topleft
topright
Dnes je 29.01.2020, Meniny má Gašpar

Elegant: len 8,35

9645.jpg

 

Erection: len 12,60

erection.jpg

 

 

Čo viete o potencii?
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
20.12.2016
Dnes muži vedia, že vo veku 24 či 25 rokov boli na vrchole, no potom to ide s ich potenciou z kopca: prestávajú sa zaujímať o to, ako zabrániť orgazmu, ale čítajú, ako ho privodiť.

 

Pretože vedia, že deň, keď to už nepôjde vôbec, je niekde vpredu; a zostanú z nich len starí muži, ktorí budú myslieť už ak na starenku v reklame na olivový olej.

 

No medzitým príde obdobie, ku ktorému sa nerád priznáva každý muž – obdobie experimentovania: napríklad si dáva do nohavíc každé ráno kocky ľadu, pretože si myslí, že nízka teplota rozhýbe potenciu. Alebo študuje príručky, ktoré odporúčajú ráno v posteli si masírovať semenníky tak, že každý natiahne 50krát až po hranicu bolesti. Aj to má vraj stimulovať potenciu.

 

- Kedy sa prebúdza žiadostivosť?

 

- V 10.- 11.rokoch sa začína vedomá autoerotika: chlapec objavuje vlastné telo. Priemerne v 15,2 roku sú chlapci po prvý raz zamilovaní, prvý sexuálny styk nasleduje asi jeden a pol roka po tom. Toľko štatistika. Niektorí chlapci sa však zaujímajú o ženy veľmi skoro, iní štartujú opozdene.

 

 

- Kedy môže chlapec zistiť, že je homosexuál?

 

- Ako dlho trvá orientačná fáza, závisí od množstva faktorov, u niektorých sa neskončí nikdy, neistota trvá celý život. Podľa štatík zistí chlapec, že je orientovaný inak ako ostatní v 13,4 rokoch.

 

 

- Sú všetci muži poháňaní pudmi?

 

- Zdá sa, že mužské pudy sú naliehavejšie ako ženské. O sexuálnej túžbe sa hovorí: Muži ju majú, ženy ju dostanú.

 

 

- Mám ho dosť veľký?

 

- Priemerný penis je vraj veľký 13 až 17 centimetrov. Ale posledné skutočne presné merania dokazujú, že priemerný úd meria 12,6 cm. Normálna dĺžka je podľa urológov všetko medzi 11,5 a 18 cm.

 

 

- Prečo sú semenníky také citlivé?

 

- K semenníkom by sa mali muži správať veľmi pozorne, pretože produkujú spermie a dôležitý sexuálny hormón testosterón – a sú citlivé. Kvôli produkcii semena musia mať o dva stupne nižšiu teplotu ako telo. Preto je pokožka semenníkov taká tenká a obsahuje extrémne veľa potných žliaz. Pod nimi sa nachádza citlivá vrstva svalových žíl. Keď sa uvoľnia, oddelia sa semenníky od teplého tela a povrch vačku sa zväčší.

 

 

- Čo škodí potencii?

 

- Všetko, čo škodí prekrvovaniu a celkovej kondícii: fajčenie, alkohol, nedostatok pohybu, ucpaté cievy, ale aj cukrovka. Okrem toho aj stres, plné brucho a únava znižujú libido.

 

 

- Ako dochádza k “mokrým snom”?

 

- Skoro ráno je hladina testosterónu najvyššia, preto sa nadprodukcia ejakulátu uvoľňuje počas určitých fáz spánku. Takéto “polúcie” znamenajú začiatok puberty a končia spravidla v 20-tich či 30-tich rokoch.

 

 

- Škodí masturbácia?

 

- Naopak. Každá sexuálna aktivita zvyšuje hladinu testosterónu a testosterón vplýva na sexuálny život. Pri zastavení výronu sekrétu sa odporúča dva až tri razy do týždňa priložiť ruku k dielu.

 

 

- Čo vyšetruje urológ?

 

- Prešetruje semenníky, čo do veľkosti, stvrdnutia, kŕčové žily. Lekári odporúčajú dať sa preventívne vyšetriť už v tridsiatke, pretože rakovina semenníkov je najrozšírenejšou rakovinou u 20 až 40-ročných mužov.

 

 

- Kde má muž svoje citlivé miesta?

 

- Veľa mužov má najerotickejšie zóny na žaludi a semenníkoch. Aj oblasť análneho otvoru a bradaviek môže byť veľmi citlivá.

 

 

- Čo zabíja vášeň?

 

- Ak obaja partneri nikdy nehovoria o sexuálnych túžbach, očakávaniach a sklamaniach, čoskoro zabije rutina ich iskru. Aj očakávanie, že vášeň bude vždy prítomná a perfektná, je kontraproduktívne.

 

 

- Môžu muži predstierať orgazmus?

 

- Samozrejme. Kontrakcie ejakulujúceho penisu nepostrehne žena vždy. Môže sa pozrieť, či nájde ejakulát, aj keď je jeho  množstvo vždy rozdielne. Pri druhom raze je toto množstvo vždy menšie.

 

 

- Existuje ejakulácia bez orgazmu?

 

- Áno. K tzv. ejakulácii bez citov môže dôjsť pri ochoreniach nervov. A navyše existuje aj orgazmus bez erekcie.

 

 

- Môžu to obrezaní muži robiť dlhšie?

 

- K tomu neexistujú žiadne štúdie.

 

 

- Ako často je to vlastne normálne?

 

- Ankety ukázali, že u 20-40 ročných je to dva až tri razy do týždňa, u 50-80 ročných šesťkrát za mesiac. Takýmto “normám” však netrebai priladať príliš veľký význam, pretože kto už odpovedá na otázky sexu pravdivo? Normálne je, čo sa každému páči – raz častejšie, raz zriedkavejšie. Dôležité nie je, či spadáte do normy, ale či dokážete odhlaliť problém.

 

 

- Čo robiť, keď sa spraví priskoro?

 

- Väčšina mužov myslí, že ejakulujú priskoro. Asi u troch štvrtín mužov sa orgazmus dostaví dve minúty po začiatku sexuálneho spojenia. Problém je to však až vtedy, keď tým trpí muž, alebo jeho partnerka. Americký sexuálni experti odporúčajú v tomto prípade tento tréning: nechať sa stimulovať rukami a krátko pred ejakuláciou zadržať, predýchať, upokojiť sa a až potom pokračovať.

 

 

- Má penis vlastnú vôlu?

 

- To nemá. Niekedy to síce tak vyzerá, keď muž a penis nespolupracujú: napríklad, keď falus na seba upozorňuje nevhodnou erekciou, nechá však svojho pána v štichu, keď má ísť na vec.

 

 

 

- Majú muži prechod?

 

- Tzv. prechod u muža je vedecká hádanka. Isté je: hormonálna hladina sa vekom mení, nikto však nevie, čo to znamená. Existujú muži sa vysokou hladinou testostónu, ktorí sú impotentní, pričom starci s nižšou hladinou testosterónu sú ešte sexuálne aktívni.

 

 

- Skončí niekedy potreba sexu?

 

- Štúdie ukazujú, že sex je dôležitý aj pre starších mužov. Mení sa len jeho význam: frekvencia sexuálneho styku prestáva byť taká dôležitá.

 

 

- Ako starne penis?

 

- Penis malého chlapca je spáč. Len počas snenia sa niekedy postaví. Úd dospievajúceho má veľkú silu. Je veľmi často veľmi tvrdý aj bez stimulácie. Pri ejakulácii je výron veľmi silný a strieka na všetky strany. Ak je príliš silný tlak, stane sa to aj počas spánku. V 20. až 30. rokoch môžeme spozorovať známky dospelosti: mokré sny sú zriedkavejšie, erekcia nie je až taká intenzívna, a niekedy je potrebná priama stimulácia, aby sa penis stoporil. V 40. až 50. rokoch niekedy erekcia vynechá a ak pominie, je ťažké opäť ju vyvolať. Potreba orgazmu sa znižuje a množstvo ejakulátu tiež. V 50. až 70. rokoch už penis nie je zväčša taký tvrdý ako predtým. Muž je psychicky ale aj fyzicky ťažšie vzrušiteľný. Potrebuje viac času na ejakuláciu a nestane sa tak zakaždým. Semeno skôr vyteká ako strieka a ak ejakulácia prebehla, trvá aj niekoľko dní, kým sa penis dokáže znovu stoporiť.

 

 

- Čo robiť, keď tvrdosť nie je dostatočná?

 

- Niekedy pomáhajú lieky, ktoré rozširujú cievy a urýchľujú prietok krvi. Tieto prostriedky pôsobia na potenciu, nie však na libido. Ak muž nemá chuť an svoju partnerku, nepomôže žiadna pilulka.

 

 

- Aké veľké je nebezpečenstvo úmrtia pri sexe?

 

- Pri pohlavnom styku sa tep zvýši zriedkavo na 120 úderov za minútu a systolický tlak stúpne na 170 mmHg. Sex je teda rovnako zaťažujúci ako domáce práce. Prostriedky na zvýšenie potencie teda nezvyšujú riziko infarktu.

 

 

 

- Prečo si muži so stúpajúcim vekom hľadajú mladšie ženy?

 

- Mladá žena po boku staršieho muža znamená u nás metaforu: „Hej, ešte môžem!“. Mladá žena znamená moc, vplyv a potenciu. A tak môže byť takýto pár podvedomým pokusom, utiecť starnutiu a blízkosti smrti. Starnúci muž zažíva s mladou ženou aj inšpirujúcu silu života, je inak vnímaný ako rovnako starou partnerkou. Keď sa staroba a mladosť inšpiruje, môže to byť pre oboch veľmi príjemné. 

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Nové! len 9,90

4374.jpg

 

Bed of Roses: 20 Eur

9826.jpg

 

 

 

Sex live

25-3-08.jpg

Vášeň, vzrušenie

a túžba vyskúšať

si niečo nezvyčajné.

To som ja.

 

VOLAJ

0986 512 499

 

 

Škrtiace krúžky

7082.jpg

 

 

 

Vibrátor: len 11,70

4187-1.jpg

 

Krém pre ženy: 10,80

g-power.jpg

 

 

Sex live

25-3-09.jpg

Máš chuť na

rýchlovku so

zrelou ženou?

ZAVOLAJ

0988 750 154

 

Násadky: len 3,80

7035.jpg

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates