topleft
topright
Dnes je 06.08.2020, Meniny má Jozefína

i2.jpg

100% SEX LIVE VOLAJ

 

0988 572 413

0988 500 894

0988 750 154

Akcia! DUREX LONDON

london25.jpg

 

 

sexka-7-8-2020.jpg  

30-a-11-10.jpg

Mladí, sexi chlapci

NAŽIVO!

 

0986 512 493


 

 

 

sexka-7-8-2020.jpg 

montecarlo-12-2017.jpg 

 

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!
Strach z lásky
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
01.07.2018
Fóbiu z intimity psychológovia definujú ako strach z blízkeho vzťahu s partnerom. Existuje názor, že práve strach z intimity je príčinou klesajúcej pôrodnosti vo vyspelých krajinách, pretože ním trpí okolo 25-30 % všetkého obyvateľstva.                                 

 

Ľudí, ktorí majú strach z intimity, možno viac-menej presne rozdeliť na niekoľko skupín. Preštudujte si nasledujúci zoznam a pokúste sa nájsť samého seba.

 

Nikde ste sa nenašli? Máte šťastie! Znamená to, že blaho rodinného života vás asi neminie a nemusíte sa báť samoty v starobe. Ak ste tu však našli ideálnu charakteristiku seba samého, vyvoďte z toho patričné závery. Zo strachu z intímneho života vás nikto cudzí nevylieči... V tomto smere na sebe musíte popracovať sami.

 

Typ I - ten, čo sa bojí sexu

 

Krajným prípadom strachu z intimity je hrôza z pomyslenia na pohlavný styk. A pritom takto žije celé 1 % mužov.

 

Príčinou takéhoto správania je najčastejšie nesprávna výchova alebo veľmi silný komplex sexuálnej menejcennosti. V prvom prípade chlapcovi v detstve vsugerovali, že svet je skazený, že všetko zlo pochádza z nemravnosti a že po sexe s prostitútkou mu odpadne nos!

 

Druhou príčinou vzniku ťažkej formy fóbie z intimity sú skutočné alebo domnelé fyziologické problémy. Mužovi sa zdá, že má malý penis, príliš slabú erekciu a vôbec ... škaredé a chlpaté nohy. A keď je už raz takýto poľutovaniahodný „netvor“, tak sa schová do najtmavšieho kútika a nikdy nevystúpi do stredu miestnosti, nevyzlečie si nohavice a neľahne si do postele s dievčinou, ktorá by sa pravdepodobne rozosmiala, keby uvidela jeho penis...

 

Typ II - ranný dezertér

 

Povedzme, že chlapcovi sa podarilo prekonať vplyv výchovy... Čo zvyčajne nasleduje v takomto prípade? Takzvaný syndróm ranného hnusu.

 

Večer sa zoznámite s kúzelnou dievčinou, dokonca ju presvedčíte, aby sa za vás vydala, a potom... Spomínate si? Nežiada sa vám na to spomínať? 

 

Ale u niektorých ľudí je to vždy tak. Dokonca ani nemusia čakať do rána, ale ihneď po sexe začínajú pociťovať odpor voči svojej partnerke. Ktorejkoľvek. Aj keby to bola Pamela Anderson.

 

Typ III – nie s každou

 

Stále ešte sledujeme osud toho chlapca z prvého príbehu. Povedzme, že mocný hlas prírody zvíťazil a chlapec už nemá veľké problémy v styku s dievčatami, až na niektoré maličkosti...

 

No zoznam týchto „maličkostí“ môže byť pomerne rozsiahly. Sú takí, ktorí neznášajú orálny sex. Existujú muži, ktorých prejde všetka chuť, akonáhle sa partnerka dotkne ich penisu. Niektorí sa nikdy nevenujú sexu v polohe „psa“. Iní zasa nedovolia partnerke, aby ich hladkala po zadku. Niektorí môžu len s blondínami...

 

A takto by sme mohli pokračovať donekonečna, pretože na úrovni podvedomia predsa len veria, že mama mala pravdu: sex je špinavá záležitosť.

 

Typ IV – pomýlený vodca

 

So samotným sexom nemá problémy. Ťažkosti sa začínajú až potom. Keď partnerka prvýkrát zašteboce: „Miláčik, nechám si u teba zubnú kefku!“

 

To by radšej mohla vziať tehlu a švacnúť ňou takéhoto muža po hlave - určite by reagoval menej dotknuto. Vraj existuje príčina, ktorá núti takýchto psychotikov urputne obhajovať svoju nezávislosť: ide o pomýlený inštinkt vodcu.

 

Úlohou vodcu svorky je chrániť svoje územie pred útokmi súperov. Samice a mláďatá nie sú v jeho očiach predmetom agresie, lebo sa na ne pozerá ako na svoje vlastníctvo. Ale v určitých situáciách dochádza k zlyhaniu tohto inštinktu, napríklad vtedy, ak samec bol sám dlhý čas v úlohe podriadeného. Keď v takomto prípade vylúčime z jeho blízkosti iných samcov a umiestnime tam samicu, bude na ňu útočiť.

 

Typ V – nesmelý

 

Tento typ je veľmi rozšírený medzi mužmi, ktorých detstvo bolo poznačené búrlivým rozchodom rodičov. Psychika, ktorá sa po takomto otrase ako-tak pozbierala, sa rozhodne, že sa bude chrániť: „A už sa ku mne nikto nikdy nesmie ani priblížiť“!

 

Strach zo zaľúbenia, otvorenia sa partnerke a jej následného odchodu je v tomto prípade silnejší ako prirodzená túžba. Jediná žena, ktorú by k sebe pripustili, je dáma, ktorá má na čele tabuľku: „Doživotne verná - s celoživotnou zárukou“.

 

Typ VI - milovník zmeny

 

Tento muž sníva o tom, že nájde tú svoju milovanú, jedinú a neopakovateľnú. Ibaže sa ju zároveň bojí nájsť. Lebo keby sa stretli, zaľúbili by sa jeden do druhého, vzali by sa, mali by výnimočné deti a žili by spolu šťastne až do staroby. A to je nemožné, lebo on uprednostňuje hľadanie, nie nájdenie milovanej ženy. Preto strieda jednu partnerku za druhou, mileniek má na stovky, len stálu partnerku nie.

 

Typ VII - vypočítavý a opatrný

 

Podozrieva všetky ženy z toho, že ho chcú zneužiť. A často sa bojí nie celkom bezdôvodne. Situácia, keď sa dievča vydá za zabezpečeného človeka, len aby mala od neho čo najskôr dieťa a potom si najbližších osemnásť rokov iba užívala, nie je v dnešnom svete nijakým mimoriadne zriedkavým javom.

 

Typ VIII - náročný na city

 

Ide o to, že túžiť po stave večnej zamilovanosti je v puberte svätým právom. Hormóny, atď...

 

Ale potom sa hormonálny ošiaľ utíši a stávame sa rozumnými ľuďmi, ktorí si s blahosklonným úsmevom spomínajú na to, čo vyvádzali ako výrastkovia. Ale nie všetci! Niektorí čakajú celý život, kedy sa toto šialenstvo zopakuje. A nie sú ochotní usadiť sa, lebo čakajú a čakajú...

 

Typ IX - túžiaci po sebarealizácii

 

Prežili spolu desať rokov svorne ako holúbkovia a on potom zrazu odišiel - bez akejkoľvek príčiny.

 

Prečo?

 

Lebo takíto muži nepotrebujú novú lásku na to, aby opustili starú rodinu. Naopak, odchádzajú do neznáma, lebo si raz po večeri spočítali, že im zostáva zjesť ešte 2 700 nedeľných obedov, 750-krát podpísať žiacku knižku, 48-krát ísť na letnú dovolenku a spotrebovať 6 400 balení zubnej pasty, kým skončia svoju pozemskú púť bez toho, že by vykonali niečo veľkého. Vtedy sa chytia za hlavu a pokúsia sa niečo zmeniť. A meniť vlastne nie je čo, okrem rodiny, pre ktorú posledných desať rokov žili. 

 

Čo je to „strach z lásky“

 

Samotný pojem „fóbia z intimity“ je predovšetkým strach vpustiť do svojho života iného človeka: hlboké presvedčenie, že ten druhý je pre mňa nebezpečenstvom.

 

Takáto situácia je dôsledkom konfliktu medzi sexuálnym pudom a brzdiacimi mechanizmami okolitého prostredia. Na jednej strane v nás existuje prirodzená potreba získať si iných, na druhej strane zasa potreba vyhnúť sa neúspechu. Výsledkom konfliktu týchto dvoch potrieb môže byť vznik neurózy.

 

Strach ako jeden z prejavov neurózy brzdí mužovu sexuálnu aktivitu. Obyčajne je to sprevádzané nekonečnými špekuláciami o svojich neúspechoch a fantazírovaním o úspechoch.

 

Súčasne však muž začína preceňovať svoju vlastnú neschopnosť a potrebuje sa chrániť pred zraňujúcimi pocitmi ukrivdenosti, nadmernej citlivosti, niekedy aj mánii vlastnej veľkosti. Jeho správanie v obyčajnom živote zostáva nezmenené, ale reálne vzťahy s partnerkami nezodpovedajú fantáziám. V takom prípade sa muž začína vyhýbať vzťahom alebo sa zúfalo púšťa do stále nových, pričom si so sebou nesie všetky obavy a očakávania z minulosti.

 

                                               xxxxx

 

Čo robiť, ak ste sa spoznali v týchto charakteristikách? Predovšetkým podrobte analýze celý svoj život. Neobviňujte za svoje neúspechy niekoho iného. Čestný dialóg so sebou samým je ťažký, ale kto okrem vás je kováčom vášho šťastia?

 

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

topheader.gif 0903 645 108

 

033 645 10 40

 

http://www.dares.btsolution.sk/

 

 

 

Akcia! DUREX GLYDER

ambass25.jpg

 

 

 rakusky-klub_1-17.jpg

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Fantastický! len 10

4160-1.jpg 

Jelly len 12

jelly.jpg

 

 

kvatrofin-3-18_1.jpg 

 

 

Guličky: len 5,90

3120.jpg

 

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates