje botoxové začiatky:
„Nevedel som presne, čo ma čaká a keď ihla prešla mojím čelom, bol to veľmi zvláštny pocit, takmer som vykríkol, aby prestali. Bol som trochu sklamaný, že výsledky nebolo vidieť okamžite. No už o dva dni vyzerala moja tvár veľmi sviežo a vyhladene.“ Spevák pochopil, že urobil správne, keď mu po jednom obzvlášť namáhavom rokovaní istý kolega povedal: - Teba nič nerozhádže, však?
„Moja tvár bola maskou pohody a uvoľnenosti, takže nikto netušil o strese, ktorý sa odohrával v mojom vnútri.“
No atraktívny vzhľad nie je jediným dôvodom, prečo je botox čoraz obľúbenejší.
Druhý dôvod je niečo, s čím by sa stotožnili aj mnohé ženy – zabránenie vzniku vrások. V. V. nám povedal: „Mnohí ľudia chcú botox, aby zabránili procesu starnutia ešte predtým, ako sa im prvé vrásky vôbec objavia. Investujú teraz, aby neskôr starli pomalšie. Vraj aj o 10 rokov po prvom zákroku budú ľudia s botoxom vyzerať omnoho lepšie ako ich kolegovia, ktorí si nepichali žiadne injekcie.“
„Cieľavedomí mestskí muži často nevidia rozdiel medzi vylepšením interiéru svojho auta a vyhladením pleti botoxom. Rizikom však je to, že to prestanú vnímať ako lekársky zákrok a prestanú zvažovať prípadné komplikácie,“ upozorňuje dermatológ. Prepadnutie tomuto fenoménu bez zváženia všetkých rizík by mohlo viesť k zle vykonanej práci. Buď dostali priveľa injekcií, čo im „zmrazilo“ tvár alebo im ich pichli do nesprávnej časti svalu, čo spôsobilo, že sa jedna časť tváre hýbe viac, a teda tam vznikajú hlbšie vrásky.

Bez chĺpkov je to  viac sexi!

Ani odstraňovanie chĺpkov už nie je len ženská záležitosť. V posledných rokoch začali „preskúmavať“ toto územie aj muži. Priekopníci začali s odstraňovaním chlpatého porastu v podpazuší, ďalší s úpravou „porastu“ na chrbte. Tí najodvážnejší sa zamerali aj na intímne partie. Tu je pár rád od mužov, ktorí sa pravidelne depilujú už niekoľko rokov.

Počiatočná príprava

Ak sa chcete vyhnúť podráždeniu pokožky, nedepilujte sa ráno, hneď ako vstanete. Dajte si raňajky, jednoducho doprajte vašej pokožke nejaký čas, kým sa prebudí. Alebo si na túto činnosť vyhraďte dostatok času po príchode domov z práce. Chvíľa pre seba spojená s relaxačnou a skrášľujúcou kúrou môže byť skvelým zakončením dňa.
Pre dosiahnutie najlepšieho efektu z používania produktov na depiláciu venujte pár minút prečítaniu inštrukcií na obale. Tieto výrobky vám poslúžia najlepšie, keď ich budete správne používať. Zamerať by ste sa mali hlavne na výrobky priamo určené na váš typ pokožky.

Mokré holenie

Jedným z najjednoduchších spôsobov odstraňovania chĺpkov je tzv. mokré holenie. Potrebujete len penu, žiletku a vodu. Holenie býva omnoho jednoduchšie, ak miesto, ktoré si plánujete oholiť, dostane riadnu dávku teplej alebo horúcej vody. Pri sprche alebo kúpeli použite telový peeling, ktorý vám zmäkčí chĺpky a uvoľní póry. Tak sa vaša pokožka dokonale  pripraví na celý proces.
Pri holení sa chĺpky odstraňujú iba zrezávaním na povrchu pokožky. Nevýhodou je, že pekná hladká pokožka vydrží len krátko. Zvyčajne sa chĺpky objavujú už na druhý deň, čiže je potrebné denno-denné holenie.

Depilačný krém

Depilačné krémy predstavujú rovnako ako holenie bezbolestnú metódu, na depiláciu však potrebujete troška viacej času.  Ich použitie je veľmi jednoduché  a nepotrebujete naň ani žiaden špeciálny manuál.  Krém stačí naniesť na pokožku a nechať pôsobiť od 3 do 5 minút, v závislosti od typu pokožky. Po uplynutí doby pôsobenia, chĺpky pomocou stierky jednoducho zoškriabete. V súčasnosti sú depilačné krémy obohacované komplexom hydratačných látok, čím zanechávajú pokožku dokonale hydratovanú. Na trhu nájdete aj depilačné krémy do sprchy, ktoré sa nanášajú na pokožku pred sprchovaním alebo praktické depilačné krémy v spreji. Vyskúšajte napríklad Veet depilačný krém do sprchy s obsahom komplexu hydratačných látok, ktorý rýchlo a účinne zbaví pokožku nechcených chĺpkov. Väčšie a praktickejšie balenie obsahuje novú jemnejšiu hubku, ktorá je ukrytá priamo vo vrchnáku balenia. Použitie depilačného krému do sprchy je veľmi jednoduché a predstavuje aj úsporu času. Stačí, ak pred osprchovaním nanesiete rovnomerne krém pomocou farebnej strany hubky, necháte pôsobiť 1 minútu a potom môžete začať so samotným sprchovaním. Vodeodolné zloženie je vytvorené tak, aby sa krém pomaly rozpúšťal pri kontakte s vodou. V priebehu sprchovania nechajte krém ešte 2 minúty na pokožke. Následne pomocou hubky odstráňte krém spolu s chĺpkami. Výsledkom je krásna hladká pokožka nôh za 3 minúty.
Ak použijete depilačné krémy v spreji (napríklad od Veetu), získate benefity krémov, ako sú efektívnosť a hladkosť pokožky, ale tiež ďalšiu výhodu – jednoduchú aplikáciu. Rýchlo a účinne odstránite nechcené chĺpky a vaša pokožka zostane hladká a hydratovaná. Sú vhodné na depiláciu nôh, podpazušia a líniu bikín. Použitie depilačného krému v spreji je veľmi jednoduché a v porovnaní s klasickým depilačným krémom vám ušetrí čas. Dokáže vás zbaviť nechcených chĺpkov už po úžasných 3 minútach. Krém stačí nastriekať na pokožku v malej vrstve, pričom na správnu depiláciu postačí iba 2 mm vrstva. Následne na to ho nechajte pôsobiť od 3 do 5 minút,  v závislosti od typu, a pomocou stierky Perfect Touch chĺpky pohodlne a ľahko odstránite.
Depilačné krémy nie sú vhodné na odstraňovanie chĺpkov v intímnych partiách či na tvári. Chĺpky vám po použití krému začnú dorastať približne za týždeň.

Vosk

Depilácia voskom býva síce bolestivejšia, ale nové chĺpky dorastajú pomalšie a pri správnej aplikácii sa môžete hladkým nohám tešiť od  2 do 4 týždňov. Vybrať si môžete medzi studeným a teplým voskom. Studený vosk už môžete vyskúšať aj v pohodlí vášho domova. A ako správne voskové prúžky použiť? Pred použitím ich trite medzi rukami, aby sa vosk zohrial. Pomaly oddeľte prúžky od seba, umiestnite na pokožku a opakovane trite v smere rastu vašich chĺpkov. Potom jednou rukou napnite pokožku a druhou okamžite strhnite voskový prúžok rýchlym pohybom. Voskové prúžky odstraňujte vždy proti smeru rastu chĺpkov a strhávajte ich súbežne a v tesnej blízkosti pokožky. Ak ste si zvolili depiláciu teplým voskom, navštívte radšej kozmetický salón.

Laser a pulzné svetlo

Zbaviť sa chĺpkov natrvalo môžete tiež pomocou epilácie laserom či pulzným svetlom.  Procedúry sa však musia opakovať viackrát, po jednom sedení chĺpky úplne nezmiznú. Pri týchto metódach by ste nemali mať opálenú pokožku a po zákroku sa taktiež neodporúča opaľovanie po dobu viacerých týždňov. Ide o finančne náročnejší zákrok, takže budete musieť pri ňom siahnuť hlbšie do svojej peňaženky. Efekt je však dlhodobý a tieto metódy sú vhodné na všetky partie tela vrátane tváre.

Prevratné novinky pre mužov i ženy

Natrelle - nový spôsob operácie zväčšenia pŕs umožňuje vyskúšať si jeden z 500 druhov poprsia, predtým ako sa pre niektorý rozhodnete. Oblečú vás do špeciálne navrhnutej vesty, ktorá vám umožní odskúšať si implantáty.

Novým spôsobom, ako omladiť unavenú pleť, je vpichnúť do nej injekciu s vlastnou krvou. Kylie a Madonna sú údajnými veľkými fanúšičkami.

Dermaroller - ide o mini otáčavý valček s mikro-ihlami, ktoré pri rolovaní po pleti „nakopnú“ produkciu kolagénu, a tým zmenšia poškodenie pleti slnkom a zlepšia liečbu akné.

Thigh High Boot Lipo (cena cca 2000 dolárov, predáva sa len v USA) - laser rozpustí tuk a zanechá nohy štíhlejšie a hladšie.
Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates