topleft
topright
Dnes je 24.02.2020, Meniny má Matej

Elegant: len 8,35

9645.jpg

 

Erection: len 12,60

erection.jpg

 

 

Kožná erotika
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
18.09.2016
Do sexuality sa zapájajú všetky naše zmysly. Ako sme sa učili už v škole, je týchto zmyslov päť: zrak, čuch, chuť, sluch a hmat. Najdôležitejším sexuálnym zmyslom je však nepochybne ten posledný. Aj ľudia, ktorí prišli o zrak, o čuch, prípadne sluch či chuť, ale nie o hmat, môžu viesť aktívny pohlavný život. V porovnaní s ostatnými zmyslami má hmat aj ďalšie zvláštnosti. Býva prvým zmyslom, ktorým vnímame okolitý svet. Začína to vnútri materského tela a pokračuje bezprostredne po narodení láskajúcimi materskými dotykmi. Pre dojčatá sa stáva celý povrch tela orgánom zmyslovej rozkoše. Z týchto prežitkov sa potom vyvíja jeho neskoršia sexualita.

 

K prejavom hmatovej rozkoše patrí aj kúpanie a sprchovanie. Potreba čistoty iste hrá úlohu, v pozadí ale stojí predovšetkým pocit slasti. Všimli ste si, ako už dojča radostným mávaním rukami a nohami dáva najavo radosť z kúpeľa? A takou jemnou masážou začína nejedna ľudská sexuálna aktivita.

 

Súčasťou sexuálneho dráždenia však bývajú i dotyky kože na kožu, šteklenie vlasmi a ochlpením, vnímanie telesného tepla a tvarov tela, vlhkosť slizníc, bozkávanie, sanie alebo olizovanie.

 

Prednosť však dostáva predovšetkým vzájomné hladenie. A tu sa dostávajú k slovu erotogénne zóny - teda oblasti, ktoré ľudia pri milostných aktivitách preferujú a ktorých dráždenie im prináša príjemné erotické pocity a uspokojenie.

 

Predovšetkým sú to oblasti okolo telesných otvorov: genitálií, konečníka, úst, očí alebo vonkajšieho zvukovodu. Okrem prsných bradaviek k nim patria aj miesta, kde je jedinec šteklivý. Slasť zo šteklenia a škrabania je u človeka evolučne zakotvená a prejavuje sa už v ranom veku. Malé deti robia pri šteklení trhavé pohyby, so smiechom sa odťahujú a odrážajú štekliacu ruku. (Je zaujímavé, že šteklivejšie bývajú skôr dievčatá ako chlapci.)

 

                       Rozdielnosť pohlaví

 

Tiež ženská citlivosť erotogénnych zón je väčšia ako citlivosť mužská a zároveň nie je tak výrazne špecifická - neobmedzuje sa teda len na úzko vymedzené oblasti. Zatiaľ čo niektoré ženy môže priviesť k orgazmu aj hladenie neerotogénnych zón, muži preferujú predovšetkým dotyky genitálne. To niekedy vedie k mylnému predsudku, že iné erotogénne zóny nemajú.

 

Nie je to, pochopiteľne, pravda, mnoho z nich priznáva príjemné pocity aj pri dráždení prsných bradaviek. Niektorí dokonca prevádzkujú toto dráždenie aj pri masturbácii. Zabúdať by sme ale nemali ani ostatné dotyky kože.

 

Je zaujímavé, že na začiatku každej známosti sa väčšina žien zdráha láskať partnera. Od prvého bozku to trvá často až neúmerne dlho, než ho žena začne hladiť rovnako, ako keď hladí dieťa.

 

Ako nám jedna čitateľka napísala, že keď začala svojho muža v noci nežne hladiť, ten sa vraj od dojatia rozplakal ako dieťa. Tento manželský pár jednoducho znovu objavil to najprirodzenejšie láskanie tela. Pohladenie tela je skrátka človeku príjemné v každom veku a bez rozdielu pohlavia.

 

 

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Nové! len 9,90

4374.jpg

 

Bed of Roses: 20 Eur

9826.jpg

 

 

 

Sex live

25-3-08.jpg

Vášeň, vzrušenie

a túžba vyskúšať

si niečo nezvyčajné.

To som ja.

 

VOLAJ

0986 512 499

 

 

Škrtiace krúžky

7082.jpg

 

 

 

Vibrátor: len 11,70

4187-1.jpg

 

Krém pre ženy: 10,80

g-power.jpg

 

 

Sex live

25-3-09.jpg

Máš chuť na

rýchlovku so

zrelou ženou?

ZAVOLAJ

0988 750 154

 

Násadky: len 3,80

7035.jpg

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates