topleft
topright
Dnes je 28.02.2020, Meniny má Zlatica

Análny kolík: len 5,80

9988-1.jpg

 

 

Guličky: len 6,90 Eur

3122.jpg

 

 

Putá: len 6,40

puta.jpg

 

 

6 krokov stačí icon_zdravie.png
Hodnotenie čitateľov: / 3
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
11.11.2011

2-b-11-10.jpg Myslíte si, že máte viac starostí, ako si zaslúžite? Vieme, ako ich "položiť na lopatky" a užívať si život s ľahkosťou.

1.Pomenujte svoj cieľ. Čo je v živote naozaj dôležité a ktoré hodnoty si ceníte? Buďte si vedomí, čo skutočne hľadáte. Keď to viete pomenovať, naplánujte si, ako to dosiahnuť.

Dôležité: Aj malé veci majú zmysel, ako to už iste viete z vlastnej skúsenosti, môžu vám poskytnúť okamihy šťastia. Či už je to prechádzka, návšteva koncertu alebo dokonca nejaký veľký cieľ hmotný - napríklad vlastný dom - všetko, čo vám prináša šťastie, má svoju hodnotu.

 

2.Naštartujte sa. Prelomte začarovaný kruh strachu a obáv z nového tým, že analyzujete, čoho sa bojíte. Diskusia je súčasťou každého riešenia, ale najviac obáv sa rozplynie, keď sa kladú reálne otázky.

Dôležité: Konajte vedome. Zdvihnite hlavu a bradu, vzpriamte si ramená a zhlboka sa nadýchnite. V tejto polohe sa budete cítiť silnejší a hneď je aj ľahšie riešiť obavy.

 

3.Využite chyby (svoje vlastné aj iných ľudí). Britský biológ Thomas Huxley poznamenal: "Kto už pozná z minulosti zlyhanie, má pre zvyšok života obrovské praktické výhody." Chyby sú na to, aby sme sa z nich poučili. Ale nesmú viesť len k zúfalstvu a strachu, lebo nás privedú k trvalej chudobe. Z neurologických štúdií dnes už vieme, aké sú neurofyziologické rozdiely medzi šťastnými a nešťastnými ľuďmi. Šťastní ľudia majú viac mozgovej aktivity v prefrontálnych lalokoch. V prefrontálnych lalokoch sa hodnotí, analyzuje a premýšľa o našich činoch intuitívne, preto je poučenie sa z vlastných chýb rozhodujúce pre šťastie človeka.

 

4.Buďte aktívni. Vezmite svoj život do vlastných rúk! Buďte si vedomí toho, že nie obavy sa obávajú, ale ste to vy, kto sa obáva, a preto s tým môžete aj niečo urobiť! Je váš život stresujúci? Čo chcem s tým robiť? Čo by bolo lepšie?

Dôležité: Plánujte potrebné zmeny a dotiahnite ich do konca. Je to váš život, váš "film" - ujmite sa jeho "scénara aj réžie".

 

5.Pozitívny životný postoj sa dá naučiť!

Dôležité: Na otázky, ktoré si denne kladiete, by ste si mali odpovedať pred spaním. Veď denne sa umývame aj češeme. Prečo si neupraceme v duši? Opýtajte sa každé ráno: "Som šťastný? Na čo som hrdý? Za čo som vďačný? Vo večerných hodinách sa pýtajte takto? "Čo som dnes zabudol urobiť? Alebo: Čo mám urobiť zajtra? Nevyhýbajte sa tomu, pretože to prináša negatívny nepokoj.

 

6.Vzdajte sa nereálnych cieľov. Nechajte boj s veternými mlynmi na legendárneho Dona Quijota, nemusíte bojovať za celý svet len vy sami. Ak nemožno naozaj niečo zmeniť vo vzťahu alebo v zamestnaní, mali by ste to radšej nechať tak.

Dôležité: Takýto boj vás len okráda o energiu pre nový začiatok. Život je zmena. A to prináša viac príležitostí.

 

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates