topleft
topright
Dnes je 21.01.2021, Meniny má Vincent

i2.jpg

100% SEX LIVE VOLAJ

 

0988 572 413

0988 500 894

0988 750 154

Akcia! DUREX LONDON

london25.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://maxximax.myshopify.com

 

 

30-a-11-10.jpg

Mladí, sexi chlapci

NAŽIVO!

 

0986 512 493


 

 

 

montecarlo-12-2017.jpg 

 

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!
Sex v starobe
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
30.11.1999
Sex starších ľudí je v našej spoločnosti tabu. Ak si ho náhodou skúsime predstaviť, má pri tom väčšina z nás prinajmenšom rozporuplné pocity. Obvyklé sú rozpaky, hanba alebo dojem nepatričnosti. Nie je zložité si domyslieť, prečo to tak je.

 

Ľudia sa s vyobrazením toho, ako sa starí ľudia milujú, prakticky vôbec nestretávajú. Ale ani o tom nepočujú. Ako keby to neexistovalo. Médiá zaujíma úplne odlišné zobrazenie sexu. To, ktoré oslavuje mladosť, krásu a zdravie.

 

A tak si deduškov aj babičky predstavujeme v úplne iných situáciách: ako klebetia na lavičkách v parku, starajú sa o vnúčatá alebo sú slabí, nemohúci a odkázaní na pomoc druhých.

 

Aká je ale realita?

 

Z jedného z prieskumov, ktorý skúmal intímny život starších ľudí, vyplynulo napríklad to, že 26 percent ľudí, ktorí žijú v domovoch pre seniorov, vyrušil niekedy personál pri sexuálnej aktivite. V 39 percentách išlo o nemanželské dvojice!

 

Ale aj sami lekári sa hanbia opýtať seniorov na ich sexuálny život. Na koho sa potom majú obrátiť tí skôr narodení, keď v sexe narazia na nejaký problém? Navyše ani tí, ktorí úspešne sexuálne žijú, o tom väčšinou nehovoria. Akoby sa hanbili a mali pocit, že sex k starobe to už tak nejako nepatrí.

 

Čo vlastne o intímnom živote starších ľudí vieme?

 

Trebárs to, že má rad nesporných výhod.

 

Starší ľudia sa už neženú za výkonom ako mladí blázni a viac využívajú nekoitálne techniky. Mladšia generácia by si z nich mohli vziať v tomto ohľade príklad.

 

Potreba podávať pri súloži bezchybný výkon vďaka dokonale stoporenému pohlavnému údu už totiž podrazila nohy mnohých mužom, ktorí potom mali problémy s erekciou. Navyše nepriniesla uspokojenie ani ich ženám, pretože väčšina z nich potrebuje dráždiť klitoris, aby prežila orgazmus. Samotná súlož im zvyčajne nestačí, hoci by bola akokoľvek dlhá...

 

Nespornou výhodou sexu v starobe je určitý nadhľad, skúsenosť a pokojnejšie tempo. A možno aj niečo, čo by sme mohli zhrnúť do sloganu: Čím menej športu, tým viac nehy.

 

Seniori sa, samozrejme, stretávajú aj s mnohými ťažkosťami. Muža najčastejšie trápia problémy s erekciou, ženy zase horšie dosahujú vzrušenie a orgazmus. Ich sexuálny život môžu komplikovať aj celkom konkrétne zdravotné problémy. Ale väčšinu dvojíc, ktoré spolu prežili mnoho desiatok rokov, tieto problémy neodradia.

 

Nadhľad nad nedokonalosťou

 

Len si treba zvyknúť na pár vecí: všetko trvá o niečo dlhšie a nie vždy sa to podarí.

 

Ako povedala jedna osemdesiatročná žena: "Som strašne rada, že sa s mojím mužským o sex stále pokúšame, aj keď to zakaždým nedopadne úspešne. Máme sa potom tak nejako radšej. "

 

V tom, ako vyzerá intímny život v starobe, sa často odráža celá história konkrétneho vzťahu.

 

Ak partneri zvládli všetky nástrahy, ktoré im život nachystal a zostal im na staré kolená ešte kúsok vášne i vzájomnej túžby, môže byť ich milovanie dokonca krásne. Nekomplikujú si ho malichernosťami, majú nadhľad nad nedokonalosťou života a dokážu si pri sexe prejaviť všetko, čo sa o sebe za tie roky dozvedeli a čo sa navzájom naučili.

 

Naša spoločnosť nerešpektuje príliš intímny život seniorov. Nie sme pripravení o ňom hovoriť a nechceme si ho ani predstavovať. Ako keby sa starý človek nemohol zamilovávať a prežívať milostnú túžbu.

 

Všetci poznáme príslovie o tom, že láska kvitne v každom veku. Je pekné, keď to platí aj pre lásku telesnú. Tým skôr by bolo fajn, keby sa s ňou starší ľudia nemuseli skrývať.

 

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

topheader.gif 0903 645 108

 

033 645 10 40

 

https://maxximax.myshopify.com

 

ttp://www.dares.btsolution.sk/

 

 

 

Akcia! DUREX GLYDER

ambass25.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://maxximax.myshopify.com

 

 

 rakusky-klub_1-17.jpg

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Fantastický! len 10

4160-1.jpg 

Jelly len 12

jelly.jpg

 

 

kvatrofin-9-2020.jpg

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates