topleft
topright
Dnes je 21.09.2021, Meniny má Matúš

i2.jpg

100% SEX LIVE VOLAJ

 

0988 572 413

0988 500 894

0988 750 154

Akcia! DUREX LONDON

london25.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://maxximax.myshopify.com

 

 

30-a-11-10.jpg

Mladí, sexi chlapci

NAŽIVO!

 

0986 512 493


 

 

 

montecarlo-12-2017.jpg 

 

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!
Zakázané ovocie najlepšie chutí
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
30.11.1999

Ľudstvo to pozná už od biblických čias: čo je zakázané, to nás priťahuje akoby zázrakom. Prečo sa nám, hriešnym, snívajú fantázie o nedovolenom sexe s farárom? A prečo to robia farári so svojimi „ovečkami“ - ba keby len s nimi, ale dokonca aj s deťmi obidvoch pohlaví...?!

Existuje jedna zvláštna zákonitosť: to, čo je zakázané, stáva sa pre ľudí akoby príťažlivejším. Značky zákazu lákajú k porušeniu. Túto jedinečnú reakciu mysle museli poznať už ľudia v praveku - veď podľa Biblie sa príbeh o stvorení človeka začal neodolateľným čarom zakázaného ovocia. Adam prekročil božský zákaz jesť jablká zo zakázaného stromu a spolu s Evou spoznali hriešnu lásku...

 

- Naozaj platí, že viac chceme to, čo nemôžeme mať?

 

- Áno. Dokázali to mnohé výskumy. A vôbec to nemusí byť zakázané jablko zo stromu poznania - postačí aj obyčajný hamburger.

 

Keď napríklad firma MacDonalds oznámila, že v USA sťahujú zo sortimentu hamburger Royal, viditeľne vzrástla chuť zákazníkov práve na tento produkt a jeho spotreba vzrástla.

 

Alebo ďalší príklad - filmové štúdiá zistili, že staré filmy môžu predať ešte raz a lepšie, ak ich uvedú na trh ako takzvané necenzurované vydanie, čiže so scénami, ktoré boli kedysi z filmu vystrihnuté. Túto ľudskú chuť na zakázané dnes cielene využívajú marketingoví stratégovia, predávajúci tovary od výmyslu sveta.

 

- Znamená to, čo je dovolené, už nie je také príťažlivé?

 

- Našťastie, ľudské túžby a záujmy spúšťa mnoho impulzov, nielen zákazy. Ale výskumy naznačili, že ak sa sprístupní zakázaná vec, náš záujem skutočne oslabne. Napríklad keď v jednom štáte USA nariadili, že každý dospelý občan musí vlastniť zbraň, predaj zbraní klesol!!!

 

- Prečo vlastne túžime po zakázanom?

 

- Poháňa nás túžba po voľnosti konania, po slobode, po možnosti výberu.

 

- Platí to aj v láske?

 

- Dokonca veľmi presne. Zakázané lásky prežíva človek takmer vždy vášnivejšie a intenzívnejšie. Psychológovia to nazývajú efektom Rómea a Júlie. Ukradnutá noc lásky so ženatým milencom alebo vydatou milenkou sa stáva nezabudnuteľnou; vydatá žena, ktorú by vlastne cudzí muž nemal milovať, sa môže stať najväčšou láskou jeho života. Tieto silné pocity pritom nemajú nič spoločné s kvalitami milovania. Ich zdrojom je len opojný pocit z prelomenia hraníc a získania slobody.

 

- A čo strach z potrestania?

 

- Strach sa môže zmeniť na rozkoš - ako zmes obáv a nádeje, že všetko dobre dopadne. Strach v tejto situácii vyvoláva rozkoš z telesných závratov (strata pôdy pod nohami), rýchlosti, nespoľahlivých spôsobov uspokojenia a porušovania zákazov. To isté napríklad platí aj pri chuti na sex na „nezvyčajných miestach“.

 

Vezmime si sex v lietadle - je to všetko iné, len nie pohodlné... Ale pocit,  že spolu robíte niečo „nemožné“, vyvoláva u partnerov mimoriadnu blízkosť. A mimoriadne silný tlkot srdca, čiže vzrušenie.

 

- Existuje nejaký biologický základ pre „čaro zakázaného“?

 

- Asi je to zvedavosť. Patrí k základnej „výbave“ ľudí (a mnohých zvierat). Zvedavosť je základom našej schopnosti prispôsobiť sa okoliu. Čím sme zvedavejší, tým viac sa vieme naučiť, a to je dobre. Pri malých deťoch je nutkanie po poznaní také silné, že niektorí psychológovia hovoria o „syndróme horúcej sporákovej platne“. Ak rodičia dieťa neustále varujú pred horúcou sporákovou platňou, len tým podnecujú jeho zvedavosť. Nutkanie dotknúť sa jej sa stáva neodolateľným. Najnovšie výskumy mozgu poukazujú na to, že v jeho systéme pracuje „sieť zvedavosti“. Z vydareného poznávania získame silný pôžitok. „Vydarený“ znamená, že ak zažijeme niečo nové a mozog si to v sieti pospája, odmení nás dávkou dopamínu - hormónu šťastia. A to patrí k rozkoši zo strachu - tušíme, že sa nám núka odmena.

 

- Je to dobré alebo zlé, že sa občas necháme zviesť zakázaným?

 

- Na túto otázku sa nedá odpovedať. Už celé stáročia si vedci nad tým lámu hlavu, ale odpoveď nikto nenašiel. Hrdinovia v rozprávkach a filmoch boli väčšinou odmenení, ak prekročili zakázaný prah. Po tomto odvážnom kroku nasledovalo odkliatie, zlá kliatba sa zrušila. To isté naznačuje aj biblický príbeh: za porušenie boli Adam a Eva vyhnaní z raja. Ale získali tiež niečo dôležité - poznanie. Aj v skutočnom živote musia tí, čo porušia zákaz, istým spôsobom pykať. V tejto komplikovanej téme je jasné len jedno: zákazy a tabu sa menia. Mnohé z toho, čo ešte včera bolo zakázané a spôsobovalo žiadostivosť, je dnes už všedne dostupné. Tento poznatok inšpiroval francúzskeho spisovateľa Jeana Geneta k výroku: „Rozkoš zo zakázaného si možno vychutnať vtedy, keď to človek urobí okamžite. Zajtra to už možno bude dovolené.“

 

                

 

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

topheader.gif 0903 645 108

 

033 645 10 40

 

https://maxximax.myshopify.com

 

ttp://www.dares.btsolution.sk/

 

 

 

Akcia! DUREX GLYDER

ambass25.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://maxximax.myshopify.com

 

 

 rakusky-klub_1-17.jpg

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Fantastický! len 10

4160-1.jpg 

Jelly len 12

jelly.jpg

 

 

kvatrofin-9-2020.jpg

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates