topleft
topright
Dnes je 20.09.2020, Meniny má Ľuboslava

i2.jpg

100% SEX LIVE VOLAJ

 

0988 572 413

0988 500 894

0988 750 154

Akcia! DUREX LONDON

london25.jpg

 

 

sexka-7-8-2020.jpg  

30-a-11-10.jpg

Mladí, sexi chlapci

NAŽIVO!

 

0986 512 493


 

 

 

sexka-7-8-2020.jpg 

montecarlo-12-2017.jpg 

 

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!
Plodné a neplodné dni
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
23.06.2017
Rozhodli ste sa pre bábätko? Mali by ste si pripomenúť všetky informácie, ktoré viete o ženskom tele. Aké procesy sa v ňom odohrávajú, ktoré hormóny spôsobujú, že niektoré dni sú plodné a iné zaručene nie. Možnosť mať deti je dar. Ak chcú dvaja ľudia tento dar správne užiť, mali by poznať pravidlá, podľa ktorých sa odovzdávanie nového života riadi. V čase menštruačného cyklu sú dni zaručene plodné a dni zaručene neplodné. Veľmi stručne povedané je otehotnenie najpravdepodobnejšie uprostred medzi dvoma menštruáciami, nemožné pred menštruáciou a nepravdepodobné tesne po menštruácii. Menštruačný cyklus začína prvým dňom menštruácie a končí posledným dňom pred ďalšou menštruáciou. Priemerne trvá asi 30 dní, od prípadu k prípadu väčšinou teda 25 - 35 dní. Pre určenie vrcholu plodných dní potrebujeme vysledovať, kedy u ženy počas jedného cyklu dochádza k ovulácii, teda uvoľneniu vajíčka z folikuly. Práve a len vtedy je žena pripravená k otehotneniu.

 

Ženské pohlavné bunky (vajíčka) majú veľmi obmedzenú dobu životnosti. Po svojom uvoľnení žijú približne šesť až dvanásť hodín a iba po túto dobu je možné splynutie mužskej pohlavnej bunky so ženskou. Mužské pohlavné bunky (spermie) majú svoju dobu životnosti obmedzenú na niekoľko dní. Podľa štúdií majú spermie oplodňovaciu schopnosť 2-3 dni. V optimálnom stave, v čase plodných dní, sa vytvára v tele ženy hlien s takým zložením, ktoré vytvára pre spermie to najvhodnejšie prostredie, v ktorom sa ich životnosť predlžuje, podľa niektorých autorov až na päť dní. Potom oplodniť vajíčko ženy môžu aj spermie, ktoré sa do tela ženy dostali až päť dní pred jeho uvoľnením. Pravdepodobnosť však nie je vysoká. Na druhej strane, čím bližšie po uvoľnení vajíčka sa styk uskutoční, tým väčšia je pravdepodobnosť otehotnenia.

 

 Počas jedného cyklu sa uvoľňuje len jedno vajíčko, je teda nutné vedieť, kedy dochádza u ženy k jeho uvoľneniu. Existuje niekoľko znamení, podľa ktorých môže určiť každá žena svoje plodné dni.

 

Každá žena môže svoje plodné dni určiť pomocou troch nasledujúcich znakov. Prvým z nich je zmena bazálnej teploty, ktorú si žena musí každý deň (okrem dní menštruačných) merať. Ďalej k týmto znakom patrí zmena hlienu a zmeny polohy a konzistencie krčka maternice. Teraz postupne preberieme všetky tri rozpoznávacie znaky.

 

Bazálna teplota

 

Túto teplotu meriame každý deň pokiaľ možno v rovnakom prostredí, čase a v pokoji (bazálna, základná). Najvhodnejší čas je ráno hneď po zobudení. Namerané hodnoty zaznamenávame do tzv. záznamovej tabuľky. Bazálna teplota prebieha počas jedného cyklu v dvoch fázach. Prvá fáza sa vyznačuje teplotami o niekoľko desatín stupňov nižšími, než aké sú teploty v druhej fáze cyklu. Často bezprostredne pred ovuláciou alebo v čase ovulácie dochádza ešte k miernemu poklesu bazálnej teploty. To je teda čas vhodný pre otehotnenie.

 

Hlien maternice

 

V tomto mieste sa dostávame k druhému rozpoznávacímu znaku, ktorým je hlien z maternice. Presnejšie povedané jeho konzistencia a vzhľad. Jedná sa o hlien, ktorý je vylučovaný z krčka maternice. Počas menštruačného cyklu sa veľmi výrazne mení jeho vzhľad.

 

V neplodnom období je hlien hustý a pre spermie tvoria v krčku maternice nepriepustnú bariéru. Cesta k maternici a vaječníkom je teda uzavretá. Navyše zloženie hlienu v tomto období nie je pre životaschopnosť mužských pohlavných buniek priateľské. Toto všetko je príčinou neplodnosti týchto dní.

 

Naopak tesne pred dozretím vajíčka a jeho uvoľnením dochádza k zmene hlienu. Tento sa stáva riedkym a cesta pre spermie sa tak otvára. Spermie už nemusia v krčku maternice prekonávať žiadnu prekážku v podobe hustého hlienu a ľahko preniknú až k vaječníkom. K oplodneniu teda môže ľahko dôjsť, nastávajú plodné dni cyklu. Žena by mala pozorovať charakter hlienu a podľa tohto ďalšieho znaku určiť príchod svojich plodných dní.

 

Tesne po menštruácii býva hlien hustý a žena často zažíva akoby pocit sucha. S blížiacou sa ovuláciou dochádza k zmene.

 

Tesne pred ovuláciou býva tento hlien bezfarebný a veľmi riedky. Veľmi často má pri výtoku hlienu žena pocit, že došlo k úniku moču.

 

Charakter hlienu tvorí hormón estrogén, ktorý určuje, koľko soli a vody hlien obsahuje. Najviac estrogénu sa v tele vyskytuje bezprostredne pred ovuláciou či pri nej. Hlien je bezfarebný a "vodový". Takýto hlien označujeme ako hlien najvyššej plodnosti a treba ho bezpečne rozpoznať. Každý deň robíme zápisy o charaktere hlienu a určujeme vrcholný hlien plodného obdobia, keď je hlien v danom cykle najredší a najelastickejší. Tento deň je zaručene plodným dňom, pretože ako už bolo povedané v tele je najviac estrogénu a dochádza k uvoľneniu vajíčka. A navyše cez tekutý riedky hlien je cesta k pohlavnej bunke ženy plne otvorená.

 

Krčok maternice

 

Tretím rozpoznávacím znakom je zmena krčka maternice. Tento si každá žena môže sama nahmatať a určiť jeho polohu a stav. Najlepšia poloha pre jeho nahmatanie je pri drepe, popr. v stoji s jednou nohou opretou o vyšší predmet, napr. stoličku.

 

Teraz len krátka poznámka: z hygienických dôvodov je nutné, aby ruka pri samovyšetrovaní bola vždy starostlivo umytá a nechty pokiaľ možno ostrihané (mohlo by dôjsť k poraneniu). Žena zavedie ukazovák či prostredník do pošvy a nahmatá krčok maternice. V čase tesne po menštruácii je čípok tvrdý, nízko položený a otvor maternice na jeho vrchu uzavretý. Krčok maternice je teda dobre hmatateľný, pretože sa nachádza bližšie k vchodu pošvy. S blížiacou sa ovuláciou začína čapík mäknúť a posúva sa hore, zároveň sa na jeho povrchu otvára bránka. Krčok maternice je tak pre ženu horšie dosiahnuteľný. Po jeho nahmataní žena porovná jeho stav s predchádzajúcimi dňami, v ktorých si samozrejme viedla podrobné záznamy o polohe a stave maternice. Ak zistí "mäknutie" maternice a jeho posun nahor, je zrejmé, že sa blížia plodné dni. Po ovulácii dochádza pomerne rýchlo k ďalšej zmene čapíka, ktorý klesá a stáva sa tvrdým asi ako chrupavka. Bránka sa uzatvára. Plodné dni skončili.

 

Záznamová tabuľka

 

Pre zaznamenanie vyššie uvedených troch znakov sa odporúča vypĺňať takzvanú záznamovú tabuľku. Pre každý jednotlivý cyklus sa vypĺňa jeden list. Do tabuľky sa zapisuje denne meraná teplota (vždy v rovnaký čas), charakteristiky hlienu (vzhľad, subjektívne pocity sucha či vlhka), poloha a stav krčka maternice. Mimo tieto uvedené údaje zachytáva tabuľka ostatné údaje ako sú bolesti či napätie v prsníkoch, bolesť v podbrušku, pohlavný styk atď. Zapisujeme tiež okolnosti ovplyvňujúce teplotu. Môže sa totiž stať, že v určitý deň nameranú teplotu môže ovplyvniť nejaká nezvyčajná príhoda alebo udalosť a my by sme zaznamenali nejakú netypickú teplotu. Je vhodné mať príčinu tejto výnimky na zreteli, preto sa tieto okolnosti do tabuľky tiež zapisujú. Tieto okolnosti môžu byť napríklad choroba, alkohol, stres.

 

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

topheader.gif 0903 645 108

 

033 645 10 40

 

http://www.dares.btsolution.sk/

 

 

 

Akcia! DUREX GLYDER

ambass25.jpg

 

 

 rakusky-klub_1-17.jpg

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Fantastický! len 10

4160-1.jpg 

Jelly len 12

jelly.jpg

 

 

kvatrofin-9-2020.jpg

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates