topleft
topright
Dnes je 28.02.2020, Meniny má Zlatica

Análny kolík: len 5,80

9988-1.jpg

 

 

Guličky: len 6,90 Eur

3122.jpg

 

 

Putá: len 6,40

puta.jpg

 

 

Pál(č)ivý problém icon_zdravie.png
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
10.02.2011
30-1-1-11.jpgZápaly močových ciest postihujú častejšie ženy ako mužov (údajne 20 až 50x častejšie), lebo ženy majú kratšiu močovú trubicu a jej vyústenie sa nachádza blízko pri konečníku, ktorý je zdrojom rôznych baktérií spôsobujúcich zápal. Infekcie močových ciest najčastejšie spôsobuje baktéria Escherichia coli, ktorá je bežnou súčasťou hrubého čreva. Niekedy sa však aj napriek správnym hygienickým návykom táto baktéria dostane z konečníka do močovej trubice a odtiaľ do močového mechúra.  

Veľmi často býva príčinou zápalu močových ciest aj neliečená infekcia v pošve. Každý, kto prekonal zápal dolných močových ciest, dobre pozná nepríjemné symptómy - časté nutkanie na močenie sprevádzané pálením, štípaním či rezaním pri močení a bolesťou v podbruší, resp. pocit plnosti a tlaku. Nevyskytuje sa však horúčka. Pre inak zdravý organizmus prebehne infekcia dolných močových ciest väčšinou bez problémov. Komplikácie sa môžu objaviť u ľudí s cukrovkou, ochorením obličiek alebo u tehotných žien. Aby ste nemuseli riešiť dilemu, či ide len o slabé prechladnutie alebo zápal, s ktorých treba bezpodmienečne navštíviť lekára, kúpte si v lekárni samodiagnostický test. Včasným otestovaním už pri prvých príznakoch môžete predísť zdravotných komplikáciám. Výhodou testovania je, že si ho spravíte sami a spoľahlivý výsledok zistíte už v priebehu 2 minút. Otestovať môžete aj svojho partnera a to aj v prípade, že nepociťuje žiadne symptómy. Je to vhodné najmä vtedy, ak sú vaše problémy chronické. V zásade platí, že lekára je potrebné vyhľadať vtedy, keď máte zvýšenú teplotu a objavíte v moči stopy krvi. Horúčka, ba až triaška, či zimnica v kombinácii s bolesťou v oblasti chrbtice (kríže) signalizuje, že sú postihnuté aj obličky a horúčka vyššia ako 38 stupňov C je najspoľahlivejším kritériom pre infekčné ochorenie obličiek a horných močových ciest. Popri tom sa môže vyskytnúť nevoľnosť, zvracanie, hnačka.

 

Piť, piť, piť

Infekcia dolných močových ciest zvyčajne ustúpi do dvoch dní. Antibiotická liečba nekomplikovaných infekcií trvá zvyčajne 7 dní. Zvýšený prísun tekutín zabezpečí pravidelné vyprázdňovanie, vďaka čomu sa vyplavujú choroboplodné zárodky a neudržiavajú sa na stenách močového mechúra. Vhodné sú špeciálne čajové zmesi, označené ako urologické čaje, ale aj voda či ovocné šťavy. Počas liečby zápalu močového mechúra sa odporúča zvýšený prísun tekutín a tiež prípravky s obsahom brusníc, D-manózy a špeciálne probiotiká. Zápaly horných močových ciest sú závažným ochorením, ktoré si v ťažších prípadoch vyžaduje aj hospitalizáciu. Vtedy je nevyhnutná antibiotická liečba, ktorá môže trvať aj 6 týždňov. Často treba preliečiť aj partnera, pretože hrozí riziko opätovnej infekcie. Po ukončení liečby je vhodné sa opäť otestovať, aby ste mali istotu, že liečba zabrala.

 

Von z neistoty

Ak chcete rýchlo a v pohodlí domova zistiť, či máte infekciu močových ciest, vyskúšajte domáci Urinfekt test. Už v priebehu niekoľkých minút sa z okamžitej analýzy vzorky moču dozviete, či je potrebné navštíviť lekára, alebo ide len o následok mierneho prechladnutia, ktoré v pohode zvládnete sami pitím zvýšeného množstva tekutín a pobytom v teple. Množstvo mikroorganizmov v moči test "rozpozná" s maximálnou citlivosťou. Výhodou je jednoduché použitie, rýchly a presný výsledok, ktorý skráti vaše rozhodnutie, či máte otáľať s návštevou lekára alebo s nepríjemným zápalom zabojovať vlastnými silami.

 

Otravné opakovanie

Opakovanie zápalov močových ciest môže znamenať, že máte oslabenú imunitu. Mnohým ľuďom s podobnými problémami sa však osvedčilo pridať k antibiotiku prírodný enzýmový preparát, ktorý posilňuje obranyschopnosť, tlmí zápaly a zvyšuje účinnosť antibiotickej liečby. Pýtajte sa v lekárni na liek Wobenzym. Tento voľne predajný prípravok vám pomôže prekonať inekciu rýchlejšie, zároveň cielene posilní vašu imunitu a zabráni prechodu zápalov do chronického stavu. Vzhľadom na vysoký obsah enzýmov je potrebné starostlivé dodržiavanie odporúčaného spôsobu užívania - vždy nalačno, s dostatočným odstupom od jedla. Enzýmový liek Wobenzym s obsahom rastlinných a živočíšnych enzýmov je vhodný ako podporná liečba aj pri iných opakovaných zápalových ochoreniach urologického i gynekologického pôvodu. Účinne pomáha posilniť celkovú imunitu. Ak sa zápaly aj naďalej stále vracajú, poproste lekára o odporúčanie na podrobné vyšetrenie celých močových ciest.

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates