topleft
topright
Dnes je 12.07.2020, Meniny má Nina

Análny kolík: len 5,80

9988-1.jpg

 

 

Guličky: len 6,90 Eur

3122.jpg

 

 

Putá: len 6,40

puta.jpg

 

 

Chorobná žiarlivosť icon_zdravie.png
Hodnotenie čitateľov: / 6
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
22.05.2013

2-b-11-11.jpg Žiarlivosť je choroba ako každá iná. Má svoje príznaky, inkubačnú dobu a zostávajú po nej následky. MUDr. Miroslav Plzák často opakoval, že pre vzťah ani manželstvo sa absolútne nehodia žiarlivci, alkoholici a muži odťahujúci sa od práce. Mal pravdu. Pacient postihnutý žiarlivosťou je väčšinou nevyliečiteľný. Choroba sa dá liečiť, ale kardinálnym problémom býva neochota "chorého" liečbu podstúpiť.

 

Rýchlo preč

Žiarlivosť môže byť súrodenecká, profesijná, partnerská alebo manželská. Tá posledná je snáď najhorší variant, ktorý v malej dávke vzťah podporí, ale vo veľkom množstve ho zabije a v tom najhoršom dokonca zabije jeden partner druhého. Veľkým šťastím je, keď partneri začnú žiarliť až v manželstve. Vstupovať totiž do vzťahu s podobnou záťažou je prejavom víťazstva naivnej viery nad rozumom. Kto mal za partnera žiarlivca, iste vie, ako sa v tomto vzťahu ťažko žije. Žiarlivý partner je podozrievavý aj v situáciách, kedy je očividné, že na žiarlenie dôvod nie je. Takýto partner nežiarli len na kolegu v práci, suseda či brata. Žiarlivý muž žiarli aj na kamarátky, kolegyne, matku či sestru svojej partnerky. Rovnako sa prejavuje až žiarlivá žena. Neplatí, že by ju zneistili iba manželove kolegyne či kamarátky zo štúdií. Žiarli rovnako tak na manželku brata svojho manžela, manželových kamarátov z futbalu a iné osoby, ktoré sa práve objavia v blízkosti jej partnera.

 

Večná neistota

Títo ľudia sú sužovaní stálymi obavami, že ich partner im bol neverný, mohol byť neverný, alebo ich zožiera hoci to, že sa lepšie zabávajú s niekým iným ako práve s nimi. Takéto osobnosti sa danými myšlienkami neustále zaoberajú. Kontrolujú, podozrievajú, vypočúvajú. Bohužiaľ, nie je v ľudských silách dať im odpoveď, ktorá by ich podozrenia zbavila. Nie je takej odpovede, ktorá by ich uistila, že ich podozrenia sú len vymyslené. Nech odpoviete čokoľvek, často nasleduje ďalší kruh domnienok, inšpirovaných "nevinnou" odpoveďou. Ale skôr ako začnete žiarlivého partnera súdiť, mali by sme rozlíšiť, či ide len o situačnú žiarlivosť alebo či ide naozaj o "žiarlivostnú" osobnosť. Situačná žiarlivosť je vyvolaná reálnym podozrením, že by partner mohol byť neverný. Dôkaz je často chabý, ale stačí na to, aby rozpútal kruh žiarlivých myšlienok. Prejavy žiarlivosti v tomto prípade miznú s odstupom niekoľkých týždňov, keď situácia pominie.

 

Žiarlivý partner

Čo robiť, keď je partner žiarlivý?

1.Nechajte partnera vyhovoriť sa. Neprerušujte ho, neodchádzajte z miestnosti, v pokoji ho vypočujte.

2.Na žiarlivé otázky neodpovedajte. Nenechajte sa vmanipulovať do situácie, kedy sa musíte obhajovať a znášať dôkazy o svojej nevine.

3.Každá odpoveď, ktorou sa bránite, len rozdúcha ďalší prúd žiarlivých otázok.

4.Uisťujte partnera o svojich citoch k nemu: "Mám ťa veľmi rada, záleží mi na tebe, som s tebou rada." Za žiarlivými scénami sa často skrýva túžba po obyčajnej istote.

5.Ak partner aj naďalej pokračuje v žiarlivých otázkach, prejdite v pokoji na iné aktuálne témy: "Nevieš, čo dnes dávajú v televízii?"

6.Ak je partner stále taký urputný vo svojich žiarlivých scénach, hovorte o jeho probléme ako o chorobe a v pokoji mu odporučte vyhľadať odbornú pomoc.

 

Ja som žiarlivý

Ako kontrolovať seba samého?

1.Snažte sa kontrolovať svoje myšlienky tak, aby ste sa vyhli zovšeobecneniu. Vyvarujte sa všeobecných záverov typu: ona ma podvádza, je mi neverná.

2.Sám sebe opíšte situáciu, ako sa v nej cítite: cítim sa neistý, pretože partnerka prišla o desať minút neskôr. Zneisťuje ma to, že neviem, kde bola.

3.Strážte si negatívne myšlienky o sebe samom: som každému na smiech, všetci vedia, že ma podvádza. Som nula.

4.Ak sa pristihnete pri týchto negatívnych myšlienkach, rázne si povedzte: STOP! Toto nie, takto sa sám týrať nebudem.

5.Postupne a pomaly si zvykajte na neistotu: dnes prišla neskôr, ale nebudem sa jej pýtať, napätie vydržím a vydržím aj neistotu, ktorú v sebe mám. Napätie pominie do 20 minút.

6.Nabudúce si pridajte ďalšiu úlohu: pustím ju samotnú do fitnesu a nebudem sa vypytovať, kto tam bol.

7.Nehanbite sa za svoju úlohu odmeniť.

8.Pamätajte, že žiarlivosť dokáže zničiť aj veľmi dobrý vzťah.

9.Ak cítite, že problém sami nezvládnete, nebojte sa vyhľadať odbornú pomoc.

 

Akákoľvek žiarlivsť je všeobecne patologická vlastnosť. Vtieravá a neodbytná myšlienka býva príznakom závislých osobností - to znamená napríklad alkoholikov či neurotických osôb, nesamostatných a neistých. Paradoxne býva často žiarlivosť vnímaná ako nejaký prejav veľkého citu! Je to absurdné. Žiarlivec je predovšetkým sebec, egoista, ktorý chce, aby sa mu za jeho cit dostalo okamžitej a najlepšie trvalej odmeny - vo formen bezvýhradnej oddanosti. U alkoholikov je žiarlivosť spojená s úbytkom potencie, u starých ľudí býva niekedy smiešnym príznakom sklerotickej demencie. Je potrebné si uvedomiť, že žiarlivec vníma všetku skutočnosť skreslene, emotívne a túto skutočnosť prispôsobuje svojim vnútorným pocitom. Z každého nápadu je schopný vytvoriť konštrukciu - obludnú a nezmyselnú, ktorú on považuje za samozrejmú. Je naivné si myslieť, že žiarlivca nejakým logickým argumentom môžete presvedčiť o realite. Nepripustí ju a vopred odmieta všetko, čo sa nezmestí do jeho predstavy. Zdá sa, že jediným účinným prostriedkom, ako sa vyhnúť žiarlivcovi, je - útek! Žiarlivosť nie je korenie lásky a partnerského vzťahu, ale ťažký korozny jed, ktorý nakoniec zničí všetko ostatné - a to až do základu!

 

Komentár
Pridaj
Alan - I never thought I wo IP:188.143.234.155 | 2015-12-22 17:09:25
I never thought I would find such an everyday topic so enhrialltng!
Ramla - That's really thinki IP:188.143.234.155 | 2015-12-22 19:51:17
That's really thinking at an imssrepive level
AthienAradrizkhi - That's a clever answ IP:188.143.232.32 | 2015-12-26 09:07:23
That's a clever answer to a tricky quotsien http://wzcruulnrw.com [url=http://iozwnfuijn.com]iozwnfuijn[/url] [link=http://fcfjtiauaj.com]fcfjtiauaj[/link]
Aiden - You saved me a lot o IP:188.143.232.32 | 2015-12-28 23:03:59
You saved me a lot of halsse just now.
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

topheader.gif 0903 645 108

 

033 645 10 40

 

http://www.dares.btsolution.sk/

 

 

 

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Long Act:11,85 Eur

loac.jpg

 

 

Lubrikant: len 7,80

lub.gel.jpg

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates