topleft
topright
Dnes je 29.05.2020, Meniny má Vilma

switzerland-eroticjobs-7-2019.jpg 

 

 

 

 

i2.jpg

100% SEX LIVE VOLAJ

 

0988 572 413

0988 500 894

0988 750 154

Akcia! DUREX LONDON

london25.jpg

 

 

30-a-11-10.jpg

Mladí, sexi chlapci

NAŽIVO!

 

0986 512 493


 

 

 

montecarlo-12-2017.jpg 

 

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!
Sex pre zdravie
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
20.05.2017

Jedno z najväčších ľudských potešení má pre naše zdravie aj veľké a významné zdravotné výhody. Sex pôsobí preventívne proti srdcovému infarktu, odvracia chrípku a má niekoľko ďalších benefitov, ktoré môžu zabezpečiť dlhší a zdravší život.

 

                        Na dobrý spánok

Mnoho dôkazov naznačuje, že milovanie má veľmi významný vplyv na ľudskú psychiku. Počas milovania a orgazmu sa do tela uvoľňuje "koktail" endorfínov, telo sa dostane do opojného stavu, uvoľní sa a zažíva pocit extázy.

 

U oxytocínu, ktorý sa do tela počas sexu uvoľňuje, bolo preukázané, že robí ľudí štedrejšími a milším voči svojim partnerom a tiež ľahšie "ukolíše" k spánku. Spúšťa sa už pri prvých 20 minútach objímania a ženy ho produkujú až štyrikrát viac ako muži. 

 

                       Sex pre šťastie

Ďalším kľúčovým hormónom je serotonín, ktorý v tele pôsobí ako antidepresívum. Je tiež jedným z hlavných dôvodov, prečo sa ľudia po milovaní cítia šťastní a pokojní. Štúdie ukázali, že sexuálne aktívne ženy v dlhodobých vzťahoch prejavovali nižšie riziko depresie ako ženy, ktoré žili vo vzťahu s minimom milostných radovánok. Štúdie sa zúčastnilo 300 žien, viedol ju americký psychológ Gordon Gallup a bola publikovaná v Archives of Sexual Behaviour. Psychológ tiež špekuloval nad domnienkou, že semeno obsahuje niekoľko hormónov, ktoré môžu mať vplyv na zlepšenie nálady v prípade, že sa absorbujú cez stenu pošvy do krvného obehu.

 

                          Dobrý pre srdce

Sex trikrát týždenne znižuje riziko srdcového infarktu a mozgovej mŕtvice až o polovicu, hlása štúdie Queens University z Belfastu. Vedci tiež spolu s tým upozorňujú na veľmi známu a mylnú informáciu, a to, že sú muži pri milovaní vystavení vyššiemu riziku srdcovej príhody.

Podľa nich neexistuje žiadny dôkaz, že by muži okolo 40 a 50 rokov, ktorí majú pravidelný sex, boli vystavení zvýšenému riziku srdcovej príhody.

"Pokiaľ ide o sex, je to forma cvičenia. Dá sa prirovnať k dlhej prechádzke, alebo chôdzi hore a dole po schodoch. Ak je človek inak fyzicky fit, nemalo by existovať žiadne zvýšené riziko srdcovej príhody, "povedal kardiológ Garam Jackson z Guy's & St. Thomas Hospital.

 

                         Proti prechladnutiu

Pravidelný sex môže tiež posilňovať imunitu proti nachladnutiu a chrípke. Milovanie raz alebo dvakrát týždenne bolo úzko prepojené s vyššou imunitou. V štúdii figurovalo 11 dobrovoľníkov, ktorí uviedli pravidelnosť milovania v uplynulom mesiaci. Potom im boli odobraté vzorky, z ktorých sa skúmala ich imunitná odpoveď.

 

Tí, ktorí mali sex raz týždenne alebo menej, vykazovali vyššiu hladinu imunoglobulínu (látka, ktorá je súčasťou imunitného systému a je dôležitá v boji s baktériami a vírusmi) než ostatní, ktorí sa zdržali odpovede. Naopak ľudia, ktorí viedli aktívnejší milostný život, vykazovali až o 30% vyššie hodnoty než ostatní.

 

                         Kvalitnejší a dlhší život

Jedna z najväčších štúdií o dlhovekosti zistila, že ľudia, ktorí sa milujú menej ako raz mesačne, sú až dvakrát viac ohrození predčasným úmrtím, než tí, ktorí sa milujú aspoň dvakrát týždenne.

 

"Sexuálna aktivita u mužov má na ich zdravie s najväčšou pravdepodobnosťou ochranný účinok," hovoria lekári.

 

                         Sexom proti neplodnosti

Páry snažiace sa o počatie potomka často sexuálne abstinujú, aby potom muži ejakulovali rýchlejšie a efektívnejšie a zvýšila sa tak pohyblivosť spermií.

 

"Ak sa spermie dlho zdržujú v semenníkoch, rýchlejšie uhynú. Ak má muž nižší počet spermií, ich kvalitu a počet môže zvýšiť práve pravidelným sexom, "hovorí gynekologička Gillian Lockwoodová, lekárka Midlands Fertility Service.

 

Predbežné výsledky štúdie austrálskych vedcov ukazujú, že u mužov, ktorých spermie vykazovalo poškodenú DNA, veľmi pomohla denné ejakulácie. Tá znižovala poškodenia až o 12%.

 

"Pokiaľ ide o sex, plodnosť a oplodnenie, je ďaleko lepšie milovať sa častejšie,  než zriedkakedy," odporúča doktorka Lockwoodová.

 

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

topheader.gif 0903 645 108

 

033 645 10 40

 

http://www.dares.btsolution.sk/

 

 

 

Akcia! DUREX GLYDER

ambass25.jpg

 

 

 rakusky-klub_1-17.jpg

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Fantastický! len 10

4160-1.jpg 

Jelly len 12

jelly.jpg

 

 

kvatrofin-3-18_1.jpg 

 

 

Guličky: len 5,90

3120.jpg

 

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates