topleft
topright
Dnes je 20.09.2020, Meniny má Ľuboslava

Elegant: len 8,35

9645.jpg

 

Erection: len 12,60

erection.jpg

 

 

Sheila: len 18,90

1095.jpg

 

 

Ženské masturbačné praktiky
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
22.04.2016
V článku o mužskej masturbácii sme písali o tom, že pre väčšinu mužov sebauspokojovanie vôbec nie je len nejakou okrajovou záležitosťou, hoci sa mnohí tak tvária. Sexuálne uspokojenie pre muža znamená jednu zo základných životných potrieb. Pokiaľ muž nemá inú možnosť naplnenia svojich erotických potrieb, odreaguje sa pomocou masturbácie. Uplatňuje pri tom praktiky koncentrované prevažne na penis a jeho bezprostrednú oblasť, pretože pre muža je to najdôležitejšia erotogénna zóna. Cieľom masturbácie je pre neho dosiahnutie rozkoše formou ejakulácie. Teraz si povieme niečo aj o ženskej masturbácii. Našťastie, už dávno sú preč časy, kedy oficiálne panovalo presvedčenie, že ženy nemajú žiadne „neslušné pocity“. To je ale veľký omyl! Ženy majú v tejto oblasti oproti mužom dokonca určitú výhodu. Dokážu totiž stimulovať celé svoje telo, čo znamená, že sú schopné urobiť erotogénnu oblasť prakticky z každého miesta na svojom tele.

 

Francúzsky spisovateľ Emile Zola vložil hrdinke svojho románu, škandalóznej kurtizáne Nane, do úst pozoruhodnú vetu: „Muži milujú penisom, ale ženy milujú celým svojím telom.“ Tento výrok výstižne vyjadruje jeden z najpodstatnejších rozdielov medzi preciťovaním sexuality u muža a ženy: muži rozkoš prežívajú prostredníctvom svojho pohlavia, ženy naopak vnímajú erotické pocity viac-menej celým svojím telom.

 

Samozrejme, predpokladom je, aby sa pravidelne venovali „trénovaniu rozkoše“ a určité časti tela takpovediac „naučili“ reagovať na erotickú stimuláciu. Okrem toho je tiež dôležité, aby partner poznal erotogénne oblasti na tele ženy. Tými najpodstatnejšími sú vonkajšia genitálna oblasť, čiže klitoris, malé a veľké pysky ohanbia a vchod do pošvy. Na rozdiel od všeobecne rozšírenej mienky, vnútro pošvy nie je až tak dobre vybavené citlivými nervovými zakončeniami, a preto ak chce žena zažiť skutočne silný orgazmus, je takmer nevyhnutné zamerať sa pri stimulácii na vonkajšie pohlavné orgány. Ďalšími dôležitými erotogénnymi zónami sú prsia (najmä bradavky a prsné dvorce), oblasť okolo podpazušia, ušnica, šija, krk a celá oblasť úst (čiže pery a jazyk), oblasť chrbta pozdĺž chrbtice až po kostrč, zadok, vnútorná časť stehien a chodidlá.

 

 

                                               Kožušinka

 

 

Intenzita pociťovania stimulačných vnemov samozrejme do veľkej miery súvisí s tým, či žena prežívanie rozkoše „trénuje“. Je dokázané, že schopnosť vnímať erotickú stimuláciu na určitých častiach tela je možné posilniť vhodnými technikami. Ženy, ktoré sa veľa zaoberajú so svojím telom, nežne sa dotýkajú prsníkov, oblasti zadku či vnútornej strany stehien, prípadne pri tom používajú aj taktilné /dotykové/ stimulačné materiály (kožušina, zamat, hodváb, koža resp. latex), čoskoro zistia, že rôzne časti ich tela citlivejšie reagujú na stimuláciu. Niektoré ženy majú svoje telo v tomto smere natoľko vytrénované, že na dosiahnutie celotelového orgazmu pre ne nie je nevyhnutné stimulovať klitoris či genitálnu oblasť.

 

Určite to však neznamená, že pre ženu nie je potrebná klasická masturbácia. Nakoniec, väčšina tínedžeriek veľmi rýchlo objaví svoje hlavné erotogénne oblasti. S touto skúsenosťou bývajú konfrontované už malé dievčatká, keď napríklad po kúpaní pri utieraní mimovoľne vznikne trecí efekt, alebo pri pevnom stisnutí stehien. Takýmto spôsobom celkom náhodne objavia pocity intenzívnej rozkoše. Tieto pocity chcú potom zažiť znova a snažia sa k nim dopracovať zámerne.

 

V každom prípade, masturbácia je takmer vždy dôležitým východiskom pre objavovanie zmyselných telesných pocitov. Čím viac mladé dievča či dospelá žena skúma taktilné /dotykové/ možnosti stimulácie svojho tela, tým väčší počet citlivých erotogénnych zón objaví na svojom tele.

 

Počas prípravy tejto témy nám napísalo mnoho žien, ktoré sa o svojich skúsenostiach s masturbáciou vyjadrilo celkom otvorene. Napríklad 20-ročná I. M. napísala: „Už počas puberty som veľa onanovala. Vo všeobecnosti sa rada zaoberám svojím telom a dospela som pri tom k fascinujúcemu zisteniu, že vlastne dokážem eroticky stimulovať každú jeho časť. Keď napríklad stisnem jeden prsník k druhému a triem si bradavky, nesmierne ma to vzruší. Intenzívnu rozkoš pritom vnímam nielen v samotných bradavkách, ale aj v oblasti pošvy. Ak si bradavky stimulujem dostatočne dlho, dopracujem sa takmer až k orgazmu a potom mi stačí si k nemu len trochu dopomôcť. Je to pre mňa ohromujúce zistenie. Všimla dom si tiež, že čím viac sa zameriavam na hľadanie nových možností dosiahnutia telesnej rozkoše, tým citlivejšie reagujú všetky časti môjho tela. Nedávno ma napríklad prekvapila reakcia môjho tela pri kontakte s mäkkou dekou. Na posteli mám totiž kožušinovú deku, a keď si o ňu triem obnaženú pokožku alebo keď sa na deke prevaľujem nahá, moje telo zaplavia zmyselné pocity“.

 

 

                                               Zrkadielko

 

 

Hoci takýto spôsob stimulácie môže vyvolávať dojem, že pisateľka má sklony k fetišizmu, nie je to pravda. Vysvetlenie je celkom jednoduché: ženská pokožka je, ako všetci vieme, oveľa jemnejšia ako mužská, a preto tiež citlivejšie  reaguje na určité podnety.

 

Teraz si však povedzme niečo viac o prvých masturbačných pokusoch dievčat v tínedžerskom veku. V období puberty dievčenské telo prechádza fázou výrazných zmien. Mladým dievčatám začnú rásť prsníky a objavuje sa intímne ochlpenie. Tínedžerky, prirodzene, venujú zmenám svojho tela náležitú pozornosť a nejednu baví tieto zmeny sledovať aj pred zrkadlom – vyzlečie sa donaha a v zrkadle si prezerá a pohládza svoje zaobľujúce sa krivky, hladí si prsníky a stláča ich rukami. Tieto dotykové stimuly vzbudzujú v tele zmyselné reakcie, prejavujúce sa v genitálnej oblasti a zintenzívňujú túžbu po sexuálnom uspokojení. Tínedžerka začne svoju pozornosť upriamovať na intímnu oblasť, predovšetkým na oblasť pošvy, čo ju privedie ku skúmaniu vonkajších genitálií.

 

Podobné skúsenosti získavala v 14 rokoch aj naša respondentka Tina B.: „Keď som si všimla, že moje telo začína nadobúdať ženskejšie tvary, využívala som každú vhodnú príležitosť, kedy som sa mohla nahá postaviť  pred zrkadlo a zo všetkých strán sa v ňom prezerať. Fascinovalo ma najmä ochlpenie na prirodzení, s pôžitkom som sa ho dotýkala a hladila si ho rukou. Pri tom som zistila, že moja intímna oblasť ukrýva množstvo zmyselných pocitov, ktoré takpovediac len čakali na to, aby som ich prebudila. Spočiatku ma síce trochu trápili výčitky svedomia, pretože rodičia mi v detstve prízvukovali, že intímna oblasť je tabu zóna, ale moja zvedavosť bola silnejšia ako obavy zo zakázaného. Zisťovanie, ako na určitý dotyk zareaguje tá-ktorá časť intímnych partií sa stalo pre mňa nesmierne vzrušujúcou hrou, a potom, keď som vďaka tejto hre prvýkrát zažila orgazmus, okamžite som zabudla na akékoľvek rozpaky. Od tej chvíle som na onanovanie využívala každú vhodnú chvíľku. Neraz som sa dokonca počas vyučovacej hodiny vytratila na toaletu, len aby som mohla aktivovať vytúžený pocit rozkoše. Predstavovala som si pri tom najrôznejšie vášnivé sexuálne hry, s ktorými som ešte vtedy nemala žiadne skúsenosti. Po niekoľkých týždňoch som si už svoj život bez týchto hier končiacich orgazmom ani nedokázala predstaviť. Zredukovať svoju potrebu masturbácie na „normálnejšiu mieru“ sa mi podarilo až neskôr, keď som začala nadväzovať intímne vzťahy s chlapcami a keď som svoje masturbačné fantázie začala postupne prežívať aj v realite. Moja túžba po masturbačných hrách však zostala pomerne silná. Keďže už dva roky žijem v trvalom partnerskom vzťahu, s partnerom do našich sexuálnych aktivít pravidelne začleňujeme aj spoločné masturbačné hry. A keď som niekedy večer sama doma a premôže ma sexuálna túžba, uspokojím sa pomocou nejakej svojej osvedčenej masturbačnej praktiky.“

 

 

                                               Platonické lásky

 

 

Mnohé dievčatá masturbačnými hrami odbúravajú vnútorné napätie vznikajúce z prvých skúseností s opačným pohlavím alebo tiež z prvej zamilovanosti či flirtovania s chlapcami. Je celkom prirodzené, že pri nadväzovaní prvých kontaktov s mužmi sa tínedžerka cíti trochu neisto. Na jednej strane túži zistiť, aké je cítiť sa ženou, na druhej strane má však určitý strach z neznámeho – zo sveta intimity a erotiky, ktorý sa pred ňou otvára. Väčšina mladých dievčat svoju neistotu pri kontaktoch s chlapcami maskuje istou mierou nedostupnosti – odmietajú príliš trúfalé pokusy o zblíženie a správajú sa rezervovane. Hoci svojim ctiteľom takmer nevenujú pozornosť, zároveň svojím správaním pútajú ich pohľady. A potom, keď sú opäť samy vo svojej izbe, pýtajú sa samých seba: „Aké by to bolo, keby som sa s ním zblížila? Páčila by som sa mu, keby ma videl obnaženú? Možno mu ide len o to, aby mi mohol siahnuť na miesta, kde si aj ja rada zablúdim prstom..“

 

Takéto a podobné myšlienky víria v hlavách tínedžeriek, keď začínajú flirtovať s chlapcami, a vzbudzujú v nich pocity vzrušujúcej nedočkavosti. Túžba po uvoľnení erotického napätia narastá, a dievčatá ju ventilujú stimuláciou primárnych erotogénnych zón.

 

Pocity vyvolané prvým zamilovaním priviedli k masturbácii aj G. M. z Mníchova, ktorá v tejto súvislosti napísala: „Svoje telo som začala viacej vnímať v 14-tich rokoch. Ako žiačka baletnej školy som bola, ako sa hovorí, mušia váha, a preto bolo pre mňa veľmi vzrušujúce sledovať, ako  moje telo začína nadobúdať ženskejšie tvary. Zrazu som si začala aj intenzívnejšie všímať mužov. Objektom môjho záujmu sa stal predovšetkým môj učiteľ baletu, starší odo mňa o vyše 10 rokov. Zakaždým, keď sa ku mne priblížil, alebo keď sa ma dotkol, aby napravil môj postoj, mi vnútro zaplavilo príjemné teplo. Z jeho strany za tým nebolo nič viac – robil si len svoju prácu, a pochybujem, že si vôbec všimol citový zmätok, ktorý sa vo mne odohrával. Aby som sa odreagovala, začala som veľa masturbovať a so záujmom som v zrkadle sledovala, ako moje telo nadobúda tie správne krivky. Pri tom som si predstavovala, čo by asi urobil môj učiteľ baletu, keby ma videl nahú. Keď som si večer ľahla do postele, s obľubou som sa oddávala svojim erotickým fantáziám. Predstavovala som si, že prišiel k mojej posteli, a ja som pred ním rozkročila nohy. Samozrejme, v mojich predstavách som nebola nejakou bezvýznamnou žiačkou baletnej školy, ale slávnou, mužmi obletovanou tanečnicou, a medzi mojich ctiteľov patril aj on. Vzrušovala som sa predstavou, v ktorej sa ma dotýkal na celom tele a bozkával každý centimeter mojej pokožky – zaobľujúce sa prsia, bradavky, jemné ochlpenie v intímnej oblasti a potom ma orálne uspokojil. Počas týchto erotických predstáv som vždy onanovala – väčšinou len za pomoci prstov, ktorými som si stimulovala klitoris a pysky, až kým som nedosiahla orgazmus. Po nejakom čase som si všimla, že čím pomalšie sa dostávam k vyvrcholeniu, tým sú moje zmyselné pocity intenzívnejšie, a tak som sa snažila orgazmus čo najviac odďaľovať. Občas sa mi stalo, že ma moje erotické sny premohli v tých najnevhodnejších chvíľach, napríklad v električke a podobne. V takýchto situáciách som sa snažila stisnutím nôh vyvolať tlak na klitoris.“

 

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

topheader.gif 0903 645 108

 

033 645 10 40

 

http://www.dares.btsolution.sk/

 

 

 

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Nové! len 9,90

4374.jpg

 

Bed of Roses: 20 Eur

9826.jpg

 

 

 

Sex live

25-3-08.jpg

Vášeň, vzrušenie

a túžba vyskúšať

si niečo nezvyčajné.

To som ja.

 

VOLAJ

0986 512 499

 

 

Škrtiace krúžky

7082.jpg

 

 

 

Vibrátor: len 11,70

4187-1.jpg

 

Krém pre ženy: 10,80

g-power.jpg

 

 

Sex live

25-3-09.jpg

Máš chuť na

rýchlovku so

zrelou ženou?

ZAVOLAJ

0988 750 154

 

Násadky: len 3,80

7035.jpg

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates