topleft
topright
Dnes je 24.02.2020, Meniny má Matej

Elegant: len 8,35

9645.jpg

 

Erection: len 12,60

erection.jpg

 

 

Sú vaše sexuálne fantázie normálne?
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
13.05.2016
Milovanie s ovcou?! Nenormálne sexuálne predstavy štatisticky takmer neexistujú. Ak ste tŕpli úzkosťou, či sú vaše sexuálne fantázie v norme, je to upokojujúca správa. Vedci zistili, že vesmír sexuálnych fantázií je bohatý a len máloktorý sen je štatisticky výnimočný. Avšak, je tu klinická štatistika lekárov. Vie sa napríklad, ktoré sexuálne fantázie sú patologické: sú to také, ktoré zahŕňajú bolesť či sex bez súhlasu oboch partnerov. Tím vedcov okolo Christiana Joyal z University of Montreal si ale položil inú otázku: Ktoré sú netypické či nenormálne podľa svojej početnosti? A biele miesto sa rozhodol preskúmať.

 

Aby zistil, aké fantázie ľudí sú najčastejšie a aké ojedinelé, spovedal celkom 1 517 obyvateľov, z toho 799 mužov a 718 žien. Plných 85,1 percenta z nich bolo heterosexuálnych, 3,6 percenta homosexuálnych, zvyšok sa neidentifikoval ani s jedným pohlavím.

 

Vedci im predložili súpis fantázií, ktorý zahŕňal položky ako "Dotýkať sa s niekým úplne cudzím na verejnom mieste", "Dopriať si sex s párom, ktorý poznám", "Byť k sexu prinútený“ alebo "Ukazovať sa nahý alebo čiastočne nahý na verejnom priestranstve ". Celkom mal ich výpočet päťdesiatpäť fantázií a muži i ženy sa mali prihlásiť k tomu, ktoré z nich ich oslovujú. Tým ale ich spoveď nekončila, navyše mali ešte pripísať svoje vlastné fantázie.

 

Potom sa práce chopili vedci, ktorí všetky fantázie zo zoznamu rozčlenili do štyroch kategórií: fantázie s frekvenciou pod 2,3 percenta vedci klasifikovali ako vzácne, pod 15,9 percenta ako neobvyklé, medzi 16 a 49 percentami ako obvyklé, nad 50 percent ako bežné a nad 84,1 percenta ako typické.

 

                             V sexe snívame všetci o všeličom

 

Vôbec najčastejšie fantázie sa týkajú romantických emócií pri sexe (sníva o nich 92,2 percenta žien a 88,3 percenta mužov), nasleduje orálny sex (78,5 percenta žien a 87,6 percenta mužov) a sex na neobvyklom mieste (81, 7 percenta žien a 82,3 percenta mužov).

 

Najzásadnejším zistením však je, že svetu sexuálnych fantázií štatisticky vládne pestrosť.

 

Drvivá väčšina predstáv respondentov a respondentiek totiž skončila v kategórii obvyklé a bežné, tak početné ich zastúpenie bolo. Medzi predstavy v kategórii bežné patrí napríklad masturbovanie partnera či partnerky alebo naopak byť masturbovaný či masturbovaná, sex s niekým iným ako partnerkou/partnerom, byť sexuálne podrobený či sex s celebritou či známou osobnosťou.

 

Obvyklými fantáziami, ktorých výskyt neprekročil 50 percent, potom sú ako pre mužov, tak pre ženy napríklad sex s dvoma mužmi, homosexuálny sex, nechať sa kvôli sexuálnemu potešeniu biť na zadok, nechať sa pri sexe fotografovať či filmovať, alebo  milovať sa s niekým starším.

 

V iných prípadoch sa mužské a ženské preferencie výrazne líšili a skončili v rôznych kategóriách: masturbovať úplne cudziu osobu bolo sexuálnou fantáziou len pre 28 percent žien, ale pre 62,4 percenta mužov, podobne pohľad na niekoho nahého bez jeho vedomia bol sexuálnou fantáziou iba u 31,8 percenta žien, ale až pre 63,4 percenta mužov. Naopak skupinový sex sa vošiel do sexuálnych fantázií 56,5 percenta dám, ale len 18,8 percenta pánov.

 

Závery štúdie sú v mnohých aspektoch prekvapivé. Vykresľujú napríklad veľký otáznik nad uznávanou učebnicou o duševnom zdraví - aj jeho aktuálne vydanie totiž uvádza ako "anomálne" fantázie mnohé z tých, ktoré v kanadskom výskumu neboli neobvyklé..!

 

Napríklad byť zviazaný či zviazaná pre sexuálnu rozkoš je fantáziou 52,1 percenta žien a 46,2 percenta mužov, naopak zviazať niekoho je súčasťou fantázie 41,7 percenta žien a 48,8 percenta mužov.

 

Dominovať nad niekým sexuálne patrí do fantazijného portfólia 46,7 percenta žien a 59,6 percenta mužov, byť k sexu prinútený či prinútená patrí medzi fantazijné scenáre 28,9 percenta žien a 30,7 percenta mužov.

 

Pozor: ženská fantázia nie je želanie

 

Ženy na rozdiel od mužov jasne odlišujú medzi fantáziou a túžbou.

 

Muži by boli radi, keby sa im ich fantázie splnili - avšak niektoré ženy deklarovali ako svoje fantázie napríklad sex proti svojej vôli. Mnoho žien, ktoré vyjadrili extrémnejšie fantázie založené na podriadení, teda dominanciu cudzím človekom, výslovne uviedli, že nikdy nechcú, aby sa tieto fantázie splnili aj v reálnom živote.

 

Rozdielov medzi mužmi a ženami pritom bolo viac. Muži majú napríklad viac sexuálnych fantázií a opisovali ich oveľa živšie, farbitejšie. Častejšie tiež hrali v ich fantáziách úlohu cudzie ženy.

 

„My ľudia sme sexuálne spoločenská zvieratá, ale tiež si ceníme hodnoty párového zväzku. Sexuálne fantázie nám poskytujú duševnú pestrosť, bez toho aby sme narušovali hranice monogamie, prinajmenšom to tak robí väčšina dospelých," komentuje klinický psychológ David Schnarch.

 

Niektoré zistenia sú však extrémne alarmujúce. Takmer 11 percent žien  uviedlo, že medzi ich predstavy patrí sexuálne zneužívanie spiacich či úplne opitých osôb. Toto je možné vnímať z hľadiska hranice medzi fantáziou a túžbou, ktorú ženy podľa vedcov dodržujú. Tou istou témou sa však zaoberá vo fantázií takmer 23 percent mužov. Necelé percento žien a necelé dve percentá mužov potom zdieľa fantázie o sexe s dieťaťom mladším ako dvanásť rokov.

 

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Nové! len 9,90

4374.jpg

 

Bed of Roses: 20 Eur

9826.jpg

 

 

 

Sex live

25-3-08.jpg

Vášeň, vzrušenie

a túžba vyskúšať

si niečo nezvyčajné.

To som ja.

 

VOLAJ

0986 512 499

 

 

Škrtiace krúžky

7082.jpg

 

 

 

Vibrátor: len 11,70

4187-1.jpg

 

Krém pre ženy: 10,80

g-power.jpg

 

 

Sex live

25-3-09.jpg

Máš chuť na

rýchlovku so

zrelou ženou?

ZAVOLAJ

0988 750 154

 

Násadky: len 3,80

7035.jpg

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates