topleft
topright
Dnes je 20.09.2020, Meniny má Ľuboslava

Elegant: len 8,35

9645.jpg

 

Erection: len 12,60

erection.jpg

 

 

Sheila: len 18,90

1095.jpg

 

 

Vzťahy v zrelom veku
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal tabu   
22.04.2016
Generáciu starších ľudí možno rozdeliť do dvoch skupín – na tých, ktorí stále vedú aktívny sexuálny život; a upozorňujeme, že mávajú ozaj dobrý sex. Hovorí sa, že zrejú rovnako ako víno: každý ďalší rok je stále lepší a lepší. Iní, naopak, nemajú takmer žiadny sex; veria, že s pribúdajúcim vekom sa to už „nehodí, nepatrí, netreba....“ Avšak lekári tvrdia, že sexuálne vzťahy by mali pokračovať aj naďalej, v každom veku. Sex v zrelom dôchodkovom veku by mal nielen tešiť, ale je to i iný spôsob starostlivosti o svoje zdravie a sebavedomie. S vekom síce intenzita sexu klesá, ale jeho potreba je stále nevyhnutná a pre vzťah dôležitá.

 

Vedci z rôznych medzinárodných tímov (prekvapujúco?) zistili, že aj 70 a 80-roční ľudia stále mávajú rôzne druhy erotických fantázií, čo znamená, že aj ich potreba sexu úplne nehasne. Naopak, je „pestrofarebnejšia“, ako sme si doteraz mysleli. Napriek tomu je potrebné si uvedomiť, že s pribúdajúcim vekom dochádza u ľudí v ich sexuálnom živote k podstatným zmenám. Ale ak sa s nimi zaobchádza s pochopením a prijímame všetko tak, ako to je, môžeme sa vyhnúť potenciálnym problémom v sexuálnom živote.

 

 

Sex v dôchodkovom veku

 

 

S vekom sa ľudské telo opotrebováva, čo sa odráža aj v sexuálnom živote. Obvykle sa v tomto období prejavujú mnohé fyzické zmeny, ale pribúda aj psychologické starnutie - čo je tiež dôležitý aspekt staroby.

 

Muži: fakt je ten, že sexuálna túžba všetkých mužov z dôvodu poklesu  testosterónu klesá.  Za tie roky ubúdania túžby (a ak mal niekto prestávku v sexe), je ťažké opäť sa sexu začať venovať, keď ten podstatný hormón chýba. Zrelí muži sa podobne, ako ženy, sťažujú na to, že vnímajú svoje telo ako opotrebované, čo tiež môže spôsobiť nejaké problémy zo sexuálneho hľadiska, ale to nie je až taký pádny dôvod k zúfalstvu: môže to byť skôr podnetom k hľadaniu nových polôh, pozícií a techník.

 

 

 

Ženy: zmeny u žien v priebehu tohto obdobia sú spojené s poklesom hormónu estrogénu a nástupom menopauzy, čo často prináša bolestivý , (alebo len nepríjemný) pohlavný styk. Počas sexu v staršom veku  ženy môžu cítiť pálenie v pošve alebo si dokonca môžu všimnúť krvácanie po pohlavnom styku.

 

S cieľom stimulovať uvoľňovanie špeciálneho maziva z pošvy sa odporúča predĺžiť predohru tak, aby pohlavný styk bol menej bolestivý. Ale aj žena tzv. „balzakovského veku“  (60 rokov a viac) by mala mať sex tak často, ako len môže, lebo týmto spôsobom sa podporuje vlhkosť a pružnosť vaginálnej steny. Ak sa sexuálne akty nevykonávajú tak často, môže to spôsobiť stratu pružnosti maternice, a následne problémy pri sexe s partnerom.

 

Psychologické zmeny a sex v starobe

 

 

V staršom veku môže pocit hanby, ostychu a neistoty viesť k stresu, a to zas negatívne ovplyvňuje sexuálny život partnerov, ale aj ich schopnosť vzrušiť sa. Mnohé ženy trpia komplexami z toho, ako sa im zmenila koža, koľko majú vrások, ako sa deformovalo telo v porovnaní s tým, keď boli mladé. Nízke sebavedomie a pocit neatraktivity spôsobujú, že žena sa cíti nehodná pozornosti a najmä sexuálnej túžby svojho partnera.

 

 xxx

 

Všetky druhy stresu a drobné nezdary v posteli môžu dramaticky zmeniť pohľad dôchodcov na sex, čo spôsobuje impotenciu u mužov a frigiditu u žien. Avšak, bez ohľadu na komplexy, pocity a vnemy, že ste starí a neatraktívni, poraďte sa so svojím partnerom a lekárom: pochopíte, že mnohé z komplexov sú len vaše vlastné predstavy a ilúzie, na ktorých v podstate vášmu partnerovi ani nezáleží. Sex by mohol byť rovnaký ako v mladosti – a pomôže vám udržať si zdravie aj vo vyššom veku a tiež dobrývzťah s človekom, ktorého milujete!

 

Komentár
Pridaj
Komentuj (Pri komentároch nepouzivajte prosim diakritiku)
Meno:
Názov:
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

topheader.gif 0903 645 108

 

033 645 10 40

 

http://www.dares.btsolution.sk/

 

 

 

as.jpg 

HĽADÁŠ SEX A ZÁBAVU?

ZAVOLAJ NA:

0988 500 891

0988 200 481 

0988 750 118

0988 750 154

  

Nové! len 9,90

4374.jpg

 

Bed of Roses: 20 Eur

9826.jpg

 

 

 

Sex live

25-3-08.jpg

Vášeň, vzrušenie

a túžba vyskúšať

si niečo nezvyčajné.

To som ja.

 

VOLAJ

0986 512 499

 

 

Škrtiace krúžky

7082.jpg

 

 

 

Vibrátor: len 11,70

4187-1.jpg

 

Krém pre ženy: 10,80

g-power.jpg

 

 

Sex live

25-3-09.jpg

Máš chuť na

rýchlovku so

zrelou ženou?

ZAVOLAJ

0988 750 154

 

Násadky: len 3,80

7035.jpg

 

 

 
www.tabu.sk
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates