topleft
topright
Dnes je 27.09.2020, Meniny má Cyprián

 swiss_erotic_jobs.jpg

tiffany-7-12.jpg

 

 

saphir.jpg

 

 

salzburg-salon.jpg

 

 

hexen-bar.jpg

 

 

firehouse.jpg

 

 

Love Drops: len 7,90

spanishdrops.jpg

 

Krúžok: len 4,50

7480.jpg

 

 

Durex Ambassador

ambassad.jpg

 

 

Pumpa na prsia

5044.jpg

 

 

SEXY SMS

25-4-02.jpg Sex bez zábran!

Pošli sms v tvare:

sex87 a tvoj text

a odošli na 7504

Cena sms 0.797€

 

 

 

Miss Joy: len 9,95

3907.jpg

 

 

DVD Horúce amatérky

hotamateur.jpg

DVD film z produkcie

Diablo, päť horúcich

dievčat - amatérok, v

hlavnej úlohe s hviezdou

Sweet Cat.

 

Cena: 6,90 Eur

Nedabované

125 minút

 

 

 

Trojan: len 14,90

3891.jpg

 

 

Sexteen Doll: len 16,30

1051.jpg

 

 

Gél jahoda: 5,30

lub.g.jaho.jpg

 

 

Twinzer dildo

7321.jpg

 

 

Slim line: len 9,10

3030.jpg

 

 

Olej višňa: len 10,90

olejv.jpg

 

 

Biele guličky: 5,90

2103.jpg

 

 

Sex live

biba.jpg

Páči sa ti tento

dráždivý pohľad?

Chcel by si

vidieť viac? 

OZVI SA!

0986 512 498

 

 

 

Nevera
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
29.06.2016
Neverou možno označiť akýkoľvek sexuálny kontakt, ktorý sa uskutoční mimo partnerského  (manželského) vzťahu. Sexuálny kontakt je veľmi široký pojem a nejedná sa len o pohlavný styk. Aj flirt môže byť veľmi zraňujúci a ponižujúci. Vo chvíli, keď sa jeden z partnerov o nevere dozvie vo väčšine prípadov nastáva problém. Ako bude tento problém vyriešený závisí na mnohých okolnostiach. V tú chvíľu je treba zodpovedať mnoho otázok:

 

Príčiny nevery

 

 

V akej fáze - štádiu - partnerstva sa nevera odohráva? Ako partnerstvo dovtedy fungovalo?

 

Nevera môže byť dôsledkom vlečúceho sa konfliktu. Jej symptómom. V tú chvíľu treba začať uvažovať, či máme záujem o zachovanie partnerstva a v akej podobe.

 

A ako je na tom neverný partner? Má aj on/ona záujem či chce z partnerstva odísť k milencovi (milenke)? Ako hlboko je partnerský konflikt "zaseknutý" a ako hlboko sa "zasekol" nový vzťah? Išlo o jednorazový kontakt, alebo ide už o nový vzťah?

 

Príčinou nevery nemusia byť iba partnerské nezhody, nevera môže vychádzať z osobnosti neverného partnera, ktorý z najrôznejších dôvodov (zvyšovanie sebavedomia, nenásytnosť, narcistické uspokojenie) vyhľadáva mimopartnerský kontakt.

 

Na prvý pohľad sa môže zdať, že nevera sa týka iba neverného partnera. "Veď to bolo len 'náhodné stretnutie', také 'malé erotické dobrodružstvo', ktoré sa mojej partnerky (partnera) netýka ..." Takto k nevere môžu pristupovať napríklad promiskuitní jedinci, ale môže sa to "prihodiť" aj človeku, ktorý k nevere sklony nemáva a táto situácia môže aj jeho samotného veľmi prekvapiť.

 

 

                                  Je nevera humorná?

 

 

Téma nevery je taká častá, že mu patrí aj čestné miesto v ľudovom humore. Terčom vtipov sú podvádzaní ("nasadila mu parohy") i nevera samotná. Niektorí autori dokonca píšu o tom, ako môže byť dobre utajená nevera tým pravým korením pre partnerský vzťah - muž je pozornejší, prináša žene kvety, medzi kamarátmi sa má čím pochváliť, žena zasa odpúšťa mužovi zabudnuté ponožky a zdvihnutú dosku na záchode.

 

Úskalie je v tom, že nevera je humorná iba do chvíle, než sa o nej dozvie podvádzaný. Pre neho (pre ňu) situácia väčšinou už nebýva taká úsmevná, naopak. Je to veľmi bolestivá, emočne náročná situácia, s ktorou sa každý popasuje iným spôsobom.

 

Nevera ale môže byť veľmi náročná situácia aj pre samotného "neverníka". Najmä pre človeka, ktorý by chcel udržať monogamný zväzok a je mu z duše protivné podvádzať, ale partnerstvo napríklad dlhodobo nefunguje. Jeden z partnerov sa zamiluje a je to pre neho veľmi zložitá situácia, či partnerstvo udržať napríklad aj z iných dôvodov než lásky (deti, majetok, minulosť).

 

 

Neodhalená nevera?

 

 

Častým problémom najmä v našich zemepisných šírkach je rozšírený mýtus, že nevera sa toho druhého netýka a mylná predstava, že kým náš partner na neveru nepríde, tak sa o nej nedozvie. Realita je však veľmi odlišná. Nevera sa vždy do partnerského spolužitia premietne, vo väčšine prípadov negatívne. Vo väčšine prípadov podvedený partner vytuší, že niečo nie je v poriadku. Pýtate sa ako je to možné? Podvádzajúci to väčšinou na seba prezradí sám mimoslovne - neverbálne - komunikáciou.

 

Ten, kto podvádza sa môže cítiť previnilo a hoci si to nemusí uvedomovať, začne sa správať inak. Niektorí sa môžu z pocitu viny začať o partnera viac zaujímať a napríklad začať konštruktívne riešiť dlhotrvajúci problém, niektorí však môžu paradoxne reagovať protiagresiou či ešte väčším stiahnutím sa z doterajšieho partnerstva.

 

Aj podvádzaný partner môže podvedome tušiť nejaký problém. Hoci mu / jej nemusí byť jasné, že sa jedná o neveru, začne sa tiež - často nevedome - správať inak. Akoby znenazdajky svojho partnera/partnerku zahrnie nepochopiteľnými výčitkami, začne mať tendenciu obmedzovať ju/ho, vlastniť, odháňať - reakcie môžu byť rôzne a často pre obidvoch zúčastnených nepochopiteľné.

 

 

Monogamia áno, či nie?

 

 

V súčasnej dobe v našej kultúre už nie je veľa ľudí, ktorí by za celý svoj život mali iba jedného sexuálneho partnera. Ani biologické dispozície nám našu situáciu nijako neuľahčujú. Muži v rôznych prieskumoch uvádzajú viac mimomanželských vzťahov, viac náhodných partneriek i komerčných sexuálnych stykov. Tento fakt môže byť biologicky vysvetlený vyšším počtom spermií u mužov oproti nižšiemu počtu vajíčok u žien a väčšou investíciou žien do rodičovstva - tehotenstvo, pôrod, dojčenie. Na druhej strane rodičovská starostlivosť si vyžaduje investíciu aj od otcov, čo môže byť jednou z biologických príčin pre monogamný vzťah. Tiež ochrana paternity, výchova vlastných génov a nie génov niekoho iného, je dôležitým faktorom na udržiavanie monogamného zväzku.

 

To, či sa ubránime nevere my sami, záleží na každom z nás a situácie, do ktorej sa vo svojom živote dostaneme.

 

 

Faktory ovplyvňujúce, ako sme odolní voči nevere:

 

 

1.Partnerstvo, ktoré prechádza krízou.

 

 

Každý vzťah má svoje kritické obdobie, niektoré sú dokonca zákonité, označujú sa ako vývinové krízy. V tomto období (napríklad pri narodení prvého dieťaťa, po nástupe po materskej do zamestnania atď.) v partnerstve vzniká nová rovnováha a môže dochádzať k mnohým konfliktom. Je to tiež obdobie, kedy môže dochádzať k rôznym "zlyhaniam".

 

 

2.Partnerstvo, v ktorom nie je dlhodobý konflikt.

 

 

 

Na rozdiel od predchádzajúceho bodu, kedy partnerstvo prechádza krízou, je dlhodobý konflikt relatívne nezávislý na vývojových štádiách. Môže sa jednať o problém, ktorý trápi iba jedného z partnerov. (Manžel nie je spokojný so sexuálnym životom, ale žene to nepripadá ako problém. Žena by chcela ďalšie dieťa, ale muž o tom nechce ani počuť.) V túto chvíľu sa odkladajú drobné nedorozumenia, jeden z partnerov je dlhodobo frustrovaný a partnerstvo je ohrozené tzv. kompenzačnou neverou. Nespokojný partner si na svoju nespokojnosť nájde náplasť.

 

 

3.Hodnotový systém.

 

 

Ak je v našom hodnotovom rebríčku monogamnému vzťahu prikladaná veľká váha a naše správanie zodpovedá našim presvedčeniam, chráni nás to pred "bočákom", či iným krátkodobým neverám. Avšak ak sa nachádzame v partnerstve v kríze či v dlhodobom konflikte, nie sme ani s morálnym imperatívom imúnni voči zamilovaniu sa a nadviazaniu nového vzťahu.

 

 

4.Schopnost empatie.

 

 

Empatia je schopnosť vcítiť sa do pocitov druhého človeka a konať potom s cieľom mu neubližovať. Ak sa dokážeme vžiť do pocitov podvádzaného partnera a predstavíme si, aké by to bolo pre nás, keby nás podviedol, asi bude ľahšie odolať nejakým lákadlám. Avšak aj pre tento bod platí to, čo v bode 3.

 

 

5.Záujem o trvalé udržanie vzťahu.

 

 

Tu je potrebné zdôrazniť, že každý človek má voľbu. Vo

 

chvíli, keď sa so svojím partnerom dohodneme na tom, že budeme žiť spolu so všetkým, čo k tomu patrí, rozhodujeme sa povedať nevere nie a nevera sa od tejto chvíle považuje za niečo, čo vzťah narušuje. Síce sa tiež môžeme rozhodnúť inak, ale náš partner by o tomto našom rozhodnutí mal vedieť a mať možnosť k nemu zaujať nejaký postoj.

 

 

6.Schopnost odkladať uspokojenie.

 

 

Schopnosť odkladať uspokojenie je vlastnosť, ktorá sa inými slovami dá tiež nazvať odolnosť voči frustrácii. Každé malé dieťa by sa v malo naučiť, že nemôže dostať vždy všetko a hneď. Ak sa to naučí v detstve dostatočne, je potom v dospelosti túto frustráciu schopné ľahšie zvládnuť a nepodliehať pokušeniam. Nekonať impulzívne len podľa návalu potrieb.

 

                                                           xxxxx

 

Ak sa dvaja ľudia nedohodnú a žijú spolu v partnerstve, je pre nich nevera niečím negatívnym. Nevera klame dôveru. Ak neveru odhalíme, máme tri možnosti: buď ju odpustíme aj s tým, že nebudeme využívať moc, ktorá plynie z prehrešku partnera a nebudeme ho neustále trestať.

 

Alebo ju neodpustíme a partnerstvo sa rozpadne.

 

Ďalej môžeme neveru do určitej miery tolerovať (napríklad, že neverný partner zachováva diskrétnosť a svoju neveru ďalej tají) s tým, že sme si vedomí, že naše partnerstvo je narušené, ale napriek tomu je pre nás aj naďalej cenné.

 

V každom prípade je nevera niečo, čo veľmi naruší a poznamená celé partnerské spolužitie.

 

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

topheader.gif 0903 645 108

 

033 645 10 40

 

http://www.dares.btsolution.sk/

 

 

 

ivetaschick-8-13.jpg

 

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Hot Pink: len 13,90

7472.jpg

 

Dildo: len 9,80

7022-1.jpg

 

 

Guličky: len 3,90

3181-1.jpg

 

Dildo: len 14,90

7273.jpg

 

 

Nympho krém: len 9,90

nymphocream.jpg

 

 

Guličky: len 6,90

3065.jpg

 

 

So Real: 29,50 Eur

8683.jpg

 

 

Ejakulátor: 24 Eur

5029.jpg

 

 

Sex live

24-2-03.jpg

Som sama a veľmi

mi chýbajú krásne

a nežné dotyky.

Zavolaj mi na:

0988 500 894

 

 

dreamcats-studio-9-2010.jpg

 

 

Jelly: len 17,90

2013.jpg

 

 

Thai guličky: 4,90

3048.jpg

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates