topleft
topright
Dnes je 06.08.2020, Meniny má Jozefína

i2.jpg

100% SEX LIVE VOLAJ

 

0988 572 413

0988 500 894

0988 750 154

Akcia! DUREX LONDON

london25.jpg

 

 

sexka-7-8-2020.jpg  

30-a-11-10.jpg

Mladí, sexi chlapci

NAŽIVO!

 

0986 512 493


 

 

 

sexka-7-8-2020.jpg 

montecarlo-12-2017.jpg 

 

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!
Ako telo reaguje na zamilovanosť
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
30.05.2017
Takzvané motýle v žalúdku, rýchly tlkot srdca, trasúce sa kolená - takto povedzme vyzerá zamilovanie medzi študentmi na strednej škole. U dospelých ľudí sú tieto stopy tiež citeľné, ale už nie natoľko. Na začiatku vzťahu v ľudskom tele dochádza k mnohým zaujímavým reakciám v celej nervovej sústave. Pracujú aj hormóny, ktoré sa vylučujú do tela zo žliaz s vnútornou sekréciou. Tieto procesy môžu byť mnohokrát tak silné, že ich niektorí odborníci prirovnávajú k podobným účinkom, aké spôsobuje užívanie drog. Človek totiž zažíva rovnakú eufóriu a mozog zaplavia rovnaké látky (dopamín, adrenalín i.), ako to je pri drogovej závislosti.

 

Klinická sexuologička Kat Van Kirková uviedla, že tieto chemické látky sa do tela uvoľňujú v rôznych momentoch zoznamovania s novým partnerom a pomáhajú tak tvoriť vzájomné puto. Dodáva, že rovnako ako u drog platí, že čím dlhšie a viac času s partnerom trávite, tým viac sa stanete závislí.

"Opití láskou"

 

Ak si dáte pár pohárov vína, s najväčšou pravdepodobnosťou prídete o zábrany, strach aj úzkosť, naopak budete viac otvorení a zhovorčiví. To má za následok hormón oxytocín, ktorý je tiež označovaný ako hormón lásky.

 

Vedci z Birmingham University tvrdia, že oxytocín na jednej strane a alkohol na druhej, hoci pôsobia na rozdielne časti v mozgu, majú podobné účinky na ľudské telo.

 

Adrenalín, vinník červenajúcich sa líčok

 

Je to adrenalín, ktorý môže za spotené dlane, žeravé, červené tváre a dekolt. Tepová frekvencia rastie, rovnako tak sa prehlbuje aj úzkosť. Tento pocit väčšinou zažívame pri počiatočných schôdzkach a vzájomnom "oťukávaní".

 

 

Chorí láskou

 

Nie je vám dobre, cítite sa pod psa a možno ste tiež stratili chuť do jedla? Možno je to spôsob, ako vám vaše telo hovorí, ako veľmi máte radi osobu, s ktorou sa v poslednej dobe vídate.

 

"Choroba z lásky môže spôsobiť stresový hormón kortizol, ktorý sťahuje krvné cievy v žalúdku, takže sa môžete cítiť zle," vysvetľuje doktorka Kirková. Nemusíte sa ale báť. Tento pocit zvyčajne vymizne po nejakej dobe, presnejšie povedané vtedy, keď sa s náprotivkom viac spoznáte, a opadne počiatočná nervozita.

 

 

Obklopovanie sa milovanou osobou

 

Spoločné fotky ako tapeta mobilu, počítača, tabletu. Väčšina zamilovaných sa rada a hojne obklopuje svojím náprotivkom v čase jeho neprítomnosti aspoň v podobe fotiek. Prečo? Môže za to dopamín.

 

"Ten má na mozog rovnaký účinok ako kokaín. Stimuluje túžbu a súvisí tiež s intenzívnou rozkošou, "vysvetľuje Kirková. Inými slovami je úplne normálne, ak počas dňa, keď narazíte na partnerovu fotografiu, záhoríte vriacim citovým vzplanutím a pocítite príval nečakané energie.

 

 

Ženám, ktoré milujú, zmäkne hlas

 

Ak ste zamilovaná a prehlbuje sa vaše partnerské puto, môžete si okrem iného všimnúť aj veľmi zaujímavé zmeny. A to tónu hlasu, ktorým hovoríte vo vyššej tónine, než je u vás bežné.

 

Podľa štúdie uverejnenej v roku 2011 v Journal of Evolutionary Psychology vedci zistili, že keď ženy hovorili s fyzicky príťažlivými mužmi, ich hlas mal tendenciu sa zvýšiť a tiež znieť viac žensky a jemnejšie.

 

 

Vzťah na "odvykačke"

 

Ďalším obvyklým faktorom, ktorý sa prejavuje vo vzťahu, kedy jednému na druhom veľmi záleží, je strach. "Ak sme od svojich milovaných polovičiek oddelení na kratší alebo dlhší čas, môžeme reagovať ako odvykajúci narkoman," hovorí Serena Goldsteinová, lekárka z New Yorku.

 

"Môže za to hormón uvoľňujúci kortikotropín, ktorý je stresovým hormónom. Prispieva k úzkosti a depresii. "

 

S týmto sa najviac stretávajú páry, ktoré fungujú na diaľku. Rada od lekárky znie: naučte sa s tým vyrovnať. "Veľa pomáha častý, aspoň audiovizuálny kontakt."

 

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

topheader.gif 0903 645 108

 

033 645 10 40

 

http://www.dares.btsolution.sk/

 

 

 

Akcia! DUREX GLYDER

ambass25.jpg

 

 

 rakusky-klub_1-17.jpg

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Fantastický! len 10

4160-1.jpg 

Jelly len 12

jelly.jpg

 

 

kvatrofin-3-18_1.jpg 

 

 

Guličky: len 5,90

3120.jpg

 

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates